כיצד לבצע איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים זו פעולה שמשפיעה על הנראות של המבנה ועל הרושם שמותיר בנקודת המפגש הראשוני עמו. אך בנוסף, פעולה זו הכרחית אם רוצים למנוע נזקים בפנים המבנה ולשמור על הקירות הפנימיים של הבית מפני נזקים כמו נזילות, רטיבות וההשלכות שלהן. המדריך הבא יעזור לכם לזהות מתי הקירות החיצוניים של המבנה זקוקים לאיטום מקצועי, מתי תוכלו לבצע את עבודת האיטום בעצמכם ולא פחות חשוב איך ובעזרת אלו מוצרים. 

איטום קיר חיצוני – אז לעומת היום

בבניינים חדשים טכניקת האיטום חדשה יותר, שלא כמו בעבר. מה גם שלרוב, בניינים אלו מוגנים באחריות כך שאם יש בעיה באיטום, התיקון של הבעיה מוטל על הקבלן למשך התקופה. לעומת זאת בבניינים ישנים החומרים בהם נעשה שימוש לאיטום הקירות החיצוניים הם מלט וטיח ועם השנים יכולות האיטום של חומרים אלו הולכות ופוחתות. הפגיעה ביכולות האיטום מובילה לכך שמים יכולים לחלחל פנימה ולחדור לחלקו הפנימי של המבנה.

מתי לבצע איטום לקירות חיצוניים?

אם אינכם בטוחים לגבי הזמן הנכון לביצוע תיקוני איטום הרי שהתשובה פשוטה ולרוב גם גלויה לעין: כאשר ישנם סימנים של רטיבות על הקירות, סימני לחות, עובש או תופעת “הזעה” של הקירות הרי שיש בעיה באיטום. כדי למנוע בעיות עתידיות יש לבצע את מלאכת האיטום בקפידה ולהבטיח שהבעיה תטופל במלואה. ניתן גם להזמין את שירותיהם של אנשי מקצוע בתחום כדי שיבצעו בדיקה טרמית של הקירות באמצעות ציוד מתקדם וייעודי למטרה זו. כך תוכלו לדעת בצורה טובה וממצה יותר מהו היקף הבעיה.

כיצד לבצע איטום קירות חיצוניים?

איך מבצעים איטום קיר?

גם אם חשבתם לבצע את העבודה בעצמכם, אם אין לכם ניסיון מקצועי כדאי שתוותרו על הרעיון ותעזרו באנשי מקצוע מומחים. זהו אינו משחק ילדים ואיטום לא מקצועי ואיכותי יכול לפגוע בשלמות ובנראות הקירות הפנימיים בבית שלכם. דבר נוסף שעלול להיות מאתגר הוא בחירה בסוג חומר האיטום, כאשר הבחירה של הציוד והחומרים בהם יעשה שימוש תתבצע בהתאם לסוג הליקוי והיקף העבודה. ישנם מוצרים שונים ומגוונים בהם ניתן להשתמש כגון סילר לאיטום קירות, לרבות שליכט רגיל, צמנטי או אקרילי. אפשרות נוספת היא שימוש בסילרים וחומרי הגנה מקצועיים שיספקו הגנה לכל סוגי התשתיות המינרליות.

סילרים וחומרי הגנה

חברת NTSI מציעה מגוון רחב של מוצרים המתאימים להגנה על תשתיות מינרליות מסוגים שונים. מוצרי החברה מיושמים בהצלחה על ידי חברות בניה מובילות במשק הישראלי, מרכזי קניות וקניונים, יבואנים, יצרנים, רשויות מקומיות ועוד. הסילרים וחומרי ההגנה של NTSI מבוססים על מיטב הטכנולוגיות שקיימות בתחום ומציעים סטנדרט בלתי מתפשר של איכות. 

כיצד לבצע איטום קירות חיצוניים?

מה זה סילר בכלל?

המטרה העיקרית של הסילר היא למנוע רטיבות, לחות, עובש והצטברות של חיידקים והוא מיועד לשימוש על קירות חיצוניים ופנימיים. היות וקירות חיצוניים שונים בהרכבם ובחומרים מהם מיוצרים, ישנם סוגים שונים של סילרים המיועדים לכל חומר וחומר. ההבדלים בין הסילרים נעוצים בהרכבם הכימי, כאשר הבדל זה מאפשר להם לחדור טוב יותר אל המשטח עליו הם מיושמים ולהקנות לו את שכבת ההגנה הטובה ביותר. בנוסף הם נבדלים בגוון שלהם.

לקטגוריית המלאה של סילרים ניתן לראות כאן

סילרים מיועדים לשימושים מגוונים וליישום על קירות מחומרי גלם שונים. כדי שהתוצאה תהיה כמה שיותר יעילה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבחור את הסוג המתאים ביותר עבור הצרכים הספציפיים.

מצא את החנות הקרובה אליך