מהו בטון אדריכלי?

בטון אדריכלי יכול ללבוש כמעט כל צורה, מרקם וצבע ולשפר את מראה הבניין ואת הדרישות המבניות והתפקודיות שלו. הוא מאפשר ליצור משטחים שנעים בין חלק למחוספס וספקטרום של צבעים שנע בין הכחול הקפוא של קוורץ, דרך צבעי פסטל עדינים ועד הגוונים האדומים העמוקים של אגרגטים דקורטיביים. כתוצאה מכך הוא הפך לאחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר שישנם היום בתחום הבנייה, העיצוב והאדריכלות.

מדוע בטון אדריכלי כל כך פופולרי?

לאורך השנים בטון אדריכלי התפתח והפך לאחד המרכיבים החשובים ביותר בענף האדריכלות המודרנית. כיום אין אף חומר בנייה אחר שניתן לעבד אותו בצורה כל כך מגוונת ולכן בטון אדריכלי משמש כמעט לכל משימות הבנייה. אפשר לומר בהחלט שבזכות השימוש בבטון אדריכלי אין גבול לאפשרויות והיישומים והוא מציע מגוון גדול של יתרונות נפלאים.

מהו בטון אדריכלי?היתרונות של בטון אדריכלי

בטון אדריכלי מציע מגוון גדול של יתרונות לבעלי המקצוע השונים, ביניהם:

  • עמידות גבוהה ותחזוקה נמוכה
  • חסכוני בהשוואה לחומרי גלם אחרים
  • התנגדות לנזק מכני
  • תכליתי בעיצוב
  • אפשרות לשלב מגוון רב של צבעים

כמו כן ניתן להשתמש בבטון אדריכלי לסוגים שונים של מבנים, ביניהם:

  • מבנים מסחריים – מוסכי חניה, אלמנטים ארכיטקטוניים פנימיים וחיצוניים, חזיתות.
  • בנייני מגורים – שבילים, אלמנטים ארכיטקטוניים פנימיים וחיצוניים, חזיתות, מרפסות, חדרים רטובים, קירות דקורטיביים ועוד.
  • מבני חוץ – חניונים, שבילי הליכה, אלמנטים ארכיטקטוניים פנימיים וחיצוניים, חזיתות, ריהוט רחוב.
  • תחבורה ותשתיות – דרכים, גשרים, מנהרות, שדות תעופה ועוד.

מה הייחוד של בטון אדריכלי ביחס לחומרים אחרים?

כדי ליצוק בטון אדריכלי יש להוסיף סיבי זכוכית בדחיסות גבוהה, בצורה זו הבטון הופך לחזק מאוד ועמיד, אך גם לגמיש במיוחד ובעל אפשרויות עיצוב שונות ומגוונות. המאפיינים הייחודיים הם שהופכים את הבטון האדריכלי לבחירה המושלמת עבור מבנים ציבוריים או מסחריים, ריצוף חצרות וחיפוי קירות חוץ.

כאשר משתמשים בחיפוי בטון אדריכלי לקיר חוץ הוא יגן על הקיר מפני מים ופגעי מזג אוויר עם מערכות סילרים מתאימות, כך שהקיר תמיד יראה יפה, חלק ובעל מראה אחיד. המראה של הבטון כל כך יפה ואיכותי שבשנים האחרונות החלו להשתמש בו גם בתחום עיצוב הפנים.

מהו בטון אדריכלי?

הטרנד שממשיך לכבוש את עולם העיצוב והאדריכלות

הבטון האדריכלי כל כך מגוון שאפשר להשתמש בו ליישומים שונים ומגוונים ולהתאים אותו לכל מטרה וחלל. כמו כן זה חומר זול יחסית שאינו דורש המון תחזוקה ושיפוץ, מה שמאפשר חיסכון כלכלי. הבטון האדריכלי מאוד עמיד לכן אם תבחרו להשתמש בו הוא ילווה אתכם לשנים רבות, במיוחד בהשוואה לחומרי גלם אחרים. המראה של הבטון מאוד טרנדי ובעל אווירה תעשייתית ולכן משתמשים בו בצורתו הטבעית, כריצוף או כחיפוי קיר ללא תוספות או חיפויים. אפשר ליצור ממנו סוגים שונים של משטחים, לגוון אותו ולצבוע אותו, וגולת הכותרת: זהו חומר ידידותי לסביבה, מבודד מצוין שיחסוך את השימוש באנרגיה והתוצאות שניתן להשיג באמצעותו יפות ומרהיבות להפליא.

מצא את החנות הקרובה אליך