ניקוי רצפה ותחזוקה נכונה

כיצד ננקה את הרצפה שלנו בצורה נכונה לאורך זמן?

בטון, אבן טבעית, קרמיקה, שיש, פרקט או גרניט פורצלן כיום ישנן אפשרויות בחירה רבות לריצוף הבית. כתוצאה מכך, גם התחזוקה משתנה מרצפה לרצפה ומבית לבית. בעזרת הקפדה על שיטת ניקוי רצפה נכונה ועל התאמה בין סוג הרצפות לבין אופי התחזוקה ניתן לשמור על הרצפה לאורך זמן.

תחזוקה לא נכונה יכולה לפגוע ברצפה ולגרום לנזק. מים רבים אומנם לא יכולים לכבות את האהבה אך הם כן יכולים להרוס את פרקט העץ הטבעי. יותר מכך, שימוש בחומרי ניקיון לא מותאמים לסוג הרצפה עלול להזיק לה, בין אם זה לפגוע בברק הטבעי של השיש ובין אם לגרום נזק לקרמיקה המעוצבת שאתם אוהבים.

ניקוי רצפה ותחזוקה נכונה

אם רוצים שהברק והמראה היוקרתי של הרצפה יישמר לאורך זמן יש להקפיד על הפעולות הבאות בעת ניקוי רצפה:

  • שימוש בפדים מיוחדים לפי סוג הלכלוך – לפדים שונים יש כושר ספיגה שונה ויכולות מגוונות. ישנם פדים אשר מתאימים לקרצוף והסרת כתמים, בעוד שאחרים מתאימים רק לניקיון כללי. אם רוצים שרמת הניקיון תהיה איכותית אך מצד שני לא תפגע ברצפה חשוב לבחור בפדים בהתאמה לסוג הלכלוך.
  • חומרי ניקוי ייעודיים לסוג המרצפות – חומרי ניקיון המתאימים לרצפת קרמיקה לא בהכרח יתאימו לשיש או לגרניט פורצלן. לכן יש לשים לב לחומרי הניקיון אותם בוחרים ולוודא שהם מתאימים לסוג המרצפות אותם מתחזקים ומנקים. מנקה רב תכליתי מבית ntsi הוא חומר לניקוי רצפות המתאים לניקוי עמוק והוא אידיאלי כחומר ניקוי תחזוקתי. כמו כן הוא מתאים למשטחים רבים ומגוונים ואף ידידותי למשתמש ולסביבה.
  • חומרי ניקוי ייעודיים למטרת השימוש ישנם חומרי ניקיון אשר מתאימים להגנה מפי עובש ותחב, אחרים מיועדים להסרת חלודה וקורוזיה. יש חומרי ניקיון שמיועדים לנקות בית לאחר בנייה ושיפוץ וכאלו שמתאימים לתחזוקה שוטפת של מבנים. ככל שמידת ההתאמה בין סוגם של חומרי הניקוי לבין מטרת הניקיון תהיה גבוהה יותר כך התחזוקה תהיה יותר אפקטיבית ואיכותית.

מסיר עובש – חומר ניקוי שצריך בכל בית

רוב הסיכויים שנתקלתם בעובש וטחב בבית בו אתם מתגוררים ואם לא, יכול להיות שתתקלו בעתיד. כשזה יקרה עליכם לדעת מה לעשות וכיצד לפעול, וכמובן שאם ברצונכם למונע את התופעה מראש, כדאי שתצטיידו בחומר הניקוי המתאים. היות ומלבד האסתטיקה עובש יכול לגרום גם לבעיות בריאותיות חשוב לטפל בתופעה בהקדם ואף לבצע פעולות מניעה באזורים בהם עולה הסיכון. תכשיר מקצועי להסרת עובש ופטריות יספק לכם את המענה המתאים והמקצועי, לצד איטום התשתית באמצעות חומר דוחה נוזלים. במשטחים סופגים החשופים למים תופעה זו עשויה להיות שכיחה ולכן חשוב לטפל בה באמצעות החומר המתאים.

ניקוי רצפה ותחזוקה נכונה

סילר – החבר הטוב ביותר של הרצפה

הן עבור טיפול בעובש והן באופן כללי, סילר מסוג ננוסיל הוא פתרון אידיאלי עבור סוגים שונים של משטחים סופגים. הוא יכול למנוע את ההיווצרות של עובש, פטריות וטחב ולשמור על הרצפה שלכם באופן מיטבי. תפקידו של הסילר הוא להגן, במיוחד על רצפות שסופגות רטיבות וכתמים, והוא יעיל באטימת משטחים סוררים שנחשבים לבעלי רמת ספיגות גבוהה. כאשר רמת הספיגות גבוהה התוצאה היא חלחול של נוזלים כמו שומנים, מים ומזונות ומשם הדרך לכתמים ובלאי קצרה. הסילר מגן על המשטח, מחזק ואוטם אותו ובכך מסייע לשמור על הרצפה לאורך זמן רב.

לחברת ntsi יש מגוון רחב של פתרונות מתקדמים ואיכותיים לתחזוקת הרצפה. מעוניינים במידת התאמה מושלמת לצרכי התחזוקה שלכם? צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכם!

מצא את החנות הקרובה אליך