נזקי מים

האם ניתן למנוע ולהימנע מנזקי מים? ומה עושים כאשר הנזקים כבר קיימים? לחברת ntsi ישנם כמה פתרונות איכותיים ומקצועיים שיכולים לעזור לחלקי המבנה לקבל את כל ההגנה לה הם זקוקים.

נזקי מים במבנים יכולים להיגרם מסיבות שונות ומגוונות, אם כתוצאה מחשיפה ישירה למים ואם כתוצאה מחשיפה עקיפה. נזקי מים יכולים להיות זמניים או קבועים ויש להם דרגות חומרה שונות. כתוצאה מכך, גם ההתמודדות אתם שונה בהתאם לסוג הנזק שנגרם ולמידת ההשפעה שלו. בחינת נזקי המים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום תעזור לכם לדעת האם ניתן להשיב עטרה ליושנה ותעזור להעריך את גודל הפגיעה. מלבד אנשי מקצוע ישנם מוצרים ייעודיים שיוכלו לשמש אתכם לצרכי מניעה ותיקון. 

אילו נזקי מים קיימים?

כנגזר משמם, נזקי מים נגרמים כתוצאה מחשיפה למים. חשיפה ממושכת יכולה לפגוע במראה או בתפקוד של חלקי המבנה השונים. המים יכולים להגיע אל המבנה ממקורות סניטריים, מצינורות דולפים, צמ”ג, ממכונת הכביסה או מדיח הכלים, מגשמים, מלחות או הצפות וכמובן מכשלים באיטום המבנה (קירות, רצפות, גגות וכדומה). מידת הפגיעה תלויה בגורמים רבים ומגוונים ויכולה להסתכם ברטיבות, נזילה והתקלפות ואפילו להרחיק לעובש, פטריות והצטברות חיידקים, כתמי מים ועוד. בין אם מדובר בנזקים שנגרמו כתוצאה מהצפה ובין אם בנזקים של רטיבות או נזילה, חשוב לפעול כמה שיותר מהר כדי להתמודד עם הבעיה ולטפל בה כדי שהמצב לא יחמיר, ויאלץ אתכם להתמודד עם חור בגג, כתמים, קילופים וסדקים בקירות, פגיעה ברכוש ורהיטים או התפתחות של עובש ובעיות בריאותיות.

נזקי מים

כך אפשר למנוע

לנזקי מים עשויות להיות גם השלכות בריאותיות ותברואתיות. כאשר הם לא מטופלים כראוי עלולים להצטבר חיידקים ולגרום לבעיות בריאות רבות כמו אלרגיות, וירוסים ועוד. אחת הדרכים הטובות ביותר לטפל במקרים כמו אלו היא טיפול מונע. כמובן שחשוב לדעת מה עושים וכיצד, מכיוון שאם היכולת הביצועית שלכם אינה טובה לא תצליחו להיפטר כליל מהבעיה ולעקור אותה מהיסוד. לכן באמת חשוב לבחור בטיפול הנכון ועם עולה הצורך להתייעץ באנשי מקצוע מומחים, מה טוב. בכל מקרה כדאי לדעת שלחברת ntsi יש פתרונות איכותיים ויעילים במיוחד למניעת נזקי מים, כמו למשל מוצרי איטום, צבעים וציפויים אנטי בקטריאליים, סילר הידרוסיל וחומרי הגנה ועוד. 

פתרונות שכיחים: 

רטיבות שמקורה בקיר חיצוני: מעבר לבדיקה של מומחה איטום כי אין פתחים שדרכם מים יכולים לעבור לפנים המבנה, רצוי ליישם סילר על הקירות במידה והן עשויות מבטון ו/או אריחי אבן ושיש. תשתיות מינראליות אלו סופגות מים וכך עם הזמן נוצרים כתמי מים, עובשים, קרבונציה ושחיקה של התשתית. 

רטיבות שמקורה בגג:  גגות צריכים להימרח בחומרי איטום. חומרי איטום אלו חשופים לשמש הישראלית ומתבלים עם הזמן. חשוב מידי תקופה לחדש את מערכת האיטום של הגג. 

רטיבות שמקורה בצנרת: צינור מטפטף ניתן לאטום באמצעות סרט איטום SOS. פתרון זה לא נועד לטפל בצנרות בהם זורמים מים בלחץ גבוה. פתרון זה יכול להיות פתרון זמני ובמקרים מסוימים יכול להוות פתרון ארוך טווח (לדוגמה צמ”ג אנכי עם חור).

עובש כתוצאה מרטיבות: ניתן למצוא מאמר מפורט על נזקי העובש באתר שלנו. אנו ממליצים לנקות עובש באמצעות אן.טי.אס.איי מסיר עובש.

חומרים אלו מתאימים לתעשייה כמו גם לשימוש פרטי, הם מבוססים על קדמת הטכנולוגיה ועומדים בכל התקנים הנדרשים, בארץ ובחו”ל.

מצא את החנות הקרובה אליך