אמצעים לעבודה נכונה עם אריחים

אתם רוצים לעשות זאת בעצמכם אבל מעדיפים שלא להתלכלך או ללכלך את האריחים. בנוסף שמתם לכם למטרה שהעבודה תהיה מאוד מקצועית. בסך הכל, אינכם מנוסים. ריצוף ועבודה עם אריחים – כיצד תעשו זאת נכון ויותר מכך – בכוחות עצמכם? אנו כאן כדי להמליץ

אם החלטתם לרצף את הבית בעצמכם אתם לא היחידים, טרנד ה- DIY שכבש את העולם ואת ישראל בפרט מוכיח כי אין זהו מקרה יוצא דופן ורבים שעשו זאת לפניכם. יחד עם זאת קחו בחשבון שהאריחים עתידים ללוות אתכם למשך שנים רבות ולכן על העבודה להיות כמה שיותר איכותית. כאשר העבודה לא תהיה איכותית, קל וחומר לא ישרה, התוצאה לא תהיה אסתטית, הריצוף יראה עקום והדבר ישפיע רבות על עיצוב חללי הבית השונים ואף על התחושה האישית. אין ספק כי בעת עבודת ריצוף יש להיות מאוד מרוכזים ולכנס את כל יכולות הקשב והריכוז לתוך התהליך. זאת כדי שהפילוס יהיה מאוזן, המרווחים בין האריחים יהיו שווים והמראה יהיה כמה שיותר אחיד, מושלם ואופנתי.

אמצעים לעבודה נכונה עם אריחים

כיצד עובדים נכון עם אריחים?

גם אם אינכם אנשי מקצוע מומחים אתם וודאי יודעים ומודעים לכך שהקפדה על מרווחים שווים בין האריחים היא הא’-ב’ של כל ריצוף. לכן גם אם בחרתם לעשות זאת בעצמכם, ישנם מוצרים שנועדו להקל על התהליך ביניהם ספייסרים מתפלסים. לספייסרים לפילוס יש תפקידים רבים בפעולת הריצוף. הם מסייעים לכם לשמור על מרווח אחיד בין האריחים ובכך להתקין אריחים באופן כמה שיותר מקצועי ויעיל. הם מעולים למטרת פילוס עצמי וכוללים מערכת יישומים המאפשרת פילוס מדויק ושמירה על מרווחים שווים. בזכות מערכת הפילוס ניתן להגיע לתוצאות ברמה גבוהה בכל עבודת פילוס וריצוף.

איך משתמשים?

ספייסרים מתפלסים זו מערכת פילוס המורכבת משלושה חלקים והם: קלין מפלס, ספייסרים ואקדח הידוק. למערכת זו ישנם יתרונות רבים היות והיא מאפשרת להניח אריחים מבלי ללכלך או להרוס את הטקסטורה ועם שמירה על ריווח נכון. גם השימוש בהם פשוט וידידותי וכולל את השלבים הבאים:

  • מריחת דבק – יש למרוח דבק אריחים בהתאם להוראות היצרן.
  • הנחת האריחים – יש להניח את האריח במיקום המתאים מומלץ להתחיל במקביל לקיר.
  • הידוק האריח – יש להדק את האריח לתשתית באמצעות פטיש גומי.
  • מיקום הספייסרים – יש למקם את הספייסרים מתחת לאריח ומכל צדדיו, כאשר האריחים גדולים אפשר למקם יותר מספייסר אחד בכל צד.
  • פילוס – יש להכניס לספייסר את המפלס ולהדק באמצעות אקדח הלחיצה.
  • הסרת המפלס – יש להסיר את המפלס לאחר ייבוש הדבק בעזרת פטיש או בעיטה קטנה.

אמצעים לעבודה נכונה עם אריחים

לידיעתכם: ניתן לעשות שימוש חוזר בספייסרים לריצוף, כך שמדובר בהשקעה חד פעמית אשר עשויה להתגלות כמאוד משתלמת.

גם בהינתן שבחרתם לעבוד עם קבלן ריצוף ו/או חיפוי וברצונכם להבטיח את איכות עבודתו באפשרותכם להגדיר לקבלן לעשות שימוש בספייסרים לריצוף, העלות הנה שולית והתוצאה תהיה מושלמת.

ספייסרים מתפלסים 3D מגיעים בעוביים שונים: 1mm, 2mm, 3mm.

כמות הספייסרים הנדרשים תלויה בגודלן של האריחים, לקביעת הכמות הרצויה ניתן להיעזר בטבלה:

אמצעים לעבודה נכונה עם אריחים

בעזרת ספייסרים מפלסים כולם יכולים לרצף את ביתם ביתר קלות, כן, גם אתם, ובכך לחסוך על אנשי מקצוע. הספייסרים נועדו במיוחד לוודא שעבודתכם תהיה איכותית ושהתוצאה הסופית תראה כמה שיותר יפה, נעימה ומקצועית.

מצא את החנות הקרובה אליך