שאלות ותשובות

קוויק סט הוא חומר דו -רכיבי אשר מתנפח במהירות לאחר ערבוב שני רכיבי החומר. קוויק סט הנו חומר קל, עמיד במיוחד לעיגון עמודים ממתכת, עץ וחומרים אחרים. עיגון העמודים הוא לקרקע ומהווה אלטרנטיבה אקולוגית, פשוטה וקלה ליישום לעיגון מבטון. 1-2 שקיות של חומר מסוג קוויק סט שווי ערך לכ: 1-2 שקים של תערובת בטון. באמצעות חומר מסוג קוויק סט ניתן לקבע (לעגן) לקרקע גדרות עץ או פלדה, שלטי דרכים ומידע, אורות גן, ספסלי פארק, קירוי, נדנדות, שולחנות פיקניק, מגרשי משחקים, עמודי דגלים, פחי אשפה, שלטי חוצות וכל סוגי ציוד פארק, כל עוד האלמנט מקובע לקרקע.

בניגוד לבטון שהוא חומר קשה, חומר מסוג קוויק סט הוא אלסטי יותר מבטון, לכן החומר “עובד” עם תנודות הקרקע, אינו נשבר ואינו נסדק. מכאן שהשטח הנדרש לעיגון העמוד קטן יותר.

כן. בחומר מסוג קוויק סט אין מרכיבים אשר עלולים לפגוע באדמה, בסביבה ו/או באוויר.

כן. החומר לא יושפע מרמת חומציות גבוהה באדמה.

קוויק סט יהיה סביבת העיגון היציבה והחזקה סביב העמוד המותקן, חזקה מהאדמה סביב העמוד. קוויק סט עמיד בשינוי טמפרטורה, החומר עמיד לחלוטין למים ואינו נשחק או נסדק כמו בטון לאורך זמן.

כאשר יש צורך בשימוש ביותר משקית קוויק סט אחת, את השקית השנייה יש לצקת לאחר הייבוש הראשוני של השקית הראשונה, לאחר כ- 6 דקות.

לאחר ערבוב החומרים בשקית יש לצקת מיד את תכולת השקית. שקית שעורבבה ולא יצקו את תכולתה תתנפח והחומר שבתוכה עלולה לצאת בלחץ גבוה, לגרום לנזק ופגיעה למשתמש ולסביבה. לכן חומר הקוויק סט אטום בתוך שקית אטומה עם סגר ייעודי המונע את המגע בין רכיבי החומר וארוזה בתוך שקית חיצונית סגורה.

ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר כך מהירות התנפחות החומר תהיה גבוהה יותר והנפח יהיה גדול יותר וההיפך, ככל שהטמפרטורה תהיה נמוכה יותר כך מהירות ההתנפחות החומר תהיה נמוכה יותר והנפח יהיה קטן יותר. לכן, מומלץ לעבוד בטווח הטמפרטורה המומלץ. בכל מקרה בו הטמפרטורה שונה מהמומלץ יש לוודא שהשקית אוחסנה כשעתיים לפחות לפני השימוש בטמפרטורה שבין 20-25 מעלות.

ברמת העיקרון ניתן להגיע לעומס מלא לאחר כשעה וחצי. הדבר מושפע מטמפרטורת הסביבה. כאשר טמפרטורת הסביבה נמוכה עומס מלא יושג אחרי זמן רב יותר. בתנאים קיצוניים התקשות מלאה של החומר תושג לאחר 24 שעות. כאשר מדובר בעומס שאינו נושא משקל רב קוויק סט מגיע לחוזק העמסה תוך מספר דקות.

בניגוד לבטון חומר מסוג קוויק סט עמיד למים ובוצה ואינו זקוק להגנה של סילר.

במידה ובתחתית הבור יש מים יש לייבש את הבור או לפזר חול לספיחת המים. אין ליישם את החומר כאשר תחתית הבור רטובה. ניתן ליישם את החומר במידה והתשתית מעט לחה.

חומר מסוג קוויק סט רגיש למים אך ורק בשלב הראשוני בו החומר מתנפח, לאחר כשש דקות מרגע היישום החומר עמיד למים. לכן ניתן ליישם את החומר במידה ובשש דקות הראשונות החומר לא יהיה חשוף לגשם / מים.

הגבלת אחריות: המידע בכלל וההמלצות בפרט בנוגע ליישום ולשימוש במוצרים באופן כללי ניתנים בתום לב על סמך הידע והניסיון הקיימים אצל חברת NTSI לגבי המוצרים בתנאי אחסון, טיפול ויישום נאותים ובתנאים רגילים. ההבדלים בין חומרים הקיימים בשוק, תשתיות ותנאי אתר שונים אינם מאפשרים להסיק ממידע זה, מהמלצות כתובות כל שהן, או מכל ייעוץ אחר שיוצע, מצג כלשהו בקשר לאפשרויות מסחור או התאמה למטרה מסוימת, או ליצור אחריות משפטית כל שהיא. הוראות השימוש כפופות לתנאי המכירה והאספקה העדכניים של כל מוצר.
קוויק סט שאלות ותשובות המידע המלא
מצא את החנות הקרובה אליך
נגישות