סילר לגרניט פורצלן

גרניט פורצלן זהו סוג מיוחד של אריחי קרמיקה שמשמשים הן לחיפוי קירות והן לריצוף. אריחים אלו ידועים בעמידותם בפני שחיקה, בספיגתם הנמוכה, ובייצור הנוח שלהם שמוביל לזמינות גבוהה של טקסטורות וצבעים. יחד עם זאת כמו כל דבר בטבע, גם אריחי גרניט פורצלן אינם מושלמים ומלבד כל היתרונות יש להם גם חסרון: מידת עמידותם לא פעם נקבעת בהתאם להרכב החומרים מהם מורכבים, מעוביים ומתהליך השריפה שלהם. כאשר האריחים מזוגגים ומצופים בשכבה דקה של זכוכית הם עמידים יותר בפני ספיגת נוזלים והיווצרות כתמים, אך פחות עמידים בפני שברים. כשהם אינם מזוגגים הם סופגים יותר ולכן כדאי ליישם עליהם סילר אחת לתקופה ולספק להם שכבת הגנה מפני נוזלים ועמידות גבוהה יותר.

סילר לגרניט פורצלן

יישום סילר על גרניט פורצלן

כדי להקנות לחומר כמו גרניט פורצלן תכונות הידרופוביות יש ליישם עליו סילר. ישנם סוגים שונים של סילרים ויש לבחור את הסוג הנכון בהתאם למטרת היישום, כלומר על הסילר להתאים למשטח שעליו הוא מיושם כדי לתת את המענה הרצוי. תהליך היישום מאוד פשוט וקל, אפשר אף לבצע אותו באופן עצמאי וללא עזרת איש מקצוע מיומן. זאת כל עוד נצמדים להוראות היצרן ומבצעים טסט קטן על קטע נסתר כדי לראות איך החומר והמשטח מגיבים האחד לשני. ניסיון על מקטע מוגדר בחלק נסתר של המשטח מאוד חשוב כי הוא יחסוך מכם עוגמת נפש ועבודה מרובה במידה והתוצאה אינה מספקת את המענה הרצוי.

כמה זמן הסילר יחזיק על הריצוף?

ברוב המקרים אריחי גרניט פורצלן משמשים לריצוף ואם מיישמים עליהם סילר, חשוב לדעת כל כמה זמן יהיה צריך לבצע את הפעולה שוב. ברוב המקרים תוחלת חייו של סילר לגרניט פורצלן תלויה בכמה וכמה משתנים: סוג התשתית שעליה הוא מיושם, מידת החשיפה לשחיקה, רמת התחזוקה, חומרי הניקוי בהם נעשה שימוש, סוג הסילר ואיכותו וכן איכות ומקצועיות היישום. כאשר הסילר איכותי הוא יחזיק מעמד לאורך שנים רבות ויוכל לספק את מרב ההגנה. לעומת זאת, כאשר הסילר אינו איכותי הוא יחזיק מעמד לכמה חודשים ספורים. בשורה התחתונה: ככל שהסילר חודר עמוק יותר לתשתית שעליה הוא מיושם כך יחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר.

סילר לגרניט פורצלן

מה חשוב לדעת כאשר מיישמים סילר על ריצוף?

כדי שהתוצאות יהיו טובות חשוב מאוד לעבוד בסביבה נקייה מאבק ולכלוך. כמו כן על המשטח להיות כמה שיותר יבש כי לחות תמנע מהסילר לחדור לעומק התשתית. דבר נוסף שיש לשים אליו לב הוא עודפי חומר. יש להקפיד לנגב עודפי חומר מהר כדי לוודא שלא יגרם מצב שהסילר לא יתייבש היטב. במקרה שהוא לא מתייבש בהתאם הוא עלול ליצור שכבה דביקה על הריצוף. הסילר המומלץ לאריחי קרמיקה ללא שכבת גלזורה הוא סילר שיכול להיקשר לתשתית קרמית, כאשר לאחר היישום, התשתית תקבל שכבת הגנה מפני מים וכתמים וגם תהפוך להרבה יותר קלה לתחזוקה וניקוי.

גרניט פורצלן התאמת סילר

יש לשים לב כי הסילר שנבחר ייעודי ליישום על גרניט פורצלן, בדרך כלל אריחי פורצלן מבריקים לא צריכים לקבל סילר, הם לא סופגים וגם לא יאפשרו לסילר לחדור אליהם. אריחי פורצלן דמוי פרקט בדרך כלל חייבים ביישום של סילר משום שהם סופגים ויאפשרו ספיגה של חומרים מכתימים.

סילר לגרניט פורצלן יכול לספק את ההגנה המושלמת לריצוף, חיפוי ומשטחי גרניט פורצלן. כדי ליהנות ממידת התאמה מושלמת ומיישום נוח ופשוט יש לבחור את הסילר המתאים ביותר לתשתית וליישם אותו בהתאם להוראות על גב האריזה.

מצא את החנות הקרובה אליך