תהליך צביעת רצפת חניון

רצפת החניון חשופה לתנועה של מכוניות מדי יום ביומו, כתוצאה מכך עליה להיות עמידה מאוד מפני שחיקה, עומסים, מים, כתמים ושומנים על סוגיהם. כדי להפוך אותה לעמידה וחזקה יותר, אפשר פשוט לצבוע אותה עם צבעים מיוחדים. צביעת רצפת החניון, לא רק תהפוך את החניון ליפה יותר ואסתטי יותר, אלא גם לקל לניקוי ותחזוקה ותספק לו הגנה מפני שמנים, מים, אבק ועוד.

איזה צבע מתאים לצביעת החניון?

לא כל צבע מתאים לצביעת הרצפה בחניון, מכיוון שלא כל צבע ייתפס היטב. אחת האפשרויות שעומדות לרשותכם, וזו גם האפשרות הפופולרית ביותר, היא צבע אפוקסי. צבע אפוקסי נחשב לאופציה מאוד טובה מכיוון שהוא עמיד, אטום ואפשר לגוון אותו ובכך לתחום אזורים, לסמן חניות נכים, לסמן גבולות בין חניות, או סימוני חצים על הכבישים ועוד. צביעת החניון באמצעות צבע אפוקסי גם הופכת את המראה שלו להרבה יותר אטרקטיבי, התוצאה יפה וחלקה, ולא פחות חשוב – עמידה למשך זמן רב. האפוקסי סותם את הסדקים בבטון ואת החריצים ובעל גימור מבריק ומעוצב.

כיום יש אלטרנטיבה לאפוקסי ואפשר ליישם גם חומרים אחרים שיקנו הגנה לרצפת הבטון בחניון כמו למשל אימפרגנציה מגוונת 2K מבית NTSI, המשלבת שלושה מוצרים תחת קורת גג אחת: דנסיפייר, צבע וסילר. אימפרגנציה מגוונת מחזקת את תשתית הבטון, דוחה שמנים ומכתימים, דוחה אבק וציפת סיד, אקולוגית ופשוטה ליישום, אינה מתקלפת ועמידה בפני קרני UV.

כיצד מיישמים?

לאחר שבוחרים את סוג הצבע שיקנה את ההגנה הטובה ביותר עבור רצפת הבטון, זה הזמן ליישם אותו. כמובן שצריך להיעזר בכל הכלים המתאימים ולכן ברוב המקרים יעלה הצורך בשירותיה של חברה מקצועית ובעלת ניסיון בצביעת חניונים. התהליך כמובן אינו כולל רק את צביעת הרצפה עצמה, אלא גם ביצוע סימונים שונים על הכבישים ועל העמודים, ולכן הוא גם אורך זמן ודורש את כוח האדם המתאים.

צבעים כמו אפוקסי אפשר ליישם באמצעות הברשה, רולר או ריסוס, וכאשר מדובר בשטחים גדולים, יהיה צריך להיעזר גם במכשור וציוד מקצועיים מתאימים.

אבל לפני שצובעים, מנקים

בטון הוא חומר מאוד נקבובי וכתוצאה מכך הוא אוסף לכלוך ואבק בקלות. לכן לפני שמיישמים את הצבע הנבחר, חשב מאוד קודם כל לנקות את שכבת הבטון לחלוטין, אחרת הצבעים לא ידבקו טוב על המשטח. לאחר הניקיון יש לתת זמן לרצפה להתייבש ורק לאחר הייבוש אפשר ליישם את הצבע.

הרבה פעמים יהיה צריך יותר מרק מים כדי לנקות חניונים, לא כדאי לשכוח שנוסעים על רצפת החניון המון רכבים ולכן סביר להניח שיהיו עליה כתמים שומניים, לכן שימוש במסיר שומנים מקצועי ורב עוצמה יכול לעזור לפרק שומנים תעשייתיים מסוגים שונים, שמן מנועים ועוד. כמו כן אם יש שאריות של צבע או חומרי הגנה קודמים, יהיה צריך להסיר גם אותם לפני שמתחילים.

תהליך צביעת רצפת חניון

יישום פריימר וצביעה

כאשר מיישמים אפוקסי או כל אלטרנטיבה אחרת, ממלאים תוך כדי הצביעה את הסדקים. עם זאת האפוקסי לא ידבק היטב למשטח ללא פריימר מתאים. פריימר זאת שכבה מקדימה אשר מקדמת את תהליך ההידבקות של הצבע. תנו לפריימר להתייבש בהתאם להוראות היצרן, מדבר בתהליך של כמה שעות עד כמה ימים.

לאחר הייבוש ניתן ליישם את הצבע, ברוב המקרים הוא יראה טוב גם רק אחרי שכבה אחת, אבל בכל מקרה מומלץ ליישם שתי שכבות כדי להשיג תוצאה מיטבית. גם כאן יהיה צריך להמתין מעט, בין שכבה לשכבה בהתאם להוראות היצרן. לאחר הצביעה מומלץ גם ליישם סילר או חומר שיגן על התשתית וישמור עליה לאורך זמן.

מצא את החנות הקרובה אליך