סילר לשיש

שיש הוא אחד מחומרי הגלם הפופולריים והיפים ביותר שישנם, אך כמו כל חומר בעל תשתית מינרלית, לשיש יש חסרונות, לפחות לסוגים מסוימים שלו. הוא אינו עמיד בפני מים ונוזלים מסוגים שונים ולא פעם הוא גם יגלה רגישות לשריטות ולכתמים. אולם במקום לוותר על החומר כליל ולדאוג ממידת ההתאמה שלו לצרכים שלכם, אתם יכולים פשוט ליישם עליו סילר, להקנות לו תכונות עמידות יותר ולהבטיח שהוא ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר.

איזה סילר מתאים לשיש?

אם תרצו ליישם סילר לשיש ולהקנות לו תכונות הידרופוביות תוך כדאי העמקת גוון מומלץ על יישום סילר מסוג רויאל סיל או סיקה גרד 925 הם המתאימים ביותר. רויאל סיל זהו סילר עם מעמיק גוון מט-משי שמתאים ליישום על קירות ורצפות בתנאי פנים וחוץ. סילר זה הופך את הגוון של התשתית להרבה יותר עשיר ומדגיש את כל הטקסטורות והצבעים שלה. הוא עמיד בפני שחיקה, מספק הגנה מעולה מפני נוזלים, מלחים, כתמים וקרבונציה והוא יהיה יעיל גם בסביבה ימית קשוחה.

סילר לשיש כיצד מיישמים סילר על גבי שיש?

כאשר מיישמים סילר לשיש חשוב מאוד להיצמד להוראות היצרן. על גבי האריזה כתוב בדיוק מה עליכם לעשות, מהם שלבי העבודה, ואפילו מהי שיטת היישום המומלצת. סילר ניתן ליישם באמצעות סמרטוט, מברשת או רולר, בחרו את הטכניקה הנוחה לכם ביותר. יחד עם זאת ראוי לציין שבתשתיות סופגות במיוחד כדאי לעבוד עם רולר או מברשת, לעומת תשתיות שסופגות מעט, עליהן ניתן ליישם חומר באמצעות סמרטוט טבול בחומר. בכל מקרה כדאי ליישם את הסילר על מקטע נסתר כדי להבין את השפעתו על השיש ולהבטיח שהתוצאות יהיו מיטביות.

טיפים לפני יישום סילרים

כדי שהסילר יהיה כמה שיותר אפקטיבי ויישומו יהיה מיטבי, מומלץ למלא אחר הטיפים הבאים:

  • עבודה לפי ההנחיות – לפני היישום יש לקרוא את הוראות היצרן בקפידה.
  • ניסוי על קטע מדגמי – תמיד כדאי לנסות את הסילר על קטע מדגמי ולבחון את התוצאות.
  • ניגוב שאריות וניקיון – יש לנגב עודפי חומר לאחר היישום ולנקות את המשטח לפני כן.
  • עבודה בסביבה נקיה – מומלץ ליישם את הסילר בסביבה כמה שיותר נקייה מאבק וחול.
  • יישום אחיד – מאוד חשוב ליישם את הסילר בצורה אחידה על מנת להבטיח כיסוי מלא.

סילר לשיש

האם סילר מונע התפוררות או שחיקה של השיש?

חשוב להבין שסילר אינו חומר שיקום או חיזוק. על כן אם משטח השיש שלכם מתפורר או נשחק, הסילר לא ימנע מהתשתית להמשיך להיחשק או להתפורר בעתיד. הסילר מיועד להגנה מפני מים ויש סילרים אשר יקנו הגנה טובה גם מחומרים מכתימים שונים, ואם תרצו לשקם את אבן השיש שברשותכם, תוכלו בהחלט לעשות זאת, אך עם מוצרים ייעודיים לכך שפותחו כדי לטפל בסוגיות כמו התפוררות אבן.

כל כמה זמן יש לחדש את הסילר?

האיכות של הסילר עצמו נקבעת בהתאם לסוגו, ככל שהסילר איכותי יותר כך הוא יישמר לאורך זמן. באופן כללי מועד חידוש הסילר תלוי בסוג הסילר, בסוג התשתית שעליה הוא מיושם, ברמת החשיפה לתנאי שחיקה, ברמת התחזוקה, בעומק ההספגה ועוד. סילר איכותי כמו רויאל סיל, אמור לספק לכם מענה מיטבי לאורך זמן רב.

ההתאמה בין סוג הסילר לבין המשטח עליו הוא מיושם מאוד קריטית. לכן הקפידו לבחור בסילר המתאים לצרכי השימוש ואם אינכם יודעים מהו הסוג המתאים, תמיד תוכלו להתייעץ עם המומחים של NTSI ולקבל הכוונה בנושא.

מצא את החנות הקרובה אליך