תחזוקה נכונה של רובה – באילו מוצרים כדאי להשתמש?

לפי הכותרת הכתובה למעלה, אפשר לחשוב שאנחנו הולכים ללמד אתכם לתחזק כלי נשק. ובכן, למזלנו אנו ב-NTSI עוסקים בחומרים ופתרונות לענפי הבנייה והתעשייה, לכן אנו כמובן מתכוונים לתחזוקה נכונה של הרובה הנמצאת בין האריחים שלכם, על הרצפה וחלק מהקירות.  

 

מה זה רובה ואיפה היא נמצאת?

רובה הוא חומר, לרוב מבוסס צמנט (לעיתים אפוקסי, פחות לשימוש ביתי), אשר מיושם במרווחים הקטנים שבין אריחי ריצוף וחיפוי למיניהם. מטרת הרובה היא גם אסתטית, לכן היא מגיעה בכמה גוונים, אבל בעיקר מבנית, לתוספת יציבות לאריחים, חוזק, איטום של משטח האריחים ומניעת הצטברות עובשים ולכלוך בין האריחים. היום ברוב מוחלט של האריחים המודבקים, מיישמים במרווחים רובה.

בבית שלכם, הרובה קיימת בין אריחי חיפוי הקיר במקלחות, שירותים וחדרים רטובים, עם קיר האריחים במטבח שלכם ואם יש לכם רצפת אריחי קרמיקה, פורצלן, אבן וכדומה, אז כמובן שגם בין כל מרצפת ואריח יש רובה. ההימצאות של רובה באריחים ומרצפות היא כאמור חשובה מאוד ואין לוותר עליה במקרים בהם פתרון הריצוף או החיפוי מצריך זאת. כשאין רובה או כשהיא נשחקת, מתפוררת ומתפרקת, זה יכול להוביל לנזקים משמעותיים לרצפה או לקיר וכמו כן לחדירת רטיבות – מה שיכול להיות יקר מאוד, רלוונטי בעיקר לחדרים רטובים ולמטבח. 

לצד התפוררות והתפרקות של הרובה במרווחים שבין אריחים או חיפויים (המרווח נקרא גם פוגה), בעיות נפוצות נוספות של יישומי רובה הן התפתחות עובש על הרובה ובין האריחים והצטברות משקעי לכלוך עיקשים על הרובה. לכל בעיה ותקלה כזו, יש פתרון יעיל ושימושי, כאשר במקרים רבים אתם לגמרי יכולים לעשות זאת בעצמכם. 

 

תחזוקת רובה למניעת עובש והצטברות לכלוך

אפילו אם אתם שוטפים את הרצפה בצורה יסודית ושגרתית, עדיין יכול להיות מצב בו על הרובה יש עובש או שהצטברו לכלוכים עיקשים על הרובה, זה קשור גם למהות החומרים האלו וגם למאפיינים של הרובה שהשתמשו בה אצלכם בבית. אבל ראשית כל, כדי למנוע זאת חשוב להקפיד על ניקיון שגרתי ואיכותי של הרצפה או הקיר, עם חומרי ניקוי סטנדרטיים ולא באגרסיביות רבה מדי היכולה לשחוק מכאנית את הרובה. 

מעבר לזה, הנה כמה טיפים פשוטים ומאוד פרקטיים לתחזוקה וניקיון של הרובה שלכם בבית:

  • אחת לתקופה, אפשר לעובר על הרובה עם מברשת עדינה, טבולה במים עם מעט אקונומיקה, לחיסול עובשים, הסרת שומנים וכדומה. הקפידו לא להשתמש בחומרים קורוזיביים שיכולים לפגוע במבנה הרובה. 
  • אם כבר יש עובש על הרובה אך היא עדיין שלמה ותקינה, אפשר ליישם חומר ניקוי ייעודי לרובה, אלו חומרים חזקים יותר, המיועדים להסרת עובש ומשקעי לכלוך ברמה יותר חזקה ומהותית מאקונומיקה רגילה. 
  • יישום קלינר 5,000 על האריחים, בדגש על אזורי הרובה. זהו חומר ייעודי ומיוחד של NTSI המספק ביצועים מעולים ובטוחים בהסרת לכלוך קשה ומשקעים מאריחים ויישומי רובה. 
  • יישום מקדים של רובה סיל, חומר סילר ייעודי לרובה פנימית וחיצונית (מתאים גם ליישומי כוחלה) המספק אטימה והגנה מפני נוזלים, עובש ומשקעים. פתרון מעולה המקדים תרופה למכה! עוד מוצר איכות מבית NTSI. 

 

תחזקו ושמרו על הרובה בבית שלכם, זה מספק סביבת חיים נעימה ונקייה יותר, מגן על התשתיות שלכם וחוסך לכם כסף. מוצרי NTSI יעזרו לכם לעשות זאת בקלות וביעילות חסרת פשרות. 

מצא את החנות הקרובה אליך