איטום מרפסת מרוצפת

כאשר מבצעים איטום נגד רטיבות במרפסת חשוב לעבוד לפי השלבים ועם כל החומרים המתאימים. ישנם מקרים בהם יהיה צריך להוציא את הריצוף הקיים על מנת לבצע איטום ובפעמים אחרות ניתן יהיה לבצע רק תיקונים נקודתיים. איך מבצעים איטום מרפסת ובאילו חומרים מומלץ להשתמש כדי שהאיטום יהיה מיטבי?

מהן הסיבות לרטיבות במרפסת?

יכולות להיות סיבות שונות ומגוונות לרטיבות במרפסת ביניהן ליקויי בנייה כתוצאה מבניה רשלנית שבוצעה בצורה מהירה ופחות מקצועית, עבודה עם חומרים שלא עומדים בתקן או יישום חומרי איטום שלא על פי התקן. בלאי, כמו שקורה במבנים ישנים ואי ביצוע בדיקות הצפה לאחר האיטום, כך שלא ניתן היה לגלות אם ישנם כשלים.

כדי לדעת עם איזו בעיית איטום אתם מתמודדים ומהי שיטת הפעולה הרצויה, עליכם להביא הביתה מומחים לתחום שיאמדו את הנזק, יאתרו את הכשל ויבחרו בשיטת העבודה הרצויה. כמובן שאם מדובר במבנה חדש, יש לבצע את האיטום לפני הנחת הריצוף וגם את זה מומלץ לבצע באמצעות אנשי מקצוע מתאימים וחומרים באיכות גבוהה.

אילו שיטות איטום למרפסות קיימות?

במידה ועליכם לפרק את המרצפות כדי לבצע איטום הכירו את האפשרויות שעומדות לרשותכם:

פירוק הריצוף ואיטום מחדש

פירוק המרצפות והסרת שכבת האיטום הקיימת זו אחת השיטות שקיימות. לאחר הסרת שכבת האיטום מיישמים שכבת איטום חדשה ואז מרצפים שוב. שיטה זו יעילה מכיוון שמספקת מענה מיטבי וממגרת את בעיית הרטיבות במרפסת כליל.

החיסרון הוא כמות העבודה והמחיר. בשיטת איטום זו נדרשת יותר עבודה, היא אורכת יותר זמן והמחיר יהיה בהתאם.

איטום על גבי ריצוף קיים

האפשרות השנייה שעומדת לרשותכם היא איטום על גבי ריצוף קיים והנחת שכבת ריצוף חדשה על הקיימת. קחו בחשבון ששיטה זו פחות מומלצת מכיוון שדורשת היערכות הנדסית מחודשת ויש לבדוק שהמרפסת באמת יכולה לשאת את כל המשקל של שכבת ריצוף נוספת.

בנוסף גם הגובה משתנה בהתאם לשכבה הנוספת, מה שיכול להיות בעייתי.

איטום ותיקון נקודתי

פתרון נוסף שעומד לרשותכם הוא לתקן בעיות איטום בצורה נקודתית מבלי להחליף את כל הריצוף או להדביק שכבת ריצוף נוספת. בשיטה זו פותחים את המרווחים בין המרצפות, מנקים היטב וממלאים אותם שוב ברובה אקרילית או אפוקסית.

קחו בחשבון שאם אתם אוטמים עם רובה אקרילית יהיה עליכם ליישם גם שכבת הגנה על הריצוף כדי למנוע חלחול של מים.

השלבים העיקריים באיטום מרפסת מרוצפת

השיטה הראשונה בה מפרקים את הריצוף ומבצעים מחדש היא היעילה ביותר, לכן נציג את השלבים העיקריים שלה:

  • פירוק הריצוף הקיים
  • פינוי פסולת
  • הכנה לאיטום: יישום שכבת פריימר, הכנת החיבורים בין הרצפה למעקה או לקיר (רולקות), הכנת סף הפרדה.

חשוב לציין שכל שלב שתבחרו לדלג עליו יכול להפוך את המרפסת לפחות אטומה ולבזבז את הכסף והזמן שלכם.

באיזה חומרי איטום מומלץ להשתמש?

שיטת היישום של החומר משתנה בהתאם לחומר הנבחר, ברוב המקרים מומלץ לעבוד בהתאם להוראות היצרן, שלב אחר שלב.

אחד המוצרים היותר שימושיים לאיטום מרצפות הוא רובה אפוקסית, תפקידה הוא למלא את החריצים בין המרצפות ולמנוע חדירה של מים. ישנם סוגים שונים של רובה אפוקסית בשוק, אחד המומלצים ביותר הוא רובה אפוקסית Premium Grout של חברת ntsi. מוצר זה מבוסס על טכנולוגיה חדשה ליישום רובה, מה שמאפשר לקבל תוצאות מקצועיות במיוחד.

את הרובה אפוקסית Premium Grout לא צריך לערבב, מכיוון שהיא ארוזה במארז דו רכיבי. את החומר מזריקים ישירות לממשקים עם אפס פחת ונהנים מפחות לכלוך קשה להסרה ועבודה יותר מדויקת וקלה.

חומרי הגנה לאחר האיטום

כדי לשמור על המרצפות אטומות למשך שנים ולמנוע חדירת מים ניתן לצפות אותן בסילר או חומרי הגנה ייעודיים. אם ברצונכם לדעת מהם המוצרים שיתאימו לכם ביותר, אתם מוזמנים לפנות למומחים של ntsi אשר ישמחו לייעץ לכם!

מצא את החנות הקרובה אליך