חומר לאיטום רצפות – איך לבצע איטום רצפה כמו שצריך?

בין אם בבית ובין אם במקום העבודה, הרצפות חשופות לתנועה ערה של אנשים, וכתוצאה מכך לכתמים, שריטות וסדקים אשר עם הזמן יכולים להוביל לבלאי מתמשך ולשחיקת הרצפה. יישום חומר לאיטום רצפות באיכות גבוהה יספק הגנה וישמור על הערך של הנכס לאורך זמן.

מדוע מומלץ לבצע איטום רצפות?

לאחר ציפוי הרצפה בחומר איטום מתאים, הרצפה תהיה מוגנת מפני כל סוגי האיומים שחלים עליה בדרך כלל, המשטח יהפוך לקל לניקוי, וגם הרצפה עצמה תיראה טוב יותר ותהיה בעלת ברק ומראה אחיד. כדי שתוכלו ליהנות מכל היתרונות של איטום הרצפה ועל מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, ריכזנו לכם את כל הטיפים שיאפשרו לכם לאטום רצפה כמו שצריך.

בחירת מוצרים וקניית ציוד מתאים לאיטום הריצפה

כדי לאטום את הרצפה עליכם להיעזר במוצרים הנכונים ורצוי שיהיו אלו מוצרים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר על מנת שהאיטום ישרוד לאורך זמן. בחברת ntsi יש סוגים שונים של חומרי איטום המתאימים לכל צורך ומטרה, כמו גם לסוגים שונים של רצפות, החל במרק אפוקסי ועד סילרים וחומרי הגנה לרצפה.

במידה ותרצו לאטום ממשקים בין אריחים רובה אפוקסית Premium Grout תעניק לכם פתרון מאוד מקצועי. היא מבוססת על טכנולוגיה חדשה ומתקדמת וארוזה במארז הזרקה דו רכיבית. אם מטרת השימוש היא מילוי ואיטום סדקים וחריצים מרק אפוקסי רב תכליתי יהיה מתאים עבור מגוון רחב של תיקונים ועבודות איטום. אך אם תרצו לספק הגנה נרחבת יותר לרצפות שלכם ולאטום אותן לחלוטין, יש המון מוצרים שייתנו לכם מענה בהתאם לסוג התשתית.

כאשר הרצפה מיוצרת מעץ, סילר לעץ WB הוא הבחירה הייעודית לעץ ומוצריו, לרצפת בטון תוכלו לבחור בסילר מבריק לבטון ולרצפות מסוגים שונים ננוסיל WB יספק את ההגנה המיטבית בצורה הכי ידידותית. לגבי הציוד, בחרת הציוד תלויה בשיטת היישום הנבחרת. ניתן ליישם סילרים בעזרת רולרים, מברשות או על ידי ריסוס. בהתאם לכך עליכם להיערך עם כל מה שצריך.

כיצד מבצעים איטום רצפה?

יישום חומרי האיטום משתנה בהתאם לאופי העבודה ובאם בחרתם לאטום ולהגן על הרצפות עצמן או שבחרתם לבצע איטום מחדש של חריצי האריחים. כמובן שאפשר לשלב בין שני העולמות וכך לזכות להגנה מלאה ומקיפה יותר, כאשר תהליך העבודה מתבצע בהתאם לשלבים הבאים:

  • הכנת הרצפה – כדי לבצע איטום מחדש עליכם קודם כל להסיר את הישן, בין אם מדובר בסילר קיים ובין אם ברובה בתוך החריצים. בעזרת מסור דיסק או מכונת קרצוף רצפה נקו היטב את המרווחים בין הרצפות ובין הרצפות לפנלים והחליקו אותם כהלכה. לאחר מכן נקו את הרצפה מהאבק ומשאריות של חומרי איטום קודמים.
  • איטום מרווחים – איטום המרווחים בין המרצפות מתבצע באמצעות רובה אפוקסית ועליכם לשים לב שאתם עובדים בצורה יסודית בכל האזור המרוצף ובכל נקודות המפגש עם הקירות שמקיפים את השטח המרוצף.
  • יישום סילר – לאחר איטום המרווחים וייבוש החומר בהתאם להמלצת היצרן, מומלץ ליישם על הרצפות חומר איטום ייעודי כמו סילר אשר יהיה מעולה במיוחד עבור אריחים שמיוצרים מחומרים סופגים כמו בטון, אבן, גרניט, שיש, אבן גיר, טרקוטה וכדומה. את הסילר יש ליישם בצורה אחידה בהתאם להוראות היצרן. הסילר חודר לעומק התשתית מספק לרצפה אטימות והגנה מרבית.

לסיכום, איטום נכון ואיכותי יכול להעניק לכם שקט נפשי למשך שנים רבות. כמובן שאם הצורך באיטום עולה כתוצאה מבעיות רטיבות, מומלץ קודם כל להזמין אנשי מקצוע מומחים לאתר ולטפל בבעיה נקודתית ורק לאחר מכן לבצע איטום.

מצא את החנות הקרובה אליך