סילר גרניט

גרניט זהו אחד מסוגי השיש הפופולריים שישנם והוא משמש למטרות שונות ביניהן ריצוף, חיפוי קירות, משטחי עבודה ועוד. לשיש גרניט יש המון יתרונות, זו אבן טבעית ולא מעובדת, בעלת כושר ספיגה נמוך, שאינה סופגת כתמים ומתאימה לשימושים מגוונים. יחד עם זאת כדי לשמור על איכותה הטבעית של האבן לאורך השנים ועל הברק הטבעי שלה, מומלץ למרוח עליה אחת לתקופה סילר ייעודי לאבן גרניט.

איזה סילר ליישם על אבן גרניט?

גרניט זו אבן טבעית, וללא ההגנה המתאימה, היא עשויה להתבלות לאורך השנים כתוצאה מחשיפה לנזקים של מים, מלחים, שמנים, ממסים ועוד. כמו כן במידה וכן נוצרים עליה כתמים מאוד קשה להסיר אותם. לכן כדי להגן עליה ולהפוך אותה לעמידה יותר מומלץ ליישם עליה סילר גרניט. הסוג המתאים ביותר לגרניט הוא ננוסיל WB, סילר על בסיס מים שקוף וניטרלי שאינו משנה גוון. סילר זה מתאים להגנה מפני נוזלים ומכתימים והוא עמיד במיוחד. ניתן ליישם אותו על קירות, משטחים ורצפות מגרניט בתנאי חוץ ופנים. העובדה שהוא חסר ריח לחלוטין ואינו דליק הופכת אותו לבחירה האידיאלית גם עבור מקומות סגורים ובהם רמת אוורור נמוכה. הוא בלתי נראה ואינו משנה את גוון התשתית, הוא מתייבש מהר ומאוד קל ליישום, כך שתוכלו להשתמש בו ללא עזרה מקצועית, כל עוד תעבדו בהתאם להוראות היצרן. בגרניט אפורה סילר מסוג ננו סיל על בסיס אלכוהול מעניק מעט עומק גוון לאריח, המראה מהווה מעין מראה ביניים בין סילר נטרלי לחלוטין לסילר מעמיק גוון.

סילר גרניט

יישום סילר לגרניט שלבי העבודה

כדי ליישם סילר קודם כל חשוב לוודא שהמשטח יהיה יבש ונקי מאבק ולכלוך. כמו כן יש לבדוק האם ישנה שכבת סילר קיימת שעובדת, כי אם ישנה כזאת יהיה קשה לסילר החדש שתרצו ליישם לחדור לעומק התשתית ולספק את ההגנה הרצויה. הבדיקה פשוטה, כל שעליכם לעשות הוא לשפוך מעט מים על המשטח, אם הם נספגים סימן ששכבת הסילר הקיימת אינה אפקטיבית. במידה והם לא נספגים ושכבת הסילר הקודמת עדיין עובדת יש ללטש אותה לפני שמיישמים שכבה חדשה. מומלץ לעשות ניסוי על מקטע קטן ולא גלוי לעין כדי לראות כיצד הוא משפיע על האבן, ובמידה ואתם שבעי רצון מהתוצאות, להמשיך לשאר המשטח. כמובן שלכל אורך הדרך יש לעבוד בהתאם להוראות היצרן.

סילר גרניט

מתי הזמן הנכון ליישם סילר?

כיוון שסילר יש ליישם על משטח כמה שיותר יבש התקופה הטובה ביותר להתפנות לנושא היא בחודשי האביב, הקיץ והסתיו ופחות בחודשי החורף. זמן הייבוש של סילר גרניט אומנם מהיר, אך בחורף הוא עלול להתארך בהשפעת הטמפרטורה בחוץ. כמו כן לאחר שמיישמים סילר לא כדאי לחשוף אותו לגשם ולרטיבות אלא לאפשר לו להתייבש באופן מלא. סילרים לגרניט אמורים להחזיק למשך שנים רבות כאשר אתם בוחרים במוצר איכותי ותחת תנאים רגילים, לכן כדאי שלא להתפשר על איכות הסילר שאתם רוכשים. מעבר לזמן בשנה, את הסילר כדאי לחדש בהתאם לסוג התשתית, עומק ההספגה, רמת התחזוקה, ורמת החשיפה לתנאי שחיקה.

ב- NTSI אנו מעמידים לרשותכם מגוון רחב של סילרים וחומרי הגנה למשטחים שונים, ביניהם סילר גרניט. במידה ואתם זקוקים להתאמה יותר מדויקת לצרכים שלכם, המומחים שלנו ישמחו להמליץ לכם על המוצר המתאים.

מצא את החנות הקרובה אליך