שימוש בסילר הלא נכון מה עושים?

אבן, בטון שיש וכדומה אלו הן תשתיות מינראליות אשר חשופות באופן תמידי לנזקי מים ונזקים סביבתיים. כתוצאה מכך מומלץ להגן על משטחים אלו באמצעות שימוש בסילרים ובכך למזער ואף למנוע את ההשפעה ההרסנית שיש לחשיפה הממושכת על משטחים אלו. סילרים לרוב נהוג ליישם על משטחי עבודה במטבחים, על רחבות חיצוניות, על קירות ורצפות, על שיש בחדרים החשופים למים, רטיבות ולחות ועוד. כיום ישנם סוגים שונים של סילרים אשר נועדו לספק מענה אופטימלי לסוגים שונים של משטחים וכן למטרה אותה שואפים להשיג, בין אם מדובר באיטום ובין אם בחיזוק המשטח, כגון סילר לאבן, סילר בטון, סילר גרניט ועוד. אי לכך יש להקפיד לבחור סילר המתאים לסוג המשטח ולסוג העבודה.

שימוש בסילר הלא נכון מה עושים?

מה קורה כאשר משתמשים בסילר הלא נכון?

ברוב המקרים ניתן ליישם סילר באופן עצמאי, כל עוד מקפידים לקרוא היטב את הוראות היצרן ונשמעים להן. עם זאת בהיעדר ניסיון לא פעם עלולים להיחשף לטעויות כמו למשל שימוש בסילר הלא נכון למשטח או למטרה שלשמה יועד. ברוב המקרים כשלי יישום של חומרים נובעים מאי קריאת הוראות היצרן, עיגול פינות ועבודת תשתית לקויה. היה והשתמשתם בסילר הלא נכון, עומדות לפניכם שתי אפשרויות והן:

  • ליטוש – בעזרת ליטוש ניתן לעבד את האבן, להוריד ממנה שכבה ולהסיר את הסילר, השריטות והמפגעים הקיימים באבן ונראים לעין. מומלץ כי עבודת הליטוש תתבצע על ידי איש מקצוע מיומן.
  • הסרת הסילר באמצעות NTSI מסיר חומרים אקולוגי – במידה ורוצים להסיר את הסילר אך לחסוך את עבודת הליטוש ניתן לעשות זאת באמצעות NTSI מסיר חומרים אקולוגי. מדובר בג’ל הסרה מקצועי הפועל במהירות וללא מאמצים מיותרים או גרימת נזקים מסוכנים לאדם או לסביבה. לפני השימוש במוצר זה לטובת הסרת סילר מומלץ להיוועץ מראש עם נציג חברת אן.טי.אס.איי.

האם ניתן ליישם שכבת סילר חדשה על שכבה ישנה?

ישנם מקרים בהם יהיה צורך ללטש את המשטח על מנת להסיר את שכבת הסילר הישנה לפני יישומה של שכבה חדשה. במקרים אחרים, הסילר הישן כבר אינו מספק הגנה ולכן ניתן יהיה ליישם סילר חדש ללא בעיה. כיום ישנן טכנולוגיות חדישות של סילרים בעלי מולקולות קטנות אשר יכולות לחדור לשכבה קיימת של סילר ישן. אולם כדי לאמוד את התוצאות יש לבצע בדיקה מקדימה בפינה נסתרת על פני המשטח. טיפ קטן – כדי לדעת האם הסילר הקיים אינו יעיל וניתן ליישם עליו סילר חדש, ללא ליטוש או שימוש בחומר ניקוי, יש לשפוך מעט מים על הרצפה. אם המים נספגים אז אפשר ליישם שכבת סילר אוטם חדשה. יש לקחת בחשבון שסילר ישן נשחק באזורים מסויימים יותר מאזורים אחרים, לדוגמה בצמוד לקירות (היכן שלא דורכים) סביר כי הסילר ישחק פחות – יש לכך משמעות כאשר מיישמים סילר חדש שכן באזורים מסוימים הרצפה תספוג את הסילר החדש שכן הסילר הישן נשחק, בעוד שבאזורים מסוימים הסילר הישן עדין מתפקד ולכן הוא עלול לדחות את הסילר החדש – יש לכך משמעויות אסטטיות כאשר מדובר ביישום של סילר מעמיק גוון.

שימוש בסילר הלא נכון מה עושים?

הוראות בטיחות וחשיבותן

כל סילר מגיע עם הוראות יישום מטעם היצרן. על מנת להבטיח תוצאות משביעות רצון חובה לקרוא את ההוראות ולוודא כי הבנתם אותן. כמו כן בכל מקרה, כדאי ורצוי לערוך ניסוי על קטע מדגמי כדי לבחון את התוצאה ולוודא שהתוצאה שהתקבלה הנה לשביעות רצונכם. רק לאחר מכן יש להמשיך ליישם את החומר על שאר המשטח ולאחר ניקוי שלו עם חומר ניקוי ייעודי. כאשר נשמעים היטב להוראות הבטיחות יגדל הסיכוי להימנעות מטעויות הרות גורל כמו שימוש בסילר הלא נכון. מלבד הבנת הוראות השימוש יש גם להקפיד על הוראות הבטיחות ולעבוד עם כפפות, נעלי עבודה, משקפי מגן ומסיכה כדי להגן על דרכי הנשימה. כמו כן יש לאחסן את הסילר בהתאם לתקנות ולהנחיות, להרחיק מהישג ידם של ילדים ולשמור על דפי הבטיחות של המוצר זמינים.

בכל מקרה בו אתם זקוקים לייעוץ והכוונה בבחירת הסילר או חומרי הניקוי המתאימים, עליכם ליצור קשר עם מומחים לתחום שיוכלו לתרום מהידע והניסיון שלהם.

מצא את החנות הקרובה אליך