איך מנקים כלי כסף?

בין אם תרצו להבריק את כלי הכסף היוקרתיים שלכם לקראת ארוחת ערב חגיגית ובין אם אתם רוצים לשחזר הניצוץ המהפנט של כלי כסף שישבו בעליית הגג כדי להחזיר עטרה ליושנה, יש הרבה דרכים לנקות ולחדש כלי כסף. חלקן ידרשו מכם מעט יותר השקעה (בעיקר של זמן ומאמץ), בעוד שדרך אחת תעשה את העבודה לאחר 20 שניות בלבד, אך תדרוש מכם להשתמש בחומר ייעודי לניקוי, חידוש והברקה של כלי כסף (שללא ספק שווה את ההשקעה).   

 

איך מבריקים כלי כסף? כמה שיטות והמלצה אחת. מוכנים?

יש לא מעט שיטות וטריקים לניקוי והברקת כלי כסף. אם שאלתם את עצמכם למה צריך לנקות כלי כסף בכלל, הסיבה היא שעם הזמן ולאחר חשיפה לאוויר, נוצרת תחמוצת על פני כלי הכסף, מה שמוביל לכך שהם משחירים. לכן כדי לשמור על כלי הכסף שלכם יפים ומבריקים, תידרשו במעט עבודת תחזוקה.

כאשר כסף נחשף לאוויר הוא יתחמצן ויופיעו עליו כתמים, כתוצאה מכך הצבע ישתנה והברק הטבעי יפחת. המפתח לניקוי כלי כסף בקלות הוא להימנע עד כמה שאפשר משחיקה, לכן אין לנקות כלי כסף עם מוצרים שוחקים כמו אקונומיקה. רגע לפני שאנחנו מתחילים, ראוי גם לציין, שאם כלי הכסף שלכם עתיקים, סנטימנטליים או יקרים, תמיד כדאי לבצע בדיקה נקודתית כדי לראות איך הטיפול עשוי להשפיע עליהם. רק כאשר אתם בטוחים שאין כל סיכון, המשיכו עם הטיפול. 

הדרכים הבאות יעזרו לכם לנקות כלי כסף עם מוצרים שיש בבית:

  • מים וסבון כלים – שיטה אידיאלית לכלי כסף שאבד להם הברק. ערבבו סבון כלים עם מים חמים, טבלו מטלית מיקרופייבר ושפשפו את הכלים. שטפו במים קרים, יבשו ושייפו עם מטלית רכה המיועדת להברקת כסף. 
  • נייר אלומיניום וסודה לשתייה – שיטה אידיאלית לניקוי כלי כסף מוכתמים במיוחד. יש שטוענים ששיטה זו עושה פלאים תוך דקות ספורות. כדי ליישם תצטרכו קערה גדולה מספיק לכלי הכסף, נייר אלומיניום, מים רותחים וסודה לשתייה. רפדו את הקערה בנייר אלומיניום, מלאו אותה במים רותחים וסודה לשתייה (יחס של כף סודה לכוס מים), הוסיפו את כלי הכסף והשרו אותם למשך 2-10 דקות, בהתאם למצבם. הוציאו אותם ונגבו עם מטלית מיקרופייבר רכה ויבשה. 
  • חומץ, מים וסודה לשתייה – חומר ניקוי ביתי ויעיל עבור ניקיון בכללי, לרבות ניקיון של כלי כסף. ערבבו 1/2 כוס חומץ עם 2 כפות סודה לשתייה בקערת מים פושרים, השרו את הכסף למשך שעתיים שלוש, שטפו במים קרים והניחו לכלי הכסף להתייבש באוויר. 

והשיטה הקלה, היעילה והמהירה ביותר – silver renew

יש הרבה דרכים לנקות ולחדש כלי כסף, אך חומר אחד שיעשה את העבודה בצורה קלה ויעילה, מבלי לקחת את הסיכון שכלי הכסף היקרים שלכם יפגעו תוך כדי התהליך. silver renew הוא חומר לניקוי כלי כסף, חידוש והברקה של כלי כסף, אשר מלבד הסרת הכתמים, גם מעניק לכלים היקרים שלכם שכבת הגנה אשר תשמור על הברק לאורך זמן ותמנע את היווצרותם של כתמים נוספים. 

מה גם שאינכם צריכים לטרוח או להכין תמיסות ביתיות, כך שעליכם לעשות הוא להשתמש בחומר ישירות מהבקבוק, ולאחר טבילה קצרה שלא עולה על 20 שניות, אתם כבר תראו את ההבדלים. והבונוס – לא תצטרכו להבריק כל כלי בנפרד! אין ספק שזו שיטה יעילה במיוחד, והיא אופטימלית אם אתם זקוקים שכלי הכסף שלכם יראו נהדר, כמה שיותר מהר. 

החומר זמין עבורכם בחנויות רבות בפריסה ארצית, כאשר בעת השימוש בו, מומלץ לפעול לפי הוראות היצרן.

 

מצא את החנות הקרובה אליך