פתרונות נגד החלקה בחדרים רטובים

ברוב המבנים ישנם חדרים רטובים או סביבות רטובות ומחליקות, בין אם אלו מוסדות, מפעלים ובתים פרטיים. שמירה על בטיחותם של בני הבית, המבקרים, הלקוחות, העובדים, המטופלים, הסטודנטים או הקשישים היא בעלת חשיבות עליונה ואותם חדרים רטובים יכולים להוות אתגר. בעזרת פתרונות מתקדמים ואסתטיים נגד החלקה ניתן לשמור על ביטחון מקסימלי ולהפוך את הסביבה להרבה יותר בטוחה עבור כלל המשתמשים. 

הסיכון שבהחלקה

פתרונות נגד החלקה נותנים מענה בסביבות רטובות בהן קיים סיכון גבוה להחלקה, נפילה או איבוד שיווי משקל. מקרים מסוג אלו הנם מאוד שכיחים, בעיקר בסביבות עבודה שונות, במוסדות ציבוריים וכאשר לא יושם מענה הולם לאנשים שסובלים ממגבלות פיזיות. ללא פתרונות נגד החלקה קיים סיכון גדול, מה שיכול להוביל לפציעות בגוף ואפילו למוות במקרים קיצוניים. מעבר לכך רצפות ומשטחים חלקים חושפים אתכם לתביעות משפטיות ולפגיעה בשגרת החיים ובפעילות העסקית. 

פתרונות נגד החלקה בחדרים רטובים

לאילו מקומות מתאימים פתרונות נגד החלקה?

על מנת להקטין את הסיכון והסיכוי להחלקה בסביבות רטובות, יש להגדיל את מקדם החיכוך. ישנם סוגים שונים של מוצרים שניתן ליישם על הרצפות בחללים מגוונים החל בבתי חולים ובתי אבות, דרך מטבחים מוסדיים, מפעלים, שטחים ציבוריים, מדרגות ושבילים ועד מועדוני בריאות, מרכזי קניות, בריכות שחייה ובתי מלון. הפתרונות המובילים נגד החלקה עומדים בכל התקנים המחמירים ומיוצרים מהחומרים הטובים ביותר שקיימים.

אילו פתרונות נגד החלקה ישנם?

אנטי סליפ נוזלי

אנטי סליפ נוזלי הוא פתרון ייעודי לטיפול באריחים ורצפות, כאשר ישנם שלוש סוגים: אנטי סליפ לרצפות קרמיקה ופורצלן, אנטי סליפ לרצפות אבן ושיש ואנטי סליפ לרצפות אבן ובטון. האנטי סליפ כולל חומרים אשר צורבים את המשטח בצורה מיקרוסקופית, הופכים אותו למחוספס יותר וכתוצאה מכך מקטינים את מקדם החיכוך בצורה משמעותית, כמו גם את סכנת ההחלקה.

ציפוי אנטי סליפ 

ציפוי אנטי סליפ נגד החלקה מספק הגנה רבת עוצמה מפני כימיקלים שונים. הציפוי מבוסס על טכנולוגיית פולי אספרטי והוא מתאים ליישום על משטחי אפוקסי, פוליאוריתן, פלסטיק אטום, טראצו ועוד. ניתן לצפות בעזרתו משטחי פנים וחוץ ולהקטין במידה משמעותית את סכנת ההחלקה על משטחים אלו. 

פתרונות נגד החלקה בחדרים רטובים

פתרונות למוגבלי ראיה

מוגבלי ראיה חשופים לסכנת החלקה הרבה יותר מאחרים ולכן הם זקוקים לפתרונות ייעודיים. בין הפתרונות נגד החלקה שמתאימים למוגבלי ראייה ניתן למצוא: גבשושיות נגישות מנירוסטה אל חלד לשימוש במשטחים פרטיים וציבוריים, פס מוביל מנירוסטה המשמש לאיתור דרכים בקלות ומתאים לאזורים פרטיים וציבוריים ושטחי נגישות מפוליאוריתן אלסטומרי, חומר עמיד ביותר בפני שחיקה ומתאים לסימון כניסות ומעברים.

סרטי אנטי סליפ

סרטי אנטי סליפ נותנים מענה לצרכים רבים ויישומם מקטין את הסיכון בהחלקה במידה רבה. ישנם סוגים שונים של סרטי אנטי סליפ המתאימים לסביבות רטובות מגוונות, לרבות: חדר האמבטיה, חדרי מדרגות, משטחים מחוספסים ולא אחידים, משטחי PVC, משטחי גומי, ולתנאי סביבה קשים במיוחד (שומניים, מלוכלכים, בוציים) ועוד. הסרטים מגיעים בצבעים שונים לבחירה, כולל סרטים זוהרים, ובדרגות חספוס שונות.

כדי לבחור את הפתרון המתאים ביותר לצרכי השימוש שלכם מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי, להסביר על הצרכים השונים ולקבל המלצה על הפתרון הייעודי הטוב ביותר. 

 

מצא את החנות הקרובה אליך