המדריך להסרת דבק מגע ומדבקות

למדבקות ודבק מגע יש שימושים מגוונים, ולמרות שאלו שני מוצרים שונים, הם חולקים תכונה אחת משותפת והיא שהם מאוד עקשנים וקשה להסיר אותם. דבק מגע ומדבקות אלו מוצרים מאוד יעילים, ללא ספק, עד שהם נמצאים במקום בו אנו לא רוצים אותם. אז המאבק להסיר אותם יכול להפוך למאתגר. החדשות הטובות הן שזו לא משימה בלתי אפשרית וישנן דרכים להסיר דבק מגע או מדבקות, כמו גם מוצרים ייעודיים למטרה זו בדיוק.

מסיר לק – אצטון

אחת הדרכים להסיר דבק מגע או שאריות של מדבקות היא על ידי מסיר לק וחתיכת צמר גפן. ברגע שהדבק או שאריות המדבקה מומסים יש לשטוף את הידיים עם מים פושרים וסבון. מומלץ לעשות טסט קטן בחלק נסתר של המשטח עליו מיישמים את האצטון כדי לוודא שהוא אינו מסיר את הצבע שלו או פוגע בו באיזו דרך.

אלכוהול לחיטוי

ניתן להסיר דבק מגע או שאריות של מדבקות ממשטחים מסוגים שונים לרבות זכוכית, עץ, אריחים ומשטחים קשים באמצעות שפשוף על ידי אלכוהול לחיטוי. שופכים מספיק אלכוהול שיכסה את הנקודה בה נמצא הדבק וממתינים 5-10 דקות. האלכוהול ישחרר את אחיזת הדבק במשטח ויעזור לכם לגרד אותו.

המדריך להסרת דבק מגע ומדבקות

חומץ

אם אינכם מעוניינים להשתמש בחומרים כמו אלכוהול או אצטון, חומץ עשוי להיות הפתרון. רבים לא יודעים זאת אך חומץ הוא מסיר דבק טבעי שניתן להשתמש בו על מגוון רחב של משטחים. יחד עם זאת קחו בחשבון שחומץ עשוי לפגוע בחומרים כמו גומי, אבן או עץ בשל החומציות שבו.

נייר זכוכית וליטוש

דרך נוספת להסיר דבק מגע או שאריות של מדבקות היא באמצעות ליטוש. ניתן ללטש את המשטח באופן ידני על ידי נייר זכוכית ואפשר לעשות זאת באמצעות מלטשת מקצועית. רק היזהרו כשאתם מלטשים שלא להרוס את הגימור של הרהיט או של המשטח אותו אתם מעבדים.

מסיר חומרים אקולוגי

המדריך להסרת דבק מגע ומדבקות

אם תרצו פתרון יותר מקצועי ויעיל כדאי לבחור בחומר ייעודי להסרת דבק מגע ומדבקות כמו מסיר חומרים אקולוגי מבית ntsi – כאן מדובר בסיטואציה שרוצים עבודה סופר מהירה ועם מדבקות/דבקים עקשניים ביוחד. מסיר חומרים אקולוגי מכיל ג’ל הסרה מקצועי ועוצמתי, הוא פשוט וקל לשימוש ומיועד להסרת מגוון רחב מאוד של דבקים ומדבקות, כמו גם צבעים, ציפויים, אמולסיות ועוד. באמצעות מסיר חומרים אקולוגי תוכלו לחסוך מעצמכם את עבודת הליטוש או את השימוש במסירי צבע הכוללים כימיקליים מסוכנים ודליקים. החומר פועל במהירות וללא מאמצים מיותרים והוא יעיל היכן שמוצרים אחרים נכשלים. בנוסף, בניגוד לחומרים דליקים כגון אלכוהול, מסיר לק וכדומה מדובר במוצר לא דליק ואינו מסוכן לשימוש, כשמו כן הוא – אקולוגי.

ספריי קרבורטור

הבחירה בחומר הנכון לא פעם גם תלויה במשטח שממנו רוצים להסיר את הדבק או המדבקות. אם אתם רוצים לנקות את חלקי הקרבורטור של הרכב לדוגמא ולהסיר חומרים שמעכבים ביצועים כמו גומי, בוץ ולכה, סלסיל לקרבורטור יהיה המוצר המתאים. יש לו נוסחה מיוחדת שמאפשרת ליישם אותו בקלות והוא מכיל ממיסים אשר מגבירים את יעילות הניקוי. כמו כן השימוש במוצר אינו פוגע ברכיבים השונים והוא מתאים לרכיבי המאייד, משנקים ידניים ואוטומטיים, חיבורים, מעלי חום ושסתומי PVC. ספריי קרבורטור אידיאלי להסרת רוב המדבקות, זהו פתרון זול יחסית שניתן לרססו ישירות על גבי המדבקה. ספריי קרבוקטור של חברת אן.טי.אס.איי הוא סופר יעיל בהסרה של מדבקות.

לסיכום: יש דרכים רבות להסיר דבק מגע ומדבקות עקשניות. אם אינכם בטוחים לגבי החומר המתאים עשו טסט באזור נסתר, או לחלופין בחרו בחומר ייעודי ומותאם למטרת השימוש מטעם חברת מקצועית כדי להבטיח שתקבלו את התוצאה שאתם רוצים להשיג.

מצא את החנות הקרובה אליך