פתרונות נגד החלקה לקרמיקה – המדריך המלא

מדי שנה אנשים רבים נאלצים לפנות לחדר המיון כתוצאה מתאונת החלקה, בין אם בבית ובין אם בעבודה. ההשפעות של תאונות אלו משתנות ממקרה למקרה, כאשר ישנם אנשים שיסבלו ממכות יבשות, ישנם כאלו שיסבלו מעצמות שבורות ואף נכות קבועה. אך זה לא הכל, ישנן תאונות החלקה שיכולות אף לגרום לתוצאות קטלניות. 

ישנן סיבות שונות ומגוונות להחלקות, חלקן מפתיעות למדי, אך היכרות עם הסיבות מצביעה עד כמה קל יהיה למנוע פציעות ותאונות כאשר מקדישים לנושא תשומת לב ומשתמשים בפתרונות ייעודיים נגד החלקה

מהם הגורמים להחלקה?

ישנם לא מעט גורמים שיכולים לגרום להחלקה, ביניהם:

משטחים רטובים 

משטחי קרמיקה רטובים הם ללא ספק הגורם השכיח ביותר לתאונות החלקה ונפילה. למרבה הצער, מקרים של החלקה על משטחים רטובים נפוצים הן בבית והן במקומות תעשייתיים, מסחריים וציבוריים.

תנאי שטח לא מיטביים 

גם תנאי השטח יכולים להוות גורם סיכון, וכך שיפועים לא טובים, מרצפות חסרות, תנאי ראייה לא טובים, בורות, מדרכות פגומות, גרמי מדרגות שנבנו בצורה לא טובה, משטחים מחוספסים או שומניים, פינות מעוקלות, כל אלו ועוד יכולים להוות גורם סיכון להחלקה. 

תנאי מזג האוויר

למרבה הצער אי אפשר לשלוט במזג האוויר, ומזג האוויר מוביל למספר גדול של תאונות החלקה ונפילה. לכן לקראת החורף יש לדאוג לכל נושא הבטיחות במידה מקסימלית, כדי למנוע פגיעות מיותרות שעלולות להיגרם כתוצאה ממי גשמים וסביבות לחות. 

הכשרה לא נכונה

המון תאונות החלקה בעבודה נגרמות כתוצאה מהכשרה לא נכונה של העובדים, ומחוסר מודעות לעבודה על פי נהלי בטיחות. חידוד נהלי בטיחות לפני כל משמרת יכול לעשות פלאים, כמו גם שימוש באמצעי בטיחות מתאימים.

הזנחה

המון תאונות נגרמות כתוצאה מהזנחה. כלומר אם מדובר בסביבה בה ישנו סיכון מוגבר להחלקות ונפילות, כמו למשל בריכות, בתי חולים או בתי אבות, יש לנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי למנוע זאת ולמזער את הסיכון לתאונת החלקה ונפילה. 

ובשורה התחתונה, תאונות החלקה נפוצות כל כך, שחשוב לשמור על בטיחות מקסימלית על ידי כל האמצעים הנדרשים. ניתן למנוע את רובן המכריע של התאונות באמצעות שיטות שונות למניעת החלקה, לרבות בעזרת המוצרים הבאים. 

הפתרון

הדרך להפחית את ההסתברות להחלקה היא לשנות את מקדם החיכוך של הרצפה, במילים אחרות ככל שהרצפה תהיה יותר מחוספסת כך ההסתברות להחלקה קטנה יותר. מכאן שבמידה ונצליח לחספס את האריחים כך נהפוך את האריחים לבטוחים יותר לדריכה.  

הדרך לשנות את מקדם החיכוך של אריחים תלוי בסוג האריח (קרמיקה, פורצלן, אריח של אבן או בטון, רצפת אפוקסי, עץ וכדומה) ותלוי בסוג הפתרון שלרוב מתחלק לשני סוגים: סילר נגד החלקה (הנקרא גם סילר אנטי סליפ) או חומר לחספוס האריח כנגד החלקה. 

להלן מגוון הפתרונות שיש לחברת אן.טי.אס.איי להציע עבור משטחי קרמיקה שונים. 

שימו לב! ישנם מוצרים שמתאימים למספר סוגי תשתיות, תבדקו את כל האופציות שיש לחברת אן.טי.אס.איי להציע לכם. 

סילר אנטי סליפ 

מתאים לאריחים מסוג: קרמיקה מט, גרניט פורצלן מט.

רמת גימור: סילר אנטי סליפ זמין בשלוש רמות גימור שונות. 

רמת גימור – מבריק

רמת גימור – מט-משי (חצי מבריק) 

רמת גימור – מט (ללא ברק וללא העמקת גוון)

סילר מסוג אנטי סליפ מקנה לאריח הגנה מפני החלקה והגנה מפני הכתמה, בעצם הסילר מתפקד כפתרון כנגד החלקה על ידי שינוי מקדם החיכוך של האריח ובנוסף מקנה הגנה לאריח מפני הכתמה וספיחה של נוזלים מכתימים. הסילר אוטם ומגן על האריחים מפני חלחול נוזלים והיווצרות כתמים, לכלוך, עובש וטחב, שמנים ומכתימים, ובנוסף הופך את הניקיון והתחזוקה לקלים משמעותית.

סילר מסוג אנטי סליפ הוא סילר ידידותי למשתמש והסביבה, הוא על בסיס מים וקל ליישום. 

תכונת האנטי סליפ מבוססת על תוסף פולימרי ייחודי שמוסיפים לסילר לפני מריחתו על התשתית, אשר מקטין בצורה משמעותית את הסיכון בהחלקה. הסילר נבדק במכון התקנים.

שלושת הסילרים הנ”ל ברמות הגימור השונות מתאימים ליישום פנים ו/או חוץ, לבחירתכם. 

אנטי סליפ לרצפות קרמיקה ופורצלן

אנטי סליפ לקרמיקה הוא חומר ייעודי שמשמש כטיפול נגד החלקה לאריחי קרמיקה. החומר מבוסס על מנגנון צריבה מיקרוסקופית של אריחים, כתוצאה מכך האריחים הופכים למחוספסים, כך שמקדם החיכוך שלהם משתנה, והסיכון להחלקה קטן משמעותית.

אריחי אנטי סליפ קרמיקה מוכנים לשימוש ודריכה מיד לאחר הטיפול, כאשר בדרך כלל החומר בלתי נראה ואינו משנה את גוון האריחים. אנטי סליפ לקרמיקה מתאים ליישומי פנים וחוץ והוא יגן על האריחים למשך שנים רבות. החומר נבדק על ידי מכון התקנים הישראלי, ועומד בכל התקנים הנדרשים.

אם יש לכם אריחי קרמיקה בבית ואתם מעוניינים להקטין את מקדם ההחלקה, אריחים ועליהם אנטי סליפ לקרמיקה יהיו אלטרנטיבה מעולה, ויחסכו מכם את הצורך בפתרון יקר יותר של החלפת כל הריצוף. החומר עצמו בלתי נראה, היישום קל ופשוט והתוצאות מידיות וישמשו אתכם לטווח ארוך. 

אנטי סליפ יהפוך סביבות שונות להרבה יותר בטוחות נגד החלקה. הוא מתאים ליישום בבתי מלון, סביב ברכות שחיה, בחדרים רטובים, אמבטיות, מקלחות ציבוריות בשטחים ציבוריים, מטבחים מוסדיים. הוא יהיה בחירה מעולה עבור מועדוני בריאות, בתי חולים ומסגרות דיור מוגן, ויהיה שימושי גם בשבילים, מבני מגורים, מרכזי קניות, סופרמרקטים, בלובי של הבניין ובשבילי גישה. ובשורה התחתונה, הוא מתאים לאינספור יישומי פנים וחוץ.

איזה סוג של אנטי סליפ לבחור?

מוצרים אלו מעניקים לכם מעטפת שלמה של פתרונות בהתאמה מלאה לאריחי קרמיקה. הם מקטינים את הסיכון מפני נפילות והחלקות, והופכים סביבות עבודה, סביבות תעשייתיות, סביבות מסחריות, סביבות ציבוריות וסביבות פרטיות להרבה יותר בטוחות. 

הבחירה בסוג מוצר האנטי סליפ תלויה רבות בסוג הפתרון שאתם מחפשים. 

תמיד מומלץ ליצור עמנו קשר ולקבל דגשים המתאימים לפתרון המדויק שאתם מחפשים. 

מצא את החנות הקרובה אליך