ניקוי ברזים: איך תעשו זאת בצורה נכונה?

הברזים בבית נמצאים בשימוש יומיומי, וכתוצאה מכך הם חשופים להמון לכלוכים, טביעות אצבע, כתמי מים וסבון, משקעים, הצטברות אבנית, קורוזיה וחלודה וכדומה. מים קשים עם כמויות גבוהות של סידן ומינרלים אחרים, יכולים לקצר משמעותית את אורך חייו של הברז ולגרום לבעיות נוספות כאשר הנושא אינו מטופל. לכן חשוב וכדאי לשמור על תחזוקה וניקיון של הברזים בתדירות גבוהה.

אם אתם רוצים למקסם את חייהם של הברזים שלכם כדי שימשיכו לתפקד היטב ולהיראות טוב, עליכם לבחור חומר ניקוי וחיטוי בהתאם לגימור של הברז ולחומר הגלם שממנו יוצר על מנת שלא ישחק. מכיוון שישנם סוגים שונים של ברזים, עליכם לוודא שההבדלים בין חומרי הגלם אינם אומרים שישנם הבדלים גם בתחזוקה, ואם כן, כדאי לבצע את התחזוקה בהתאם, כדי לשמור על תקינות הברז, המראה שלו ותפקודו המיטבי. 

איזה סוגים של ברזים יש ואיך לנקות אותם?

כיום ישנו היצע נרחב של ברזים, אשר מיוצרים מחומרי גלם שונים, ביניהם:

  • פליז – מומלץ לנקות עם סבון עדין, מטלית מיקרופייבר ומים חמים. ברזי פליז נשרטים, מוכתמים ומשתפשפים בקלות יחסית לכן מומלץ שלא לנקות אותם עם חומרי ניקוי שוחקים או חומציים, שכן אלו יכולים לפגוע בשכבת העליונה של הפליז ולהקהות את הברק. 
  • נירוסטה – נירוסטה ניתן לנקות עם מים וסבון שישמרו את הברק של ברזי הנירוסטה. מומלץ להתרחק מחומרי ניקוי ומקרצפים שוחקים כמו מברשות פלדה כדי שלא לשרוט או לפגוע בחומר הגלם. ייבוש הברז ימנע סימני מים וחלודה. 
  • כרום – כרום זהו חומר עמיד אך למרות זאת הוא עשוי לאבד את הברק שלו כתוצאה מטביעות אצבע וכתמי מים. ניתן לנקות עם מטלית רכה, מים וסבון. כמו סוגים אחרים של חומרי גלם, מומלץ שלא לנקות כרום עם חומרי ניקוי ומקרצפים שוחקים.
  • ברונזה – כדי לשמור על גימור הברונזה היפה ללא קורוזיה יש לבצע ניקוי שגרתי ולנגב אותו עם מטלית רכה כל יום כדי להסיר שאריות סבון, משחת שיניים ולכלוכים אחרים. כמו כן אחת לתקופה מומלץ להשתמש בחומרים ייעודיים שיעזרו להחזיר את הברק.
  • ניקל – ברזי ניקל מנקים באמצעות מטלית רטובה וסבון. על ניקל רואים טביעות אצבע וסימני מים, והוא דורש תחזוקה כדי לשמור על הברק שלו. הוא יכול להתחמצן עם הזמן לכן יש לשמור על ניקיון באמצעות חומר חיטוי, שטיפת הברז וייבוש עם סמרטוט יבש ונקי.  

אמבטיה כל יכול – תרכיז מקצועי עבור חיטוי והברקה של ברזים

אם אתם מחפשים חומרי ניקיון ספציפיים עבור ניקוי ברזים, אמבטיה כל יכול יספק לכם את המענה המושלם. זהו חומר ניקוי מרוכז לחדרי אמבטיה, לרבות הברזים, ויסיר בקלות אבנית, חלודה, לכלוכים ועוד. 

אמבטיה כל יכול מתאים לכל סוגי התשתיות בחדר האמבטיה, אך אם ישנו ספק מומלץ לעשות בדיקה בפינה נסתרת כדי לוודא שהחומר מתאים לסוג הברז או התשתית שתרצו לנקות. טרם השימוש יש לדלל את החומר ולרסס את ההרכב המדולל על המשטח, להמתין כמה דקות ולשטוף עם מים נקיים. ולבסוף – לייבש עם מטלית יבשה. 

כמובן, שכדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, מומלץ לעבוד לפי הוראות היצרן. 

אמבטיה כל יכול מיוצר על ידי חברת NTSI לצד שפע של פתרונות חיטוי וניקוי מתקדמים. כדי לדעת אם החומר מתאים לברז שלכם, צרו איתנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה שיש לכם!

 

מצא את החנות הקרובה אליך