מהי אימפרגנציה?

מקור המילה אימפרגנציה מגיע מהמילה האנגלית Impregnate  שפירושה הוא להספיג. ואכן מדובר בפעולה שכוללת הספגה של חומר נוזלי לתוך חומר מוצק, כמו למשל בטון או עץ. לתשתיות מינרליות יש תכונות ספיגה שהופכות אותם לא פעם לפחות עמידות בפני נוזלים מסוגים שונים, מה שעלול להוביל לבלייה של החומר עם הזמן, ללא הטיפול המתאים. כדי להגן על התשתיות ולהקנות להן יותר עמידות לאורך השנים לא פעם יש לאטום אותן.

מתי נשתמש בשיטת איטום זו?

בעבודות איטום נעשה שימוש בשיטות שונות, אימפרגנציה היא אחת מהן. למעשה מדובר בחומר איטום אותו מספיגים לתוך תשתית מינרלית כמו בטון, טיח, אבן או כל חומר מינרלי אחר ולו כושר ספיגה גבוה. חומר האיטום בו נעשה שימוש, מוספג לתוך עומק התשתית, ולאחר שהוא מתייבש התשתית הופכת לעמידה יותר ורטיבות לא יכולה לחדור אליה כמו קודם. לרוב אימפרגנציה מיושמת על תשתיות שחשופות לתנאי חוץ כמו למשל קירות חיצוניים.

מהי אימפרגנציה?

אילו עוד שימושים יש לאימפרגנציה?

איטום קירות חיצוניים הוא השימוש הנפוץ ביותר לאימפרגנציה, יחד עם זאת לחומר זה ישנם גם שימושים נוספים, חלקם יותר נפוצים וחלקם פחות. כך למשל נעשה בו שימוש כדי לשקם ולחזק תשתיות קיימות מבטון – הכוונה לחומר אימפרגנציה מסוג דנסיפייר. התהליך כולל את הספגת החומר לעומק התשתית וכאשר החומר כבר חלחל פנימה הוא יסייע למניעת שחיקה של התשתית, ויקנה לה שכבת הגנה. ההגנה מוסגרת כתוצאה מיצירת קריסטלים בתוך בטון אשר מחזקים את הבטון מכאנית, מפחיתים ספיגות של הבטון ומונעים ציפת סיד (תופעה ידועה שקורת לבטון כתוצאה מחשיפה למים ולחות).

באיזה חומר מומלץ להשתמש?

ישנם סוגים שונים של חומרי אימפרגנציה וכדי להשיג את התוצאה הרצויה חשוב לבחור בחומר של חברה איכותית ששמה הולך לפניה, גם אם הדבר דורש מכם מידת השקעה קטנה. אחד החומרים המומלצים שקיימים כיום בשוק הוא אימפרגנציה מגוונת 2K המבוססת על ליתיום סיליקט היברידית בשילוב סילר ופיגמנט. חומר זה נחשב למאוד מקצועי ומיועד במיוחד להגנה על משטחי בטון. סוג זה של אימפרגנציה חודר לעומק התשתית של הבטון ובכך מקשה ומצופף אותו על ידי תהליך קריסטליזציה. התוצאה הסופית לאחר יישומו היא יצירת שכבת הגנה על הבטון מפני נוזלים ומכתימים. הפיגמנט שנמצא בתערובת מקנה לבטון מראה אחיד וממסך על פגמים קיימים. זוהי מערכת הגנה מתקדמת לחומרי הגנה לבטון ומהווה אלטרנטיבה להגנה באמצעות ציפוי אפוקסי.

מהי אימפרגנציה?

היכן ניתן ליישם אימפרגנציה מגוונת 2K?

יישום אימפרגנציה מגוונת 2K מתאים לקירות ורצפות בתנאי פנים וחוץ. כמו כן ניתן ליישם את החומר במשטחי עבודה ולוגיסטיקה. חומר זה מציע יתרונות רבים, כמו למשל ידידותיות לסביבה והוא מהווה אלטרנטיבה יעילה והרבה יותר משתלמת כלכלית לעומת ציפוי אפוקסי. ניתן ליישם אותו בהברשה, ריסוס ועיבוד או רולר והוא אינו פוגע במוליכות החשמלית של הבטון, אינו מפריע לו לנשום, אנו מתקלף, עמיד בפני קרני UV ואינו מצהיב. בנוסף הוא מחזק ומצופף את הבטון, דוחה אבק וציפת סיד, היברידי וממש קל ליישום.

מצא את החנות הקרובה אליך