רטיבות קפילארית וכיצד נטפל

רטיבות קפילארית זו תופעה נפוצה יחסית וניתן למצוא אותה במבנים ובהם רטיבות. מקורה של המילה קפילארי בשפה האנגלית ומשמעותה היא נימים, כלומר מעין צינורות דקים. מונח זה מתאר את המאפיינים של התופעה הנוגדים את כוח הכבידה ובאים לידי ביטוי ביכולתם של המים להיספג בקיר ולטפס כלפי מעלה באמצעות נימים דקים במיוחד ועד לגובה של מטר אחד.

אילו מקרים נפוצים של רטיבות קפילארית ישנם?

על פי רוב אנו נמצא רטיבות קפילארית בעיקר במבני קרקע, אבל לא רק. רטיבות מסוג זו מעידה על רטיבות מתחת למצע הרצפות או מתחת לפני הקרקע וברוב המקרים מקורה באיטום לקוי או לא תקין. רטיבות קפילארית ניתן למצוא על חלקם התחתון של קירות המבנה, בדרך כלל היא תופיע מעל לפנלים אך בפעמים אחרות לא יהיו סימנים נגלים לעין ולכן יהיה צורך בציוד לאיתור נזילות כמו מצלמות תרמיות וגלאי לחות ממוחשב כדי לדעת אם קיימת רטיבות, קל וחומר רטיבות קפילארית.

כיצד ניתן למנוע את התופעה, אם בכלל?

כדי להימנע מרטיבות קפילארית יש לשים על הנושא דגש כבר בשלבי הבניה הראשוניים על ידי איטום איכותי ומקצועי. חשוב להבין שנזקים של רטיבות אינם מקומיים אלא מתפשטים ויכולים לגרום לנזקים מסוגים שונים, לכן לא כדאי להקל ראש בנושא. במידה והרטיבות מתגלה לאחר הבניה או בבית קיים יש להזמין מומחה לרטיבות כדי שימליץ על שיטת הפעולה המתאימה. במקרים קלים ניתן יהיה להשתמש בחומרים ייעודיים שמשמשים לאיטום וסופגים את המים ובמקרי קיצון, האפשרות תהיה לפרק את האריחים ולהפריד בין היציקה התחתונה לבין החלק התחתון של הקיר על מנת לבצע איטום ולמנוע מהמים לטפס כלפי מעלה.

רטיבות קפילארית וכיצד נטפל

חומרי איטום ושיקום של חברת NTSI

לפני שאתם מפרקים את האריחים בבית, לחברת NTSI ישנם כמה פתרונות איטום ושיקום להציע לכם. חומרי האיטום והשיקום של החברה מבוססים על מיטב הטכנולוגיות המתקדמות של חברת סיקה הבינלאומית והם מאופיינים עם רמת איכות בלתי מתפשרת ואפקטיביות מרבית. 

כדי להתמודד עם רטיבות קפילארית, אלו הן האפשרויות שעומדות לרשותכם:

SIKA Mur SP 1,000 

תערובת איטום מתקדמת שפותחה במיוחד על מנת לטפל באזורים ובהם רטיבות קפילארית. לתערובת זו מאפיינים תרמיים וניתן ליישם אותה על ידי מכונה או באופן ידני. התערובת כוללת אגרגטים ואחוז קטן של צמנט והיא מתאימה ליישום על קירות פנים וחוץ. בנוסף היא נושמת ומאפשרת דיפוזיה של לחות, מונעת חדירה של מלחים ופלורסציה, נצמדת היטב לתשתית, מונעת יצירת עובש ועומדת בכל התקנים הדרושים.

SIKA Mur Dry 

תערובת איטום מתקדמת נוספת אשר פותחה לטיפול ברטיבות קפילארית. תערובת זו מבוססת על אגרגטים מיוחדים, צמנט ובועות אוויר ומתאימה ליישום ידני על קירות פנים וחוץ. בדומה ל- Mur SP 1,000 תערובת זו נושמת ומאפשרת דיפוזיה של לחות, מונעת חדירה של פלורסציה ומלחים, חזקה ונצמדת היטב לתשתית,  מונעת היווצרות עובש ועומדת בכל התקנים הנדרשים

רטיבות קפילארית וכיצד נטפל

Moss-covered stone walls and wooden floor cracked

SIKA Mur Finish 

מוצר זה כולל תערובת טיח נטולת צמנט המתאימה ליישום כגימור מעל המוצרים שצוינו לעיל: Mur Dry או Mur SP 1,000 של חברת סיקה. הטיח פותח לטיפול באיטום של אזורים הסובלים מרטיבות קפילארית והוא מתאים לשימוש על קירות ופנים וחוץ. בנוסף הוא חזק ונצמד היטב לתשתית, נושם ומאפשר דיפוזיה חזקה של לחות.

SIKA Mur Injectocream – 100 

מוצר זה כולל קרם על בסיס מים אותו יש להחדיר לחורים שנקדחים לאורך הקיר. קרם זה מיושם בצורה פשוטה וישירה על ידי אקדח סיליקון ובעזרתו נוצרת דיפוזיה לקיר ומחיצה שמונעת את עליית המים והלחות. 

כמובן שאתם מוזמנים ליצור עמנו קשר על מנת שנעזור לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר לצרכי הפרויקט שלכם!

מצא את החנות הקרובה אליך