ציפוי אפוקסי לחניונים ואלטרנטיבה

רצפת החניון חשופה לתנועה רבה של מכוניות מדי יום ביומו, לעומסים ולמשקלים כבדים. היות והיא לרוב מיוצרת מבטון, היא עלולה להישחק עם הזמן ולפתח סדקים, חריצים ואפילו להישבר. כדי למנוע את השחיקה והבלאי ולשמור על עמידות רבה לאורך השנים מומלץ לצפות את רצפת הבטון בחומרים ייעודיים. ישנם סוגים שונים של פתרונות שמיועדים למטרה זו, ומלבד הגדלת העמידות, הם גם משפיעים על הנראות של רצפת הבטון והופכים אותה להרבה יותר אסתטית וחלקה. הציפויים הקיימים סותמים את החריצים והסדקים וגם מאפשרים משחק עם צבעים וגוונים, כך שניתן לסמן חניות, עמודים, סימון של מסלולי הנסיעה ועוד. 

ציפוי אפוקסי לחניון

ציפוי אפוקסי זו האפשרות הפופולרית ביותר כיום לרצפות של חניונים ורבים בוחרים לעשות בו שימוש. הוא מגיע בשלל צבעים כך שניתן לסמן את החניון באופן יותר ברור ולהפריד בין קומות, אזורי חניה ועוד. יישומו של החומר קל יחסית, מה גם שהוא משטיח את הרצפה, סותם סדקים וחריצים, הופך את רצפת החניון לעמידה ומשדרג לחלוטין את המראה שלה. בנוסף הוא מקל על הנהגים לנווט יותר טוב בין קומות החניון. בנוסף ציפוי אפוקסי הופך את רצפת החניון לעמידה בפני כלי רכב כבדים ובפני נזקים שונים שעלולים להיגרם כתוצאה מחשיפה לכימיקלים, שומנים, נוזלים ועוד.

ישנן גם חסרונות ביישום של רצפות אפוקסי; רצפת אפוקסי ניתנת ליישום אך ורק על ידי בעלי מקצועי (לא כל אחד יכול ליישם), במצב של תיקון נזקים שנגרמו לרצפת האפוקסי אזי שהתיקון מורכב ומים יכולים להיכנס בין שכבת האפוקסי לתשתית הבטון. חידוש הציפוי חייב בגריסה והסרה של הציפוי הישן (זוהי עבודה יקרה ומורכבת), רצפת אפוקסי אינה מתאימה לדרישות לרצפות אנטי סטטיות ואינה ניתנת ליישום בתנאי חוץ (רצפת אפוקסי אינה עמידה ב- UV). העלות של רצפת אפוקסי מאוד גבוהה. 

ציפוי אפוקסי לחניונים ואלטרנטיבה

הפתרון של חברת NTSI לרצפת החניון שלכם – אימפרגנציה מגוונת 2K

חברת NTSI מעמידה לרשותכם אלטרנטיבה זולה יותר לרצפת אפוקסי עם יישום קל ופשוט: אימפרגנציה מגוונת 2K, פתרון אשר מספק הגנה מקצועית על משטחי בטון. בניגוד לאפוקסי אימפרגנציה מגוונת 2K חודרת לעומק הבטון ומקשה ומצופפת את הבטון כך שהבטון חזק יותר, עמיד יותר וקל יותר לתחזוקה. תהליך קריסטליזציה שנוצר בבטון מפחית במידה ניכרת את ההסתברות להופעת ציפת סיד (אפלורסציה בבטון), החומר על בסיס מים וידידותי למשתמש ולסביבה, כמעט חסר ריח בעת היישום. היישום עצמו מאוד קל, פשוט מריחה באמצעות רולר ישירות על הבטון, לכן במצב בו ישנה שחיקה של החומר – החידוש (בניגוד לציפוי אפוקסי) מאוד פשוט וישיר. אימפרגנציה מגוונת 2K מגנה על הבטון מפני שחיקה, נוזלים, מכתימים, הופכת את הבטון לקל לתחזוקה. החומר זמין במספר גוונים ומקנה מראה מונוליטי אחיד לבטון, מסתיר פגמים אסתטיים שהיו בבטון. בניגוד לצבע לטון או סילר בגוון לבטון, האימפרגנציה מגוונת 2K חודרת לבטון ומהווה פתרון היברידי מתקדם לרצפות בטון בחניונים, מרכזים לוגיסטיים, מחסנים ועוד. אימפגרנציה מגוונת 2K עמידה ב- UV ולכן ניתן ליישמה בתנאי חוץ (בניגוד לאפוקסי) ואינה משפיעה על המוליכות החשמלית של הבטון, ההגנה אינה מתקלפת, אינה מצהיבה והופכת לחלק אחיד עם הבטון. הבטון לאחר היישום נותר נושם. בנוסף לכל היתרונות הנ”ל אימפגרנציה מגוונת 2K מהווה פתרון זול משמעותית מציפוי אפוקסי. 

ציפוי אפוקסי לחניונים ואלטרנטיבה

לסיכום: כמדי תקופה חומר חדש יוצא לשוק ונותן מענה לחסרונות של מוצרים קיימים. אימפרגנציה מגוונת 2K זהו מוצר איכותי, פשוט ליישום, אקולוגי ולא פחות חשוב: מחירו נוח לכיס. אין ספק שמדובר באלטרנטיבה שכדאי לשקול עבור משטחי בטון, קירות, רצפות, אלמנטים ועוד.

מצא את החנות הקרובה אליך