סילר נגד כתמים

חומרי בניה בעלי תשתית מינרלית משמשים עבור מטרות ופרויקטים רבים. הם מציעים המון יתרונות עיצוביים ומעשיים, אולם יש להם חיסרון והוא רמת הספיגה הגבוהה שלהם. מעבר לפגיעה האפשרית בתשתית כתוצאה מחלחול מים, שמנים או חומרים ממסים, חדירת נוזלים עלולה לגרום גם להיווצרות של כתמים ולפגיעה איומה בנראות. כדי למנוע את כל הנזקים הפוטנציאליים אפשר ליישם על תשתיות מינרליות סופגות סילר וכך להקנות להם תכונות דוחות מים שיהפכו אותן לעמידות יותר ויאריכו את חייהן במידה משמעותית.

אילו סוגים של סילרים נגד כתמים מספקים הגנה טובה יותר?

רוב הסילרים נותנים מענה נגד כתמים, עם זאת ישנם סילרים שמתפקדים כחומר ציפוי בעוד שאחרים נספגים לעומק התשתית. חומרים שנספגים לתשתית מוכרים גם בשם חומרי אימפרגנציה והם הרבה יותר עמידים בפני שחיקה. בפועל הם חודרים עד לעומק התשתית כך שגם אם התשתית עצמה נשחקת, שכבת ההגנה נשמרת. לעומתם חומרי ציפוי מצפים את פני השטח העליונים של התשתית, תוך שממלאים את הנקבוביות של חומר הגלם. כתוצאה מכך הם מספקים הגנה טובה יותר נגד כתמים. לחברת NTSI ישנן מגוון גדול של סילרים וחומרי הגנה מהם תוכלו לבחור את הסילר שעונה על הצרכים שלכם בדיוק.

סילר נגד כתמים

מה ההבדל בין סילרים על בסיס אלכוהול בין לבין כאלו על בסיס מים ?

סילרים נחלקים לשני סוגים עיקריים: סילרים על בסיס אלכוהול או ממסים אורגניים וסילרים על בסיס מים. סילרים על בסיס מים מכילים לרוב גם ממיס אורגני אך הם נחשבים למעט פחות יעילים ואפקטיביים כי הם מתקשים לחדור לתשתיות צפופות יותר. בנוסף תוחלת החיים שלהם קצרה יותר והאפקטיביות שלהם בפני הכתמה הרבה יותר נמוכה. חומרים על בסיס אלכוהול או ממסים אורגניים חודרים לעומק התשתית, שכן מולקולת האלכוהול קטנה יותר ממולקולת המים, ולכן הם יעניקו הגנה טובה יותר בפני נזקי סביבה. בשורה התחתונה: כאשר המטרה היא הגנה מפני כתמים סילרים על בסיס אלכוהול או ממיסים אורגניים יהיו יותר יעילים.

כיצד מיישמים סילר?

אלו מכם שמעוניינים להקנות לתשתית הגנה נגד כתמים יזדקקו לסילר נגד כתמים על בסיס אלכוהול או ממסים אורגניים. ישנו סיכון בחשיפה לאורך זמן למרכיבים של סילרים על בסיס אלכוהול לכן כאשר מיישמים אותם חשוב לנקוט במשנה זהירות ולהימנע עד כמה שניתן ממגע עם העור או מחדירת החומר לעיניים. את הסילר ניתן ליישר באמצעות רולר, מברשת או מטלית ספוגה בחומר, כאשר במהלך היישום יש לעבוד עם כפפות, משקפי מגן, נעלי עבודה ומסכה על מנת להגן על דרכי הנשימה. כמו כן חשוב מאוד להקפיד ליישם את החומר בהתאם להוראות היצרן כדי שהתוצאה תהיה מיטבית ואחידה.

סילר נגד כתמים

טיפים ליישום נכון של סילר נגד כתמים

ניתן ליישם סילר באופן עצמאי וללא איש מקצוע כל עוד מקפידים על הוראות היצרן ועבודה בטוחה עם ציוד מגן. מומלץ ליישם את הסילר בסביבת עבודה נקייה מאבק ולעשות בדיקה על מקטע קטן ונסתר כדי לראות שהסילר הנבחר אכן מספר את המענה שאתם רוצים. כמו כן בדרך זו תוכלו להבין עד כמה התשתית סופגת וכמה סילר עליכם ליישם כדי להשיג את התוצאות שאתם רוצים.

ישנם סוגים שונים של סילרים. אם נושא הכתמים נמצא אצלכם במקום הראשון ואתם רוצים לבחור בסילר הנכון, צוות המומחים של NTSI ישמח לעמוד לרשותכם ולהמליץ על האפשרויות הקיימות עבורכם.

מצא את החנות הקרובה אליך