מהו איטום צמנטי ?

איטום צמנטי מורכב משלושה חומרים מרכזיים: מלט, חול ורכיבים פולימריים. זהו אחד החומרים החזקים ביותר שישנם בענף הבניה ולכן נעשה בו שימוש בפרויקטים רבים ומגוונים. חומר כל כך חזק כמו צמנט מציע יתרונות רבים, בעיקר בתחום האיטום. תכונותיו מאפשרות יצירת איטום מקסימלי, ולו רק בגלל שלחומר יש יכולות היצמדות למשטח שעליו יושם. איטום צמנטי נותן פתרון מעולה לחללים רטובים בהם רמת הלחות גבוהה כמו מקלחות, מאגרי מים ובריכות שחיה.

החשיבות בבחירה נכונה של חומרי איטום

חומרי איטום צמנטיים הם בין החומרים השכיחים ביותר בכל פרויקט בניה. בשוק ישנם סוגים שונים של חומרי איטום צמנטיים, לכל אחד תכונות ומאפיינים משלו, כך שניתן ליישם סוגים שונים בחלקים שונים של המבנה. היות ואיטום הוא נקודת התורפה של כל מבנה, במידה והוא לא נעשה בצורה מקצועית או מותאמת, יש לבחור חומרי איטום בצורה קפדנית. ככל שהחומרים יהיו איכותיים ומותאמים יותר, כך ניתן יהיה למנוע כשל באיטום.

מהו איטום צמנטי ?

כיצד מבצעים איטום עם חומרים צמנטיים?

כדי שהאיטום יהיה כמה שיותר יעיל ומיטבי יש לבצע עבודת הכנה שלרוב כוללת את החלקת המשטח. ככל שהמשטח חלק יותר כך האיטום יהיה טוב ואחיד יותר. לאחר שלב ההשטחה ניתן ליישם את חומר האיטום באופן אחיד. השלב הבא בתהליך הוא כיסוי המשטח האטום בסוג החיפוי הרצוי, כאשר עומדות לרשותכם מגוון אפשרויות החל בטיח, דרך אריחים ועץ ועד יריעות PVC. חשוב מאוד שעבודת האיטום תתבצע על ידי מומחים בתחום מכיוון שיש להכיר את החומר ולוודא שתהליך ההתקשרות, בו העיסה מתקשה והופכת למוצק, מתנהל בצורה מיטבית ובהתאם לזמן הנדרש כדי שהתוצאה תהיה כמה שיותר טובה.

התאמת סוג האיטום לצרכי הפרויקט

מכיוון שישנם סוגים שונים של חומרי איטום צמנטיים קיימת חשיבות רבה לבחירת המוצרים הספציפיים לאופי הפרויקט. הסיבה לכך היא שלכל פרויקט איטום יש דרישות משלו ולכל מוצר יש תכונות משלו. לכן הבחירה במוצר באופן הספציפי ביותר לדרישות הפרויקט תבטיח שהפתרון יהיה כמה שיותר אופטימלי. מעבר לדרישות הפרויקט, יש גם תקנים שעוזרים להגדיר באיזה חומר לבחור, כיצד ליישם אותו ולאיזו מטרה. מומלץ להיוועץ בספק החומרים במידה וישנן מגבלות באתר, שאלות בנוגע לאופן היישום וכדומה.

מהו איטום צמנטי ?

בחירה במוצרים איכותיים

איטום צמנטי הוא אחד המוצרים האיכותיים ביותר בתחום האיטום ונעשה בו שימוש נרחב. יחד עם זאת כדי באמת לקבל את הפתרון האופטימלי ביותר לסוג ואופי הפרויקט ובהתאם לצרכים ספציפיים, מיקום, גודל תנאי השטח ועוד, כדאי ורצוי לקבל ייעוץ מקצועי מטעם מומחים ולבחור במוצרים של חברת מותג ששמה הולך לפניה, ומפתחת מוצרי איטום צמנטיים בהתאם לכל התקנים על מנת להבטיח איטום איכותי ומקצועי שיגלה עמידות גם לטווח הרחוק. ככל שהאיטום יהיה איכותי וחזק יותר כך המבנה יהיה יציב ובטיחותי יותר ולא יסבול מנזקים או בעיות שעלולות להיגרם כתוצאה מאיטום לא טוב.

מצא את החנות הקרובה אליך