הגנה על תשתיות בעזרת ציפוי ננו

בין אם מיוצרים מחומרים טבעיים ובין אם מלאכותיים, משטחים וחומרים שונים חשופים לפגעי זמן ומזג האוויר. כתוצאה מכך הם מפתחים בלאי בהתאם לסוג החומר ומידת החשיפה, כמו למשל: קורוזיה, סדקים, שברים, עובש, כתמים, מזהמים ועוד, בלאי אשר משפיע על הנראות והאיכות של המשטח, כמו גם על מידת הסטריליות שלו. כדי לספק למשטחים שונים את מידת ההגנה הרצויה, למנוע מהם להתבלות ולהתפרק ולהבטיח שהם לא ידרשו תחזוקה ותחלופה רבה, מומלץ לצפות אותם בציפוי ננו ייעודי. מהו בדיוק ציפוי ננו ולאלו משטחים הוא מתאים? כל הפרטים לפניכם.

מהו ציפוי ננו?

ציפוי ננו מציע הגנה מקסימלית למשטחים באמצעות ציפוי דק במיוחד, דק יותר מעובי השערה האנושית (פי 500 דק משערה אנושית), כך שאינו גלוי לעין. שכבת ההגנה הבלתי נראית מבוססת על מולקולות ננומטריות של Sio2, היא מאוד חזקה אך גם גמישה במקביל, אפשר ליישם אותה כמעט על כל סוגי המשטחים וליהנות מאריכות חיים ומינימום תחזוקה לאורך השנים. ציפוי ננו מציע אינספור יתרונות למשתמשים החל בהגנה על המשטח ועד ניקיון פשוט וקל לאורך השנים. הוא פשוט ליישום, עמיד במיוחד ופופולרי הן עבור יישומים פרטיים והן עבור יישומים תעשייתיים.

הגנה על תשתיות בעזרת ציפוי ננו

מה היתרונות של ציפוי ננו?

ציפוי ננו מציע המון יתרונות למשתמשים, אולם רגע לפני שאתם קונים מוצר המתהדר בטכנולוגיית ננו, אנו ממליצים לכם בחום לבדוק שאכן מדובר בדבר האמיתי. בחזרה ליתרונות:

  • הגנה – משטחים רבים זקוקים לשכבת הגנה נוספת אשר תשמור עליהם עמידים לאורך השנים וגם קשיחים וחזקים יותר. המטרה מאחורי יישום שכבת הגנה משתנה ממקום למקום וממשטח למשטח.
  • בטיחות – ציפויי ננו לא פעם משמשים להגדלת הבטיחות בין אם בתהליכי הייצור, בין אם בהפיכת משטחים לסטריליים יותר וקלים לניקוי ובין אם כדי להפוך את המשטח להרבה יותר בטיחותי עבור תהליכי עבודה מסוגים שונים.
  • עמידות – חומרים שונים, איכותיים ככל שיהיו, עדיין יתבלו לאחר זמן מה. במיוחד כאשר הם נחשפים לחומרים שעלולים לכלות אותם ולזרז את תהליכי ההתבלות. ציפוי ננו מציע מידת עמידות גבוהה בפני נוזלים, כתמים, קורוזיה, חלודה, עובש, מים ולחות זאת מבלי שהוא נראה לעין כלל.
  • גמישות – השכבה המיושמת מאוד עמידה וחזקה אך גם מאוד גמישה במקביל. ציפוי ננו אינו משפיע על תכונות החומר עליו מיום ובכוחו להתכווץ ולהתרחב יחד עמו.

ציפויי ננו למגוון מטרות ותשתיות

היות והוא מציע יתרונות רבים ויישומו פשוט וקל, ציפוי ננו הפך למאוד פופולרי. אולם על מנת שיעניק למשטח את ההגנה המושלמת, כן חשוב לבחור בסוג הציפוי המתאים והייעודי לתשתית וכך ליצור את החיבור המושלם.

ציפוי ננו למקלחון

ציפוי ננו לקרמיקה וזכוכית הוא הפתרון המושלם להגנה על מקלחונים. הציפוי מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת בעלת תכונות הגנה פסיביות ואקטיביות כאחד, למניעת הצטברות של אבנית ומזהמים כגון בקטריות ופטריות. מקלחונים אשר צופו בציפוי ננו ייעודי זוכים לעמידות גבוהה יותר בפני מים ולחות וקל מאוד לנקות אותם לאורך השנים. ציפוי ננו למקלחון ניתן ליישם על מגוון חומרים כמו זכוכית, מראות, חלונות, קירות מסך, ריהוט ואלמנטים שונים, הוא מתאים לשימוש בתנאי חוץ ופנים וידידותי לאדם ולסביבה.

הגנה על תשתיות בעזרת ציפוי ננו

ציפוי ננו לשמשות

ציפוי ננו לזכוכית וקרמיקה הוא הפתרון המושלם גם להגנה על שמשות הרכב. מדובר בציפוי המתקדם בעולם המציע הגנה מושלמת וניקיון פשוט וקל. לציפוי יש מאפיינים רבים שהופכים אותו לפתרון פופולרי עבור שמשות הרכב כמו עמידות בפני קרני UV, ייבוש מהיר, תכונות סופר הידרופוביות, יישום קל ופשוט וידידותיות למשתמשים ולסביבה.

ציפוי ננו לרכב

ציפוי ננו מגן רקמי 9H לרכב הוא אחד המתקדמים ביותר שישנם והוא מציע הגנה קרמית לגוף הרכב מפני לשלשת ציפורים, נזקי שמש, פירות עצים, קורוזיה, מלחים, מיקרו שריטות  ונזקים סביבתיים אחרים. הציפוי מאוד עמיד נגד שחיקה, עומד בתקנים מחמירים ובעיקר מאריך את חיי הצבע, מעלה את הברק ומעמיק את הגוון. ציפוי ננו קרמי הוא חלק מתהליך דיטיילינג של רכבים המציע שכבת הגנה בלתי נראית של מולקולות זכוכית. השכבה מאוד גמישה מה שמאפשר לה להתכווץ ולהתרחב על המשטח עליו מיושמת.

ציפוי מתכות ופלסטיק

ציפוי מגן קרמי 9H למתכות ופלסטיק הוא הבחירה המושלמת עבור משטחים המיוצרים מחומרים אלו. הוא נחשב למוצר המתקדם ביותר בעולם להגנה על אלמנטים שונים של מתכת ופלסטיק והוא מגן עליהם מפני מגוון גדול של נזקים סביבתיים, חומצות ומכתימים. הציפוי מגן מפני קורוזיה, נזקי מזג אוויר, מיקרו שריטות, פירות עצים, לשלשת ציפורים, נזקי סביבה, גרפיטי וסביבה ימית. הגוון שלו שקוף לחלוטין, הוא חזק, עומד בכל התקנים המחמירים ומאושר למגע עם מזון.

ציפוי דוחה מים

רוב הסוגים של ציפויי ננו מאופיינים עם תכונות הידרופוביות, כלומר דוחות מים. כך שכל משטח שיושם עליו הציפוי זוכה לתכונות עמידות בפני מים (למעשה הופך לבד דוחה מים) ולהגנה מקסימלית מפני נזקי מים ולחות. ציפויים קרמיים מסוימים אף מאופיינים עם תכונות סופר הידרופוביות כך שהם עמידים במיוחד בפני מים ונוזלים מסוגים שונים, דוחים אותם ויכולים להגן על המשטח ועל האלמנטים המצופים מנזקי מזג אוויר וסביבה ימית, או באופן כללי, מחשיפה גבוהה למים.

ציפוי להגנה על בדים

ציפוי ננו מקנה לתשתית עליה מיושם חוזק וגמישות כאחד. כך שביכולתו לספק שכבת הגנה בלתי נראית ולהתכווץ ולהתרחב עם החומר עליו יושם. לכן הוא הפתרון המושלם להגנה על מוצרי טקסטיל מכל סוגי הבדים.  ציפוי ננו לבדים מציע יתרונות רבים ושינוי תפיסתי של ממש: במקום לייצר בדים עמידים יותר בפני כתמים ושחיקה או לחלופין להשתמש במוצרים כימיקליים כדי להסיר את הכתמים, כל שיש לעשות הוא ליישם את הציפוי על הבד וליהנות משכבת הגנה בלתי נראית, גמישה וחזקה. העין האנושית אומנם לא תבחין בבד שטופל, אך הבד עצמו יפגין תכונות חדשות של עמידות בפני נוזלים, כתמים ושחיקת סיבים. הציפוי מיוצר מטכנולוגיה ירוקה ולא מזיקה לעור, הוא מאפשר לבד להמשיך לנשום ואינו מונע חדירת אוויר או לחות.

הגנה על תשתיות בעזרת ציפוי ננו

לסיכום:

ציפוי ננו מתאים לכל כך הרבה תשתיות ומיועד ליישומים פרטיים ותעשייתיים כאחד, כך שנותן מענה נרחב למכלול שימושים. הוא מתאים לשימוש בתנאי חוץ ופנים ומבוסס על טכנולוגיה מתקדמת וידידותית לאדם ולסביבה. היות וישנם סוגים שונים של ציפויי עבור תשתיות שונות, כדי להבין לאיזה ציפוי אתם זקוקים מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי. המומחים לתחום יוכלו להבין בדיוק מה אתם צריכים ולהתאים לכם ציפוי ייעודי לאותם הצרכים במדויק. חשוב לציין שמכיוון שקיימים כל מיני חיקויים למוצרים המבוססים על טכנולוגיית ננו, מומלץ לקנות ממקום ששמו הולך לפניו ומציע קשת רחבה של ציפויי ננו ייעודיים עבור כל מטרה.

סרטון מבוא לננוטכנולוגיה: 

מצא את החנות הקרובה אליך