אמצעי נגישות ללקויי ראייה

הנגשת חללי הבית השונים כדי שיתאימו לאנשים לקויי ראייה זו משימה אשר דורשת התייחסות מיוחדת. במרכזה: השאיפה להפוך את החללים המעוצבים לכמה שיותר נגישים עבור מגוון רחב של אנשים בעלי מגוון רחב של יכולות, לרבות עיוורים או לקויי ראייה, על כל הקשיים והאתגרים הכרוכים בכך. מלבד עיצוב אוניברסלי של המבנה האדריכלי, יש לוודא שגם בפנים הבית ישנם אמצעי נגישות לעיוורים, אמצעים שיהפכו את החיים להרבה יותר נוחים ובטוחים ויאפשרו ללקויי ראייה ולבעלי מוגבלויות כאלו ואחרות להתנהל בחופשיות ובעצמאות בתוך המרחב הביתי.

אמצעי נגישות ללקויי ראייה

אילו אמצעי נגישות קיימים עבור לקויי ראיה ובעלי מוגבלויות?

לקויי ראייה מתמודדים עם אתגרים רבים על בסיס יומיומי, הן בסביבה החיצונית והן בתוך הבית פנימה. אולם בעוד שבסביבה החיצונית ההתמודדות המאתגרת מובנת מאליה, בתוך הבית עליהם לחוש כמה שיותר מוגנים, שכן הבית הוא מבצרו של האדם. לשם כך קיימים אמצעי נגישות לעיוורים מסוגים שונים אשר הופכים את חללי הבית למונגשים ומותאמים אישית לצרכים מיוחדים ויומיומיים כאחד. אילו מוצרי עזר קיימים כיום? וכיצד הם מסייעים? לפניכם כמה סוגים שימושיים במיוחד.

פתרונות נגד החלקה

לקויי ראיה ועיוורים לא פעם חשופים לנפילות, מעידות ואיבוד שיווי משקל. כדי למנוע פגיעות ואף למזער את הסיכון הקיים בהתניידות ובמעבר ממקום למקום ברחבי הבית קיימים פתרונות נגד החלקה. אחד הפתרונות היותר יעילים נגד החלקה הוא אנטי סליפ, סרט נגד החלקה העומד בתקנים מחמירים ונחשב לאחד המוצרים המובילים בשוק. סרט נגד החלקה הנו פתרון קל ופשוט ליישום ובעל רמות חספוס שונות לבחירה. מוצר זה מתאים לשימוש חיצוני ופנימי וניתן אף להשתמש בו באזורים שונים, יש גם מדבקות ייעודיות לתוך האמבטיה והמקלחונים.

שטחי נגישות ללקויי ראייה

אמצעי עזר נוסף ויעיל ללקויי ראיה הוא שטיח נגישות מפוליאוריטן אלסטומרי. מדובר בחומר גלם אשר תכונותיו מזכירות מעט גומי, אולם הוא נחשב להרבה יותר איכותי ועמיד. שטיחי הנגישות מותאמים ללקויי ראייה בכך שהתוואי שלהם בולט במיוחד ועל כן הם משמשים לסימון כניסות ומעברים. לשטיחים ישנם יתרונות רבים כמו חוזק רב, עמידות נגד קריעה, קרני UV, שמנים, דלקים ושחיקה. בנוסף יש להם זיכרון אלסטומרי מצוין וכושר התארכות גבוה. עם זאת בניגוד לסרטי אנטי סליפ הם אינם יעילים נגד החלקה. שטחי נגישות ניתן להציב בחדרים רטובים, לאורך המסדרון, בכניסה לבית ולחדרים השונים, במדרגות ועוד.

גבשושיות נגישות לעיוורים

מוצר נוסף אשר ידוע כיעיל לעיוורים הרוצים להתנהל בבטחה במרחב הביתי אלו הן גבשושיות נגישות. גבשושיות אלו מיוצרות מנירוסטה אל חלד בהתאם לתקן ומיישמים אותן באמצעות קידוח או הדבקה על משטחים שונים. ניתן להציב אותן גם באזורים החשופים לשחיקה גבוהה ובתנאי סביבה קיצוניים. גבשושיות נגישות מתאימות גם לסביבה ימית וניתן להתקין אותן סביב בריכת שחייה, על שבילי כניסה, במדרגות, במטבחים, בחדרי הבית השונים ועוד.

אמצעי נגישות ללקויי ראייה

מדוע חשוב לעצב את הבית עם אמצעי נגישות?

לקויי ראייה אלו הם אנשים שלא ניתן לתקן את הראייה שלהם על ידי שימוש במשקפיים או עדשות מגע. היות ומדובר במונח רפואי המאגד תחתיו מצבים בדרגות קושי שונות, נדרשת התאמה אישית בבחירת אמצעי עזר ואביזרי נגישות אשר יכוונו את לקויי הראיה בתוך המתרחב ויהיו שימושיים עבור אנשים ולהם מוגבלויות. במשפט אחרון: בעזרת המוצרים הנכונים ניתן יהיה לספק ציוני דרך במרחב הביתי ולהפוך אותו לכמה שיותר נגיש ואופטימלי עבור צרכים שונים ומגוונים.

מצא את החנות הקרובה אליך