מילוי חורים בריצוף

חורים בריצוף אינם טובים מכיוון שהם יכולים להוביל לנזק נוסף, או להפוך למפגע בטיחותי, לכן חשוב לתקן אותם. כאשר אתם מתקנים חורים ברצפה, עליכם לשים לב שהתיקון שלכם יתמזג עם שאר הריצוף, וכדי לעשות זאת, עליכם לבחור בחומרי האיטום המתאימים. 

 

ממה נגרמים חורים ברצפה?

הרצפה נמצאת בשימוש תדיר ויומיומי, והיא חשופה לתנועה ערה של אנשים, חיות מחמד ורהיטים שמזיזים ממקום למקום. עם הזמן אתם עשויים להבחין בחורים ובסדקים ברצפה, מה שמפריע לעין ועלול לגרום לתחושה לא נעימה. כאשר זה קורה ואתם מזהים חור ברצפה, אתם יכולים קרוא לאיש מקצוע, או לתקן את החור בעצמכם. עם חומרי האיטום של ntsi משימה כזו הופכת לממש פשוטה, ויכולה לספק פתרון לטווח הארוך. 

 

השלב הראשון – בודקים את גודל החור

לפני שמתקנים חור ברצפה יש לבחון את החור ואת הנזק שהוא גרם מקרוב. הגודל של החור משפיע על תהליך האיטום, חור גדול יותר ידרוש שיטת איטום אחרת בהשוואה לחור יותר קטן. ברוב המקרים, כאשר מדובר בחור קטן, תוכלו להשתמש בחומרי מילוי בעוד שחור גדול יותר ידרוש גם טלאים. כמו כן גודל החור יקבע אם תצטרכו להזמין איש מקצוע או אם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. 

 

אילו חומרי איטום צריך?

תיקון חורים ברצפה ידרוש מכם כלי עבודה ייעודיים, כמו גם את חומרי הגלם המתאימים. עליכם לקנות את חומרי המילוי בהתאם לחור אך גם בהתאם לסוג הריצוף שבו הוא נמצא. וודאו תמיד שיש לכם את כל חומרי הגלם לפני שאתם מתחילים בעבודה, כאשר ב- ntsi תוכלו למצוא שפע של פתרונות איכותיים ומקצועיים מהשורה הראשונה. 

אחד מחומרי האיטום המומלצים לאיטום חורים וסדקים הוא מרק אפוקסי. מרק אפוקסי זו פלסטלינה רב שימושית אשר מתקשה לאחר העיבוד והיישום ומתאימה באופן ייעודי למילוי סדקים וחורים. החומר מגיע כרול גמיש אותו צריך להדביק לאזור שמתקנים, כאשר החומר מתקשה תוך דקות ספורות. 

ישנם סוגים שונים של מרק אפוקסי המתאימים לשימוש על מתכות, עץ, פלסטיק ועוד מגוון רחב של תשתיות. 

 

עבודת הכנה לפני האיטום

באופן כללי מומלץ לקרוא את ההנחיות לפני השימוש כדי לדעת איך להשתמש בחומר האיטום על הצד הטוב ביותר ולהשיג את התוצאות הנדרשות. 

ברגע שקראתם את ההוראות תדעו בדיוק מהי עבודת ההכנה הנדרשת. ברוב המקרים יהיה עליכם לשייף את החור ולנקות אותו ורק לאחר מכן ליישם את חומר האיטום. שימו לב שאתם עובדים בצורה מדויקת מכיוון שהחומר מתייבש מהר מאוד. מכיוון שהחומר מתייבש מהר והופך למאוד חזק לאחר הייבוש, תוכלו לשייף אותו לאחר היישום כדי לוודא שאזור התיקון יהיה אחיד עם קו הרצפה. 

 

מלאו את החורים במקומות המתאימים

לאחר שסיימתם את עבודת ההכנה אתם מוכנים לתקן את החור ברצפה. השימוש במרק אפוקסי מאוד פשוט, זהו חומר דמוי פלסטלינה, לכן עליכם לקחת חתיכה בהתאם לגודל החור ולמלא בעזרתה את החור בצורה אחידה. שימו כפפות על הידיים, חיתכו חתיכה ופזרו אותה בצורה מסודרת על החור באמצעות היד, כאשר אם אתם רוצים גימור חלק ונקי תוכלו להשתמש בכף שפכטל. לאחר 10 שניות מרגע יישום החומר על החור, הוא כבר יתייבש ותוכלו לעבור לשלב הגימור של המשטח. 

 

הקפידו על גימור יפה ואיכותי

לאחר שחומר המילוי התייבש אין שום בעיה ללטש אותו, לשייף ולנסר. ליטוש מקצועי יוביל לתוצאה הסופית שהיא החזרת הרצפה למראה המקורי שלה, ללא חורים או סדקים מיותרים! במידה ואתם רוצים למלא חורים בין הממשקים של הרצפות תוכלו להשתמש ברובה אפוקסית Premium Grout אשר תעניק לכם תוצאה סופר מקצועית, אתם מוזמנים ללמוד כיצד להשתמש ברובה אפוקסית במאמר “חומר לאיטום רצפות – איך לבצע איטום רצפה כמו שצריך”? שמופיע באתר.

 

מצא את החנות הקרובה אליך