איך לבצע איטום חריצים ברצפה

אחת הדרכים לשמור על הריצוף היא על ידי יישום רובה. רובה זהו חומר ייעודי למריחה בין אריחים וחיפויים ובאמצעותו ניתן למנוע מלכלוך לחדור פנימה וממים לחלחל. כאשר אין רובה מים עלולים לחדור מתחת לריצוף. היות ולרטיבות יש נטייה להתפשט, סביר להניח שהיא תעלה מעל הפאנלים ותתפשט גם לקירות. לכן כאשר הרובה כבר אינה אפקטיבית חשוב מאוד לתקן אותה ולהימנע מכל הנזקים האפשריים.

מה הגורמים לחריצים ברצפה?

רובה איכותית יכולה להחזיק מעמד ל- 10 שנים, אלא אם כן יושמה באופן לא מקצועי. אם זה המקרה היא יכולה להתחיל להתפורר כבר אחרי חודש כך שעל פני השטח יופיעו חריצים. כדי שהרובה תיושם בצורה מקצועית חשוב באמת לוודא שהאריחים כמה שיותר נקיים, מכיוון שאם יש אבק הרובה תידבק אך לא תחזיק מעמד ותיסדק אחרי זמן קצר. דבר נוסף שיכול להשפיע על העמידות של הרובה הוא החומר אותו בחרו ליישם. כאשר החומר אינו איכותי קיים סיכון לכך שיתפורר מהר.

כאשר הרובה מתחילה להתפורר ומופיעים סדקים וחריצים על הרצפה, מומלץ ליישם רובה חדשה. גם אם מדובר ברובה איכותית שמחזיקה מעמד מומלץ אחת לעשר שנים להחליף את הרובה כדי למנוע בעיות בעתיד.

איך לבצע איטום חריצים ברצפה

אילו סוגים של רובה ישנם?

כיום ישנם שני סוגים עיקריים של רובה שזמינים בשוק והם רובה אקרילית ורובה אפוקסית. רובה אקרילית מבוססת על מים ומיועדת לחדרים לא רטובים ברחבי הבית. רובה אפוקסית היא רובה דו רכיבית ומתאימה בעיקר לשימוש בחללים רטובים כמו למשל בחדר האמבטיה, על הגג, במרפסת וכדומה. לעומת רובה אקרילית, רובה אפוקסית מציעה מידת עמידות ואטימות גבוהה לאורך זמן. בעוד שרובה אקרילית נחשבת לפשוטה ליישום וניקיון, רובה אפוקסית מתייבשת מהר יותר, ודורשת יותר עבודה כי יש להקפיד על עבודה ממש נקייה כאשר מיישמים אותה.

רובה אפוקסית במזרק – Premium Grout

מכיוון שהעבודה עם רובה אפוקסית הרבה יותר מסורבלת, שכן החומר מתייבש מהר ואם העבודה לא מדויקת יעלה הצורך בעבודת ניקיון סיזיפית, הרבה קבלנים בוחרים לוותר על אפשרות זו. כאן נכנס לתמונה מוצר חדש שיצא אל השוק ונותן מענה בדיוק לזה: רובה אפוקסית במזרק. רובה אפוקסית במזרק Premium Grout זו טכנולוגיה חדישה ליישום רובה אשר מייתרת את הצורך בערבוב שני חומרים. הרובה ארוזה במארז הזרקה דו רכיבית ומציעה המון יתרונות למשתמשים החל במינימום לכלוך שקשה להסיר, דרך עבודה מדויקת יותר ועד החדרה יותר קלה של הרובה לתוך הממשקים.

רובה אפוקסית במזרק עומדת בתקן המחמיר של מכון התקנים לשחיקה, ספיגות, לחיצה וכפיפה בדרגה הגבוהה והיא זמינה במבחר גוונים.

איך לבצע איטום חריצים ברצפה

רובה סיל

כדי להימנע מתחלופה תדירה ומסדקים ברובה, כמו גם ובעיקר להגן על הרובה מספיגות של מים וחומרים מכתימים שונים ניתן ליישם חומר שמקנה לרובה שכבת הגנה והופך אותה לעמידה יותר באופן כללי. אחד המוצרים המומלצים למטרה זו הוא רובה סיל. מדובר בסילר ייעודי לרובה בעל תכונות הידרופוביות שמגנות מפני חדירת נוזלים והיווצרות מכתימים. בנוסף חומר זה מפחית את הסיכון של היווצרות עובש ומקל על התחזוקה של הרובה לאורך השנים. רובה סיל זהו חומר מאוד ידידותי לשימוש, ממש קל ליישם אותו, גם בחדרים רטובים, הוא נושם ובעל ריח עדין, אינו מכיל חומרים רעילים ומתאים ליישום פנים וחוץ.

אם אתם מעוניינים להגן על הרובה שלכם מפני סדקים, עובש וכתבים ל- NTSI יש מגוון רחב של חומרים ייעודיים מתאימים. להמלצה והכוונה אתם מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לעמוד לרשותכם תמיד.

מצא את החנות הקרובה אליך