תהליך שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים זהו תהליך חיוני והכרחי כאשר מעטפת המבנה החיצונית נראית רעועה, סדוקה ומוזנחת. תהליך זה חשוב הן לנראות ולאסתטיקה של המבנה, הן להשבחת הנכס והן לבטיחות מקסימלית בעת השהייה בו.

מבנים ישנים שחשופים לפגעי מזג האוויר עלולים עם הזמן להינזק, לייצר סדקים, להיפגע מרטיבות ועוד, זאת כמובן ללא התחזוקה ובקרת האיכות הרצויה. גם התשתיות של המבנה והחומרים מהם הוא מיוצר עלולים להיחלש ולקרוס עם הזמן. לכן, כדי לשמור על המבנה ועל הבטיחות שלו יש לבצע עבודות שיקום ואיטום קירות חיצוניים או עבודות שיקום בטון.

תהליך שיקום ואיטום מבנים

מה כולל תהליך שיקום מבנים וכיצד מתבצע איטום קירות?

ככל שחולפות השנים יותר ויותר טכנולוגיות נכנסות אל תוף ענף הבניה, ובהתאם משתנים תקני הבניה. בניינים שנבנו כמה עשורים אחורה אינם עומדים בתקנים הקיימים ולכן נחשבים לפחות בטוחים. יותר מכך, תשתיות הבניין נחלשות ואינן חזקות כפי שהיו ויש לבצע עבודות שיקום ואיטום מחודשות כדי שהמבנה יעמוד בקנה אחד עם התקנים ודרישות הבניה של היום.

במסגרת עבודות שיקום ואיטום מתבצעות פעולות מסוגים שונים, ביניהן:

  • חיזוק קירות
  • איטום סדקים וחריצים
  • איטום מחדש של מעטפת הבניין
  • איטום הגג
  • החלפת מרזבים
  • חיזוק תשתיות
  • תיקון ליקויים
  • שיקום בטון
  • שיקום יסודות ותשתיות

וביצוע עבודות נוספות שיהפכו את המבנה לכמה שיותר בטיחותי ונעים למראה.

איתור בעיות ובניית תכנית עבודה

השלב הראשון בכל תהליך שיקום ואיטום מבנים הוא לקרוא לחברה מקצועית ומיומנת. החברה תגיע ותבצע בדיקות שונות ותאבחן את הבעיות שיש במבנה. לאחר איתור הבעיות החברה תבנה תכנית עבודה הכוללת את כל העבודות והתיקונים שיש לבצע, תוך מתן עדיפות לתיקונים יותר חשובים ודחופים לעומת אחרים.

לאחר קבלת אישורי העבודה יתחיל תהליך השיקום והאיטום אשר יכלול עבודת שיפוצים נרחבת. עבודה זו תתמקד בעיקר בחלקו החיצוני של המבנה לרבות בבטון, במעטפת החיצונית של הקירות, הגג ועוד.

במקרים מסוימים יתבצע גם שיקום של מערכות האינסטלציה ותשתיות החשמל לצד מערכות נוספות שיש בבניין. בסופו של התהליך המבנה יהיה הרבה יותר אסתטי ואטום. הוא יעמוד בשורה אחת עם כל התקנים הנדרשים ובעיקר יהיה בטיחותי למחייה ומגורים.

תהליך שיקום ואיטום מבנים

Young architect imagines his new construction project

חומרי איטום ושיקום

איטום המבנה הוא נדבך חשוב של פעולת השיקום, ככל שהאיטום יהיה איכותי ומקצועי יותר כך הוא ימנע נזקים בעתיד. כיום ישנם חומרי איטום שונים ומגוונים שזמינים ליישום והם מאפשרים להשיג את התוצאות הרצויות והטובות ביותר. כמובן שמומלץ לבחור בחומרי איטום של חברה מקצועית ששמה הולך לפניה בתחום על מנת לוודא שמקבלים את התוצאות הכי איכותיות לאורך זמן.

בשוק זמינים סוגים שונים של חומרי איטום אשר נבדלים זה מזה ברכיבים שלהם. ישנם חומרים שיכולים לכלול תרכובות צמנטיות, אחרים יכללו סיליקון, אפוקסי ועוד. כדאי מאוד לבחור בחומרי איטום אשר משלבים בתוכם את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר שישנן ומוצרים שהוכחו כיעילים ביותר עבור מטרתם. ניתן למצוא פתרונות איטום ומוצרים שונים כגון סילר לאיטום קירות חיצוניים .

לסיכום

עבודות השיקום יתבצעו בהתאם לבעיות שיש במבנה על ידי שימוש בטכנולוגיות חדישות וחומרי שיקום ואיטום מתקדמים. כמו כן כדאי לשקם את המבנה באמצעות חברה מקצועית ולה צוות עובדים מיומן בסוג כאלו של עבודות. ישנן שיטות שונות לביצוע עבודות שיקום ואיטום, בין אם מדובר בשיטת סנפלינג ובין אם בעבודה עם במות או פיגומים. השיטה עצמה תקבע בהתאם לאופי המבנה והיקף העבודה, כמו גם בהתאם למידת מומחיותה של החברה המבצעת והכשרתו של צוות העובדים.

מצא את החנות הקרובה אליך