שימושים בציפוי ננו קרמי

מהו ציפוי ננו קרמי? ממה הוא עשוי? באילו תחומים בתעשייה משתמשים בו? האם ניתן ליישם ציפוי בחומר זה בצורה עצמאית? כל מה שלא ידעתם על ציפוי ננו.

ציפוי ננו מציע שכבת הגנה עמידה ובלתי נראית של חלקיקי זכוכית. שכבת הגנה זו חזקה וגמישה כאחד, היא מעניקה מראה מלא ברק, ניתן ליישם אותה על כל משטח והיא חוסכת זמן רב ועלויות תחזוקה וניקיון. ציפויי ננו ניתן ליישם כמעט על כל משטח ולהקנות לו את שכבת ההגנה הטובה ביותר לאורך השנים. מלבד זאת, הציפוי גם מציע יתרונות נוספים כמו ניקיון ותחזוקה קלים, עמידות ואריכות חיים, יישום פשוט וקל ועמידות בפני קרני UV. כתוצאה מכך הוא הפך למאוד פופולרי לשימוש בתחומי תעשייה רבים.  

ההבדל בין ציפויי הננו (NANO) השונים: 

לא כל מוצר שנקרא ננו הוא אכן ציפוי ננו או מבוסס על חומרים ננוטכנולוגיים. המילה ננו (NANO) אומצה בשנים האחרונות כמילה סקסית במיוחד, מעטרת טכנולוגית מוצרים שונים, שאינן בהכרח עומדים בהגדרה האמתית של ציפויים ננוטרנולוגים. ציפוי ננוטכנולוגי הנו ציפוי דק עובי – 100 ננוטמטר, קרי קטן פי 500 משערה אנושית, עין אנושית לא תבחין בציפוי והוא יהיה שקוף לחלוטין. הציפוי מתבסס על סיליקה Sio2, החומר השני הכי שכיח על פני כדור הארץ, אחרי חמצן. כמעט בכל חומר מוצק ישנה סיליקה. 

שימושים בציפוי ננו קרמי

ציפויי ננו להגנה על מגוון רחב של חומרים

הגנה על קרמיקה 

ציפוי ננו לקרמיקה מציע טכנולוגיה מתקדמת להגנה על כל סוגי האריחים. לציפוי יש תכונות הגנה פאסיביות ואקטיביות והוא מונע הצטברות אבנית, פטריות, בקטריות ומזהמים אחרים. לאחר יישום הציפוי ניתן לנקות את האריחים במים בלבד ללא חומרים כימיים והם הופכים לעמידים יותר לאורך השנים. כמו כן הציפוי מאושר למגע עם מזון.

ניתן ליישם את החומר על מעקות זכוכית, חלונות, מראות, ויטרינות, מקלחונים ועוד.

ציפויי ננו להגנה על טקסטיל

ציפוי ננו להגנה על מוצרי טקסטיל ובדים מכל הסוגים. הציפוי מכיל מולקולות זכוכית בקנה מידה ננומטרי אשר מרוססות על משטח הבד הרצוי ועוטפות את הסיבים בשכבה עמידה וגמישה. שכבה זו בלתי נראית לעין האנושית והיא שומרת על סיב הבד במידה רבה ובעצם הופכת את הבד לבד דוחה מים. בד שטופל יציג תכונות של עמידות בפני נוזלים, כתמים, שמן ושחיקה. כמו כן הציפוי מאפשר לבד לנשום ואינו מונע את חדירתם של לחות ואוויר. הציפוי מאושר למגע עם העור, חסר ריח ואקולוגי לחלוטין.

באמצעות ציפוי ננו אנו נוכל להגן על מוצרי ביגוד, הנעלה, שטיחים, רהיטים, אריגים, וילונות, מזרנים, מפות, ריפודי רכב, עור הפוך וכל משטח בד אחר שמשמש לצרכים פרטיים או תעשייתיים.

שימושים בציפוי ננו קרמי

ציפויי ננו להגנה על זכוכית

ציפויי ננו לזכוכית פותחו על מנת להגן על משטחי זכוכית במטרה להפוך אותם לעמידים, קלים לניקיון ותחזוקה, דוחי מים וזאת תוך שמירה על תכונותיה של הזכוכית: חוזק, שקיפות, עמידות ואיטום. השימוש בציפוי זה מיושם בתחומי תעשייה רבים: בנייה רוויה, מבני תעשייה ומפעלים, תעשייה צבאית, בתי מלון, מבני ציבור וכן בשוק הפרטי. הציפוי בעל תכונות הידרופוביות, הוא בלתי נראה ואינו פוגע בשקיפות של הזכוכית.

ניתן ליישם על חלונות, ויטרינות, מעקות, אקווריומים, מקלחונים, שמשות, מראות, פנלים סולאריים, מסכים ותשתיות זכוכית.

ציפוי ננו NANO להגנה על פלסטיק

ציפויי ננו מיועד להגנה על מוצרי פלסטיק מסוגים שונים. באמצעות ההגנה הפלסטיק מקבל תכונות ייחודיות שהופכות אותו ליותר סטרילי ונקי, עמיד בפני מפגעים סביבתיים, מפני נזקים ומפני חיידקים ומזהמים. בעזרת הציפוי ניתן לתחזק משטחי פלסטיק באופן פשוט וקל, לשמור על המראה שלו לאורך זמן וכל זאת מבלי לשנות את תכונותיו. 

בציפויי ננו לפלסטיק נעשה שימוש בהגנה על כלי רכב מסוגים שונים, רצפות אפוקסי, PVC ולינוליאום, מוסדות ציבוריים, בתי חולים, מעבדות, מכשור רפואי, חדרי כושר ועל כל המשטחים הפולימריים שקיימים.

שימושים בציפוי ננו קרמי

ציפוי ננו NANO להגנה על מתכות

ציפוי ננו למתכות בעל תכונות הידרופוביות ומעניק להן שכבת הגנה מפני נוזלים ומים. בכך מונע חלודה של המתכת ומאריך את תוחלת חייה. הציפוי מתאים ליישום ביתי ותעשייתי, בלתי ניתן להבחנה ומאוד גמיש, כך שמתפשט ומתכווץ עם המתכת בעת חשיפה לטמפרטורות קיצוניות. את המשטחים ניתן לנקות בקלות עם סמרטוט ולהגן עליהם מפגיעות אופייניות למתכות. 

את הציפוי ניתן ליישם על: סגסוגות מסוגים שונים, משטחי נירוסטה, משטחי עבודה, כלים, תנורים, מטבחים ועוד.

בנוסף לסדרת הציפויים הננומטרים הרגילים ישנם ציפויים קרמיים ננומטרים שהנם בעלי עובי גדול יותר והם עמידים יותר לשחיקה, בציפויים אלו עושים שימוש לרוב באזורים אגרסיביים יותר שחשופים לשחיקה גבוהה יותר, כמו גם ציפויים אלו אומצו בתעשיית הדיטלינג לרכב. 

מצא את החנות הקרובה אליך