החלקה באמבטיות וחדרים רטובים

אם אי פעם נכנסתם למקלחת או לחדר רטוב וחלקלק והרגליים שלכם החלו לאבד את האחיזה בקרקע, אתם תבינו כיצד זה מרגיש שהחיים חולפים לנגד עיניכם. החלקה על קרמיקה או על משטח רטוב אחר טומנת בחובה סיכונים רבים ותוצאותיה יכולות להיות גרועות יותר מאשר אי נעימות כללית. לכן אם ניתן למנוע את הסיכון באמצעות פתרונות נגד החלקה ייעודיים, מדוע לא לעשות זאת?

מבוגרים רבים יעידו שככל שהם מתבגרים כך הם פוחדים יותר להיכנס ולצאת מהאמבטיה בכוחות עצמם. בגילאים מבוגרים השרירים חלשים יותר, שיווי המשקל קטן והיציבות כבר אינה כשהייתה. ואם נוסיף למשוואה את המשטח הרטוב והחלקלק של האמבטיה, הרי שהסכנה ברורה. על כן נשאלת השאלה: מדוע קשישים או אנשים מבוגרים צריכים להרגיש אי נוחות, תלות או חוסר ביטחון בעת ביצוע פעולה יומיומית ושגרתית כמו רחצה? בעזרת פתרונות ייעודיים, חומר נגד החלקה באמבטיה, משטחים למניעת החלקה ושלל מוצרים שקיימים בתחום אפשר להבטיח כי דריסת הרגל תהיה טובה ולמנוע מקרים של החלקה.

החלקה באמבטיות וחדרים רטובים

סכנת החלקה לאחר ניתוח, תאונה או בשל מוגבלות פיזית

מלבד הגיל המבוגר ישנו פלח אוכלוסייה נוסף אשר גם אצלו גורם הסיכון גדול: אוכלוסיית בעלי המוגבלויות. בין אם מדובר במגבלה זמנית ובין אם במגבלה קבועה, סכנת החלקה בחדרים רטובים נותרת בעינה ולכן יש לבחור בפתרון זמני או קבוע, אשר יאפשר לאנשים לאחר ניתוח או תאונה, או לאנשים בעלי מוגבלות כזו או אחרת, להיכנס למקלחת בכוחות עצמם ולבצע פעולות שגרתיות כמו כולם ובתחושה של ביטחון.

סכנת החלקה אצל תינוקות ופעוטות

גם תינוקות ופעוטות אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם ועוד אינם שולטים ביד רמה במוטוריקה הגסה שלהם, עשויים להחליק באמבטיה או על משטחים רטובים וחלקלקים. גם עבורם משטח נגד החלקה ופתרונות נגד החלקה כגון חומר נגד החלקה באמבטיה יציעו שקט נפשי להורים, ימזערו את הסיכון ויבטיחו שכל מפגש מהנה עם מים יעבור בהצלחה ובמקסימום בטיחות.

החלקה באמבטיות וחדרים רטובים

סכנת החלקה במקלחות ציבוריות, בתי מלון וצימרים

החלקה במקלחת או על משטח רטוב עשויה לגרום לנזקים חמורים החל בחבלות ועד שברים, במיוחד אצל בני גיל הזהב אשר הרבה יותר רגישים ככל שמתבגרים. ובעוד שבבית יש את כל האביזרים הנדרשים כדי למנוע החלקה, באתרי נופש שונים אין כך הדבר ונסיעה פשוטה אל צימר או בית מלון עשויה להיגמר בכי רע. לכן התקנת מוצרים נגד החלקה או הדבקת סרט מונע החלקה גם באתרי נופש עשויה למנוע מקרים לא נעימים ופגיעות של האורחים ובכך לוודא שכולם יחזרו הביתה בשלום ועם זיכרונות טובים.

אילו פתרונות נגד החלקה קיימים בתחום?

ישנו שפע של פתרונות נגד החלקה ולכן יש לפנות אל חברה מקצועית אשר תתאים לכם פתרון העונה על הצרכים שלכם ובהתאם לסיכונים עמם אתם מתמודדים. בין המוצרים הפופולריים:
סרטי אנטי סליפ:  סרטים אלו גם מספקים התראה חזותית על כך שמדובר במשטח מחליק וגם מונעים החלקה. הם מתאימים בעיקר למדרגות ומדרגות רצפה.
ציפויים נגד החלקה: כאן מדובר בהדבקת ציפוי ייעודי על המשטח כדי למנוע החלקה. ציפויים נגד החלקה עמידים, קלים ופשוטים ליישום. על פי רוב הציפויים מתאימים למקומות ציבוריים כמו למשל בתי מלון, חדרים רטובים, בריכות שחייה ועוד.

ישנם סוגים שונים של ציפויים למניעת החלקה המתאימים לכל צורך או מטרה, פתרונות מתוחכמים אשר זמינים עבורכם ויקטינו  סכנת החלקה בחדרים רטובים ויגרמו לכם וליקרים לכם להרגיש כמה שיותר בטוחים.

תהליך בדיקה של רמת החלקה על ידי מכון התקנים באמצעות מטוטלת

מצא את החנות הקרובה אליך