איך להתמודד עם עובש בתקרה?

עובש על התקרה פוגע באסתטיקה של החלל, כי הוא פשוט לא נראה טוב. מעבר לכך הוא גם לא בריא לנו ויכול לגרום לנזק אמיתי כמו למשל לבעיות אלרגיה. לכן כאשר נתקלים בו מומלץ לטפל בו בהקדם האפשרי, אולם קחו בחשבון שמדובר באתגר לא קטן הדורש עבודה וזמן. עם זאת, בעזרת הטיפים הבאים, תוכלו לצלוח את האתגר ולהתמודד עם הסרת וקטילת העובש בהצלחה.

רגע לפני שמטפלים בעובש – מטפלים במקור הבעיה

זה לא יעזור לטפל בעובש אם לא תטפלו במקביל במקור להיווצרותו.

  • אתרו את מקור העובש – עובש לא נגרם סתם, יש לכך סיבה, לרוב מדובר בנזילה. לכן לפני שאתם מתמודדים עם העובש ומטפלים בו נקודתית, מומלץ לבדוק שאין שום נזילה על הגג. אם ישנה נזילה כדאי קודם כל לתקן אותה ורק אז לטפל בעובש, כי אם לא תתקנו אותה, העובש פשוט יחזור תוך זמן קצר.
  • וודאו שיש מספיק אוורור – לעיתים קרובות יהיה לכם עובש בתקרת האמבטיה כאשר אין מספיק אוורור. מומלץ לדאוג לאוורר את החלל כדי לשחרר החוצה את הלחות ולמנוע מהעובש להתפשט או להתפתח שוב. כמו כן לאחר המקלחת השאירו את הדלתות פתוחות כדי לתת לאוויר החם לצאת החוצה.
  • נסו להכניס יותר אור טבעי – עובש יגדל יותר בתנאים חשוכים ולכן שמירה על חלונות פתוחים והכנסת יותר אור שמש טבעי תסייע למנוע מהעובש להתפשט. אם אין לכם גישה יתרה לעוד אור טבעי, נסו להכניס מקורות אור מלאכותיים.
  • שפרו את הבידוד – עובש יכול להיגרם כתוצאה מבידוד לקוי בבית. בידוד מהווה מחסום בין האוויר הקר שבחוץ לבין האוויר החם שבפנים ומפחית את התנאים הגורמים להיווצרות עובש, כמו למשל לחות והתעבות.

מוצרים יעילים לטיפול בעובש בתקרה

אם יש לכם עובש על התקרה אתם תראו אותו. לרוב מדובר בכתם בצבע שחור, ירוק, חום או כתום. כמו כן בעיות עובש יכולות לבוא לידי ביטוי בצבע סדוק או מתקלף, שינויי צבע, בליטות, לחות על הקיר או ריח מעופש ולא נעים. כאשר אתם נתקלים בעובש מומלץ מאוד לטפל בו כמה שיותר מהר, פתרון מהיר ימנע פגיעה בריאותית או נזק קבוע לתקרה ולבית אופן כלל. השלב הבא הוא לקנות חומר מתאים להסרת העובש. ישנם סוגים שונים של מוצרים שיכולים להתאים, אך אחד היעילים שהם הוא “מסיר עובש ומחטא”. מסיר עובש ומחטא זהו תכשיר מקצועי שקוטל ומחטא עובש ולו כושר ניקוי עמוק במיוחד.

איך מסירים את העובש?

כדי להסיר עובש מהתקרה עליכם להביא סולם או כל מוצר אחר שתוכלו לעמוד עליו בנוחות ולקבל גישה נוחה לתקרה. כמו כן מומלץ שיהיה זה סולם עם רגליים נגד החלקה. ניתן ליישם את החומר בשיטות שונות ביניהן מריחה, הברשה, קרצוף וטבילה. מלבד הסרת עובד, התכשיר גם מלבין, מנטרל ריחות לא נעימים, מסיר לכלוכים קשים, ממיס שומנים ונותן מענה גם במקרים של טחב ופטריות.

איך מבטיחים שהעובש לא יחזור?

לאחר השימוש בחומר להסרת העובש, אם רוצים למנוע ממנו לחזור, יש לצבוע את התקרה באמצעות צבע אנטי בקטריאלי מסוג סיקה גרד 403W. צבע סיקה אנטי בקטריאלי נתן ליישם באמצעות רולר, ריסוס או מברשת צבע על תקרות וקירות מסוגים שונים ועל מגוון רחב של משטחים. הצבע נחשב לעמיד ללחות, הוא מסוגל לספוג עומסים תרמיים ומתאים גם לחדרי אמבטיה. בנוסף הוא חסר ריח, קל ליישום ומהיר לייבוש.

 

מצא את החנות הקרובה אליך