צביעת רצפת מרלו”ג

מרלו”ג, אלו ראשי תיבות למרכז לוגיסטי, מתחם שבו מבוצעות פעולות שונות כמו קליטת חומרים, אחסנתם, מיונם, הכנתם למשלוח והפצתם. הפעילויות המגוונות שמתבצעות במרלו”ג לא פעם מסכנות את העובדים, את הציוד ואת המערכות התפעוליות השונות. כדי להקטין את הסיכוי להתרחשות תאונות עבודה, למנוע שחיקה של הרצפה כתוצאה מתנועה ערה של כלי עבודה ושינוע ותחלופת כוח אדם גבוהה, ועל מנת לוודא שהחומרים המאוחסנים ישמרו בבטיחות ולא יפגעו, או לחלופין יצרו נזק לסביבה (כאשר מדובר בחומרים מסוכנים), יש לוודא שמשטחי הבטון כמה שיותר מוגנים ובטיחותיים.

עם אילו בעיות מתמודדים במרלו”ג?

רצפת המרלו”ג חשופה לתנועה ערה של עובדים, אלו הם מחסנים שעובדים בהם במשמרות ולכן יש תחלופה גבוהה של כוח אדם. בנוסף, עובדים בהם עם מלגזות, כלי שינוע, מערכות ממוחשבות שמפעילות מנופים ומכונות אחרות. במרלו”ג מסתובבות גם משאיות לצורך העמסה ופריקה. יש מקומות שבהם מאחסנים מזון ואז הרצפה צריכה להיות כמה שיותר סטרילית ונקייה. יש מקומות שבהם מאחסנים חומרים כימיקליים, ואז קיים סיכון שחומרים אלו יחלחלו, לכן הרצפה חייבת להיות כמה שיותר אטומה, עמידה ומוגנת. בשרה התחתונה – זה לא מספיק שיש במרלו”ג רצפת בטון, על הרצפה להיות כמה שיותר בטיחותית, למנוע החלקה, לגלות עמידות בפני חומרים כימיים ושחיקה ולכלול תכונות ומאפיינים שיבטיחו אורך חיים ועבודה איכותית ורציפה.

על אימפרגנציה מגוונת שמעתם?

אחת הדרכים להתמודד עם כל האתגרים הקיימים במרלו”ג היא על ידי מוצרים ייעודיים, שיעניקו תכונות נוספות לרצפת הבטון ויהפכו אותה לעמידה יותר. אחד המוצרים שמתאימים למשימה הוא אימפרגנציה מגוונת. אימפרגנציה מגוונת מבוססת על ליתיום סיליקט היברידית בשילוב סילר ופיגמנט במטרה לספק הגנה למשטחי בטון. אימפרגנציה מגוונת מספקת כמה פתרונות:

  • בטון קשה וצפוף יותר – על ידי חיזוק תשתית הבטון בתהליך קריסטליזציה.
  • סגירת הבטון – ומניעת הצטברות אבק וציפת סיד לבן.
  • מראה אחיד – לאימפרגנציה מגוונת יש פיגמנט שחודר לתוך הבטון, יוצר מראה אחיד ומכסה פגמים קיימים בבטון.
  • הגנה מפני נוזלים וכתמים – חומר זה מגן מפני חדירת נוזלים ומכתימים, הרבה יותר טוב מסילר.
  • מוצר אקולוגי וידידותי לסביבה – מוצר זה מבוסס על מים ולכן מספק אלטרנטיבה טובה למוצרים שקיימים בשוק.
  • שילוב של חומרי הגלם הטובים ביותר בשוק – שילוב בין שלושה מוצרים לכדי מוצר אחד שמספק הגנה מושלמת לקירות ורצפות בתנאי פנים וחוץ.
  • עמידות – אימפרגנציה מגוונת עמידה בפני קרני,UV אינה מתקלפת, דוחה שמנים ומכתימים, כמו גם אבק.
  • חומר נושם – מאפשר דיפוזיה (תנועה של חומר מריכוז גבוה לריכוז נמוך עד ליצירת איזון בין הריכוזים).

צביעת רצפת מרלו”ג

לסיכום, בכדי לשמור על סביבת העבודה כמה שיותר בטוחה ועמידה, כמו גם על הבטיחות של העובדים, למנוע שחיקה ולהפוך את שטח האחסון לאופטימלי ומותאם לשיטת העבודה ולסוג החומרים המאוחסנים, כדאי ליישם על הבטון חומר מגן. אימפרגנציה מגוונת משלבת שלושה חומרים במוצר אחד (דנסיפייר, צבע וסילר), כך שכל התכונות של השלושה משולבות יחדיו ויוצרות מוצר מעולה לרצפת מרלו”ג ולרצפות וקירות בטון באופן כללי.

מצא את החנות הקרובה אליך