למה משמש דבק לפורצלן?

כדי להדביק אריחי פורצלן עליכם להשתמש בדבק ייעודי. דבק לפורצלן נחשב לדבק עוצמתי, אך פשוט ליישום ושימוש, והוא מיועד להדבקת חומרים שבירים כמו אריחי פורצלן וקרמיקה. מכיוון שישנם סוגים שונים של דבקים המיועדים למטרה זו מומלץ לבחור את הסוג בהתאם לאופי הפרויקט, מכיוון שלכל דבק יש את המאפיינים הייחודיים רק לו.

דבק אפוקסי 5 דקות מבית NTSI

אם יש לכם פרויקט שדורש גם מילוי מרווחים בין האריחים, אחד הדבקים המומלצים הוא דבק אפוקסי. אפוקסי הוא דבק דו רכיבי, וכאשר שני הרכיבים מעורבבים יחד הם מייצרים קשר עמיד בדרגת חוזק גבוהה. ב- NTSI תוכלו למצוא דבק אפוקסי 5 דקות – רב תכליתי שמתאים להדבקה, מילוי ותיקון. סוג זה של דבק מתאים ליישום על מגוון חומרים, לרבות פורצלן, הוא עמיד בפני רוב הכימיקליים, אינו מתכווץ או נסדק בזמן הייבוש, אינו משנה גוון וניתן לצבוע מעליו, לשייף אותו או לקדוח בו.

רובה אפוקסית Premium Grout

חומר נוסף שיכול לשמש אתכם עבור אריחי פורצלן הוא רובה אפוקסית Premium Grout. הרובה האפוקסית של NTSI מבוססת על טכנולוגיה חדשה שהופכת את היישום לממש פשוט ונוח, כך שהתוצאה שמתקבלת נראית מאוד מקצועית. חומר זה ארוז במארז דו רכיבי, כך שלא צריך לערבב את החומרים יחד לפני השימוש. החומר מוזרק ישר לתוך המרווחים ומציע המון יתרונות למשתמשים, ביניהם: אפס פחת, פחות לכלוך קשה להסרה, עבודה הרבה יותר מדויקת, גימור יפה וחלק והחדרה קלה יותר של הרובה. בנוסף חומר זה מקנה למשטחים הגנה אנטי בקטריאלית, עמידות בפני כתמים ועמידות כימית גבוהה ביותר.

למה מיועד דבק פורצלן?

מלבד הדבקת אריחים, דבק לפורצלן מתאים גם לתיקון סדקים או שברים במוצרי פורצלן. דבקים אלו משמשים גם לאיטום, של רצפות, כלי בישול, משטחים כאשר היישום קל ונוח והניקיון פשוט. בחירת הדבק צריכה להתבצע בהתאם לסוג הפרויקט, כך למשל אם אתם רוצים להדביק כלים מפורצלן כמו אגרטלים או כוסות, עליכם להשתמש בדבק מהיר ועמיד בפני חום. לעומת זאת, אם אתם מתכוונים להתקין אריחי פורצלן במטבח שלכם, כדאי שתבחרו בדבק אפוקסי דו רכיבי שנחשב לעמיד במיוחד, או לרובה אפוקסית שהופכת את ההדבקה למשש פשוטה וקלה.

איזה סוגים של קרמיקה ופורצלן ניתן להדביק?

אנשים רבים מחזיקים מוצרים מפורצלן בבית, בנוסף יש כאלו שבוחרים באריחי פורצלן גם למטבח, לאמבטיה או לריצוף. באופן עקרוני, אפשר להדביק את כל המוצרים שמיוצרים מפורצלן וקרמיקה, מכיוון שהדבקים שקיימים כיום מבוססים על טכנולוגיה מתקדמת ונותנים מענה לסוגים שונים של צרכים ושימושים. העניין הוא רק לבחור את הדבק הנכון. בעת בחירת הדבק עליכם לשים דגש על אופי היישום עצמו ועל גודל החלקים שעליכם לחבר. כמו כן מידת הנקבוביות של החומר היא גם סוגיה שצריך לקחת בחשבון.

כיצד משתמשים בדבק לפורצלן?

יש לקרוא את ההוראות של היצרן ולעבוד על פיהן. אך באופן כללי, מומלץ קודם כל לנקות היטב את המשטח ולהסיר שאריות של דבקים קודמים, כמו גם שאריות של שומן, אבק ולכלוך. ב- NTSI יש מוצרים שמיועדים גם למטרה זו כמו למשל מנקה רב תכליתי, קלינר 5000 EXTRA, מסיר עובש וכדומה. לאחר ניקיון וייבוש ניתן ליישם את הדבק הנבחר ואם תרצו לספק הגנה פאסיבית ואקטיבית על המשטח לאחר היישום תוכלו להשתמש גם ב- ציפוי ננו NANO להגנה על זכוכית וקרמיקה שמתאים גם למשטחי פורצלן.

מצא את החנות הקרובה אליך