אודות תהליך ציפוי מתכת

מתכות שונות הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו והן משמשות אותנו בדרכים שונות ומגוונות. הן נמצאות ביסודות של הבתים שלנו, בדלתות, בחלונות, בריהוט, בגדרות, בשערי הכניסה ובעוד אינספור מוצרים שמשמשים אותנו על בסיס יומיומי. למתכות יש יתרונות רבים ותכונות נפלאות, הן חזקות ועמידות ונעשה בהן שימוש נרחב עבור מגוון מטרות. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שיש להן נקודת תורפה אחת והיא: חלודה.

מהי חלודה?

כאשר מתכת נחשפת למים וחמצן היא עלולה לפתח חלודה. החלודה נוצרת עם הזמן באופן הדרגתי, ותוך כדי היא הורסת את המשטח עליו נוצרה. היות והשימוש במתכות נרחב לאורך ההיסטוריה, חולשה זו מוכרת וידועה ונעשה כל הזמן ניסיון להתמודד עמה בהצלחה על מנת להשתמש במתכת בצורה יותר אופטימלית, להקטין את הסיכון הקיים ולהפוך מתכות להרבה יותר עמידות לאורך זמן. ישנן דרכים שונות לנסות למנוע חלודה ביניהן: ציפוי המשטח או יצירת סגסוגת הרבה יותר עמידה מלכתחילה.

אודות תהליך ציפוי מתכת

ציפוי מתכות

אחת הדרכים להתמודד עם חלודה היא על ידי ציפוי מתכת בחומר הגנה. בין חומרי ההגנה האפשריים נמצאים צבעים. צבעים מסוגים שונים אכן מקנים שכבת הגנה אולם עם הזמן הם מתקלפים או נסדקים ואז המתכת הופכת חשופה שוב למים ולחמצן. אפשרות נוספת היא ציפוי המתכת במתכת אחרת לרוב הבחירה תהיה באבץ. תהליך זה נקרא גלוון ומבצעים אותו על ידי טבילה חמה או בצורה חשמלית. מלבד אפשרויות אלו כיום ישנה אופציה נוספת לציפוי מתכות והיא בשיטת טכנולוגיית הגנה ננומטרית.

ציפוי מתכות ננו – מה זה בכלל?

ציפוי ננו הוא אחד מפתרונות ההגנה המובילים ביותר שקיימים כיום והוא מסייע בהגנה על מתכות באמצעות טכנולוגיית הגנה ננומטרית של מולקולות זכוכית בלתי נראות לעין האנושית. שכבת ההגנה של החומר מבוססת על קוורץ מינרלי טהור שמגן על המתכת שעברה טיפול מפני התבלות של החומר, חלודה ונזקים סביבתיים אחרים. הציפוי מאוד גמיש, מה שמאפשר לו להתפשט ולהתכווץ עם המתכת בטמפרטורות שונות, כך ששכבת ההגנה תישמר גם בעת החשיפה לתנאי חום קיצוניים. יש לציין שלטיפול בציפוי ננו יש יתרון גם מבחינת הניקיון והתחזוקה, לאחר היישום כל שצריך הוא לנקות את המשטח על ידי מטלית רטובה.

אודות תהליך ציפוי מתכת

באיזה חומר ציפוי מומלץ להשתמש?

אחד החומרים המומלצים ביותר לציפוי מתכות הוא ציפוי מתכות ננו NANO אנטי בקטריאלי. הציפוי מקנה הגנה אנטי בקטריאלית וניתן ליישם אותו על כל משטח מתכת בו קיים חשש לזיהום, כמו גם על משטחי נירוסטה מסוגים שונים ולרבות: ידיות, מעקות, משטחי עבודה, כפתורי לחיצה, ריהוט, מכשור רפואי, עגלות, תנורים, כיריים ועוד. ציפוי המתכת מקנה למשטח הגנה וגם מקל על התחזוקה כך שחומרים חזקים כמו מסירי שומנים, חומצות וכימיקליים אינם נחוצים. בנוסף ההגנה האנטי בקטריאלית עוזרת לשמור על המשטח היגייני וסטרילי, כך שלכלוך ומזהמים לא ידבקו אליו בקלות, מה שעלול לקרות עם משטחי מתכת שאינם מטופלים.

בנוסף, ישנו ציפוי עבה יותר בקנה מידה ננומטרי, מסוג ציפוי ננו למתכות ופלסטיק, זהו ציפוי קרמי מסוג 9H חזק במיוחד ואידיאלי להגנה מפני קורוזיה.

ציפוי מתכות ננו NANO אנטי בקטריאלי מבית NTSI מציע יתרונות רבים ויישומו פשוט וקל. ניתן ליישם אותו על ידי ריסוס או על ידי מריחת החומר באמצעות מגבון מיקרופייבר. הוא אינו מכתים ומתאים לסוגים שונים של יישומים.

מצא את החנות הקרובה אליך