תיקון צנרת מים – באילו חומרים נשתמש?

למערכות אינסטלציה שפועלות כהלכה יש לא מעט יתרונות, לרבות:

  • גישה למים נקיים ורעננים
  • בריאות, היגיינה ורווחה
  • נוחות כנגזרת של החיים המודרניים
  • יעילות וגישה נוחה למים 
  • ועוד

כבעלי בתים, אתם נהנים מהמון יתרונות שהם התוצאה הישירה של צנרת מים שפועלת כהלכה. לכן עליכם להגן על ההשקעה ולשמור על הצנרת עליה אתם מסתמכים מדי יום, בדרכים שונות ומגוונות. 

תיקון ותחזוקת צנרת מים אלו פעולות חיוניות כאשר רוצים לשמור על זרימת המים לפנים הבית ולהזרים את כל הפסולת החוצה בצורה תקינה. רוב האנשים לא חושבים על הצנרת שלהם עד שנוצרת בעיה, ואז עולה הצורך להתמודד עם בלגן גדול ועם חשבונות גדולים לא פחות. 

באמצעות תיקון ותחזוקה מונעת ניתן להימנע מכך ולכן כדאי לעשות זאת באופן קבוע, כדי לתפוס בעיות עוד כשהן קטנות. תחזוקה נכונה גם עוזרת לכם לחסוך במים ובחיובים גבוהים. 

מה צריך לבדוק?

כדי לשמור על צנרת המים מתפקדת יש לבדוק אחת לתקופה אם יש נזילות ובעיות, הדבר כרוך גם בביצוע תחזוקה עונתית כדי לתפוס בעיות בזמן ולבצע תיקון צנרת מים בהקדם האפשרי. נזילות ובעיות בצנרת לא רק משפיעות על הצנרת ועל לחץ המים אלא שהן יכולות גם לגרום לנזק בבית, כמו למשל ריקבון, צמיחת עובש או התפתחות של קורוזיה בצנרת. מעבר לכך יש לנקות את הצנרת בתדירות גבוהה, לחפש בלאי, לשדרג את האיטום ועוד.

לכן תיקון צנרת מים בזמן יכול לחסוך לכם את כאב הראש בעתיד, ולחסוך מכם הוצאות ותיקונים גדולים יותר. 

מה התקלות הנפוצות בצנרת המים?

ישנן בעיות אינסטלציה אפשרויות רבות כמו למשל סתימות, נזילות, אביזרי צנרת רופפים, איטום לקוי, ניקוז סתום, צנרת פגומה, שורשים שחדרו לביוב, מרזבים סתומים ועוד. כדי להימנע מבעיות בצנרת ולהפחית עלויות עליכם לוודא שמערכת האינסטלציה בבית תפעל כהלכה ואם מתרחשת בעיה עליכם לטפל בה באופן מידי. 

מי מורשה לבצע תיקון צנרת מים?

מי שמורשה לבצע תיקון צנרת מים הוא איש מקצוע מקצועי ומיומן בתחום האינסטלציה. אינסטלטור יכול לוודא שמערכת האינסטלציה פועלת בצורה יעילה ומיטבית, לבצע תחזוקה ולתקן כל בעיה שיש לכם. אינסטלטור יכול לעזור כאשר אינכם יודעים מה לא בסדר ויש לו את כל הכלים והאמצעים כדי לאתר בעיות בצנרת ולתקן אותן. בנוסף הוא יכול למנוע מצבי חירום בצנרת ולקבוע מועדים לטיפולי תחזוקה מונעת. כמו כן הוא יכול להחליף צינורות ואביזרים כדי למנוע ולעצור נזילות, הוא יחליף חלקים ויתמודד עם אתגרי אינסטלציה, קלים כמורכבים. 

באילו חומרים וציוד אינסטלטור משתמש?

כיום ישנם לא מעט חומרים המאפשרים לבצע תיקון צנרת מים כמו למשל חומרי איטום או תחבושות פלדה אשר במגע עם מים הופכת לשריון חזק כפלדה ומשמשת לתיקון צנרת ושלל יישומים. ישנם סרטי הדבקה חזקים ועמידים במיוחד אשר ניתן להשתמש בהם תחת מים, או חומרי אפוקסי על סוגיהם השונים. אינסטלטור מקצועי יודע כיצד לתחזק את צנרת המים ולתקן רכיבים בה כשצריך, כמו גם לבחור בחומרי התיקון והאיטום המתאימים לבעיה, ובכך להציע את הפתרון המתקדם והמקצועי ביותר עבור צנרת המים שלכם.

ולבסוף לאינסטלטור ישנו ציוד מתקדם וחדשני אשר מאפשר לו לצלם את הצנרת ולאתר בעיות באופן נקודתי מבעוד מועד. 

 

מצא את החנות הקרובה אליך