דבק לעץ: שימושים

דבק לעץ ממלא תפקיד חשוב ובעזרתו ניתן לעשות המון דברים החל בבנייה קלה בעץ ועד תיקונים ומניעת התפשטות והתכווצות של העץ. עם השנים הטכנולוגיות בתחום הדבקים לעץ התפתחו, והביקוש להם רק הולך וגדל, מה שמוביל לכך שיותר ויותר סוגים של דבקים יוצאים אל השוק. בחירה בדבק הנכון חשובה לאין שיעור, כך ניתן לוודא שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר. לכן השלב הראשון הוא לבחור את הדבק המתאים, כי לכל דבק יש תכונות ומאפיינים משלו, וכתוצאה מכך הם מציעים מגוון רחב של פתרונות למשתמשים.

מרק אפוקסי לעץ – למילוי ותיקון סדקים, חריצים וחורים

ישנם סוגים שונים של דבקים שמתאימים לעץ, אחד מהם הוא מרק אפוקסי (חומר איטום לעץ) שהוא בעל תכונות מילוי מאוד חזקות ולכן הוא מתאים למילוי ותיקון סדקים, חורים וחריצים. מרק אפוקסי ידוע בשל עמידותו הרבה למים, ולכן ניתן להשתמש בו גם מתחת למים ובתנאי חוץ ופנים. מוצר זה ספציפית ייעודי לעץ, השימוש בו פשוט וקל ליישום, הוא מהיר התקשות ומתקשה כמו פלדה ומתאים לכל מוצרי העץ, לרבות רהיטים, דקים, חלונות, דלתות, אלמנטים מעץ ועוד.

מרק אפוקסי לעץ הוא חומר דו רכיבי דמוי פלסטלינה שצריך לעסות לפני השימוש ועד שמקבלים את המרקם הרצוי. את החומר מדביקים לאזור שרוצים לתקן והוא יתייבש במהירות.

דבק אפוקסי 5 דקות – להדבקה, תיקון ומילוי

דבק אפוקסי 5 דקות הוא חומר רב תכליתי שמתאים ליישום על מגוון רחב של משטחים, ביניהם עץ. הוא מושלם להדבקת משטחים או רכיבים מעץ, אך אפשר להשתמש בו גם למילויים ותיקונים של סדקים, חורים וחריצים. הוא מדביק במהירות משטחים שונים, ויתייבש תוך 5 דקות בלבד. בנוסף הוא מגלה עמידות רבה מפני רוב הכימיקליים, אינו משנה גוון, נסדק או מתכווץ בזמן הייבוש ואפשר לצבוע, לקדוח ולשייף מעליו.

דבק אפוקסי הוא חומר דו רכיבי שמגיע בשפופרת ולה שתי פיות. ברגע ששני החומרים מתערבבים יחדיו (שרף ומקשיח), הם יוצרים קשר חזק ועמיד.

סרט איטום S.O.S – לאיטום, הדבקה, תיקונים ומקרי חירום

סרט הדבקה לאיטום שנחשב לחזק במיוחד ומאוד גמיש. ניתן להדביק אותו לתשתיות שונות, כולל עץ, והוא מתאים לשימוש גם מתחת למים. לסרט זה יש המון יתרונות שבאים לידי ביטוי בזכות התכונות שלו: הוא מציע איטום מושלם מפני מים, אוויר ולחות, הוא מאפשר הדבקה עוצמתית, ניתן לחתוך אותו מראש לגודל הרצוי ואפשר לתקן באמצעותו סדקים, חורים, נזילות קלות (ללא לחץ) ועוד.

סרט איטום S.O.S הוא סרט הדבקה עבה, גמיש וחזק במיוחד בגוון שקוף הזמין ברוחב 5-10 ס”מ ובאורך 2 מטר.

כיצד בוחרים את הדבק לעץ המתאים?

ב- NTSI יש דבקים שונים לעץ אשר נבדלים זה מזה בזמן ובאופן ההדבקה, במרקם של הדבק, במהירות הייבוש, מידת העמידות וכדומה. לכן כאשר בוחרים דבק כזה או אחר, יש חשיבות לדרישות הספציפיות של היישום, שכן כל יישום דורש שיטת הדבקה אחרת שתמקסם את ביצועי הדבק. מומלץ קודם כל לבדוק את עמוד המוצר כדי להבין לאיזו סביבה ויישומים הוא מתאים ולדעת אם יוכל לספק לכם את המענה הטוב ביותר. כמובן שיש בחברה גם מומחים אשר יכולים לסייע לכם לבחור את הדבק לעץ המתאים ביותר לדרישות שלכם.

לאחר שהדבקתם משטחים, ביצעתם איטום או תיקנתם סדקים, חריצים וחורים, תוכלו ליישם על העץ חומרי הגנה ייעודיים מבית NTSI, שיספקו לו את מירב ההגנה לאורך זמן.

מצא את החנות הקרובה אליך