צביעת רצפת בטון

בטון הוא אחד החומרים השימושיים ביותר בענף הבנייה, זהו חומר עמיד אך עם החשיפה התמידית למזג האוויר, למשקלים כבדים או לתנועה מסיבית של אנשים, יכול מאוד להיות שהבטון ייסדק ויתפורר. כדי להפוך את רצפת או קירות הבטון לכמה שיותר עמידים, אפשר ליישם עליהם חומרים ייעודיים שיחסמו את נקבוביות הבטון, יגנו עליו עד כמה שאפשר, ויאפשרו אריכות חיים. אם תרצו לצבוע רצפת בטון כדי לספק לה את מרב ההגנה, יש שני מוצרים שעליכם לבדוק הראשון הוא סילר מגוון לבטון והשני אימפרגנציה מגוונת.

מהו סילר מגוון לבטון?

סילר לבטון זהו חומר שמספק הגנה לרצפת בטון מפני כתמים, חדירה של מים ונוזלים והתפוררות. הסילר יוצר שכבה אטומה מעל פני הבטון וכך מגן עליו מנזקים, חלחול של מים או נוזלים, לכלוך, מכתימים ועוד. סילר מגוון לבטון מבוסס על שרפים וממסים אורגניים והוא מתאים לסוגים שונים של משטחים, כמו קירות בטון, אבנים משתלבות, גרנוליט, בומנייט ורצפות בטון מוחלק.

הסילר לבטון זמין בגוונים שונים שניתן לבחור, הוא עמיד מאוד מפני שחיקה, מעניק הגנה מפני מכתימים, נזקי קרבונציה ונזקי כלורידים ומתאים לשימוש בתנאי חוץ ופנים. בנוסף הוא צובע את משטח הבטון ועמיד גם בפני קרני UV.

צביעת רצפת בטון

מהי אימפרגנציה מגוונת?

אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם היא אימפרגנציה מגוונת. חומר זה משלב שלושה חומרים במוצר אחד, סילר, צבע ודנסיפייר וכולל את כל התכונות שלהם. אימפרגנציה מבוססת על ליתיום סיליקט היברידית בשילוב סילר ופיגמנט, והיא מספקת הגנה מקצועית למשטחי בטון ומגוון פתרונות תחת מטרייה אחת. היא מחזקת את הבטון באמצעות תהליך קריסטליזציה, מה שהופך אותו לקשה וצפוף יותר. היא אוטמת אותו בפני אבק ומונעת ציפה של סיד על פני רצפת הבטון (מעין ענני אבק). היא כוללת פיגמנט שחודר לתוך הבטון וצובע אותו באופן אחיד, תוך שמגן על פגמים אסתטיים, והיא דוחה שומנים ומכתימים.

אימפרגנציה מגוונת מגנה על הבטון מפני חדירת נוזלים ומכתימים, ונותנת מענה טוב יותר בגזרה הזאת אפילו מסילר. ניתן ליישם אותה על משטחי פנים וחוץ והיא זמינה בגווני אפור. לא פחות חשוב, זהו מוצר אקולוגי על בסיס מים ולכן יהיה בחירה מעולה גם מבחינה סביבתית, יישומו פשוט, הוא אינו מתקלף, נושם ועמיד בפני קרני UV.

צביעת רצפת בטון

איך בוחרים?

לכל מוצר יש את היתרונות והחסרונות שלו ועליכם להחליט בהתאם לאופי השימוש וסוג ההגנה שאתם רוצים להקנות לבטון. אם יש לכם ספקות כלשהם, תמיד אפשר להתייעץ עם המומחים שלנו, שלהם ידע וניסיון עשירים, כך שיוכלו לכוון אתכם אל עבר הבחירה המתאימה ביותר. בחנו את היתרונות והחסרונות של כל מוצר, הגדירו את הצרכים שלכם, שאלו את עצמכם אם אתם רוצים לשפר את הפונקציונליות והעמידות או גם את המראה. כך למשל אם אתם רוצים גם לצבוע את הבטון, סילר מגוון יהיה בחירה טובה, כי אפשר לבחור את הגוון הרצוי מתוך מניפת גווני RAL. סילר ישמש כצבע אך יעניק הגנה הרבה יותר טובה מכל צבע שקיים. אימפרגנציה מגוונת אומנם זמינה רק בגוונים של אפור אך יש לה יתרונות אחרים, שיכולים לשדרג משמעותית את העמידות של רצפת הבטון שלכם. בסופו של דבר, עליכם לבחור בהתאם לצרכים שלכם.

מצא את החנות הקרובה אליך