מהו מסיר צבע ומתי נצטרך להשתמש בו?

כאשר אתם רוצים לצבוע מחדש משטח מסוים, עליכם להסיר את שכבת הצבע הראשונית לפני שאתם מתחילים. לשם כך אתם זקוקים למסיר צבע. מסיר צבע גם ישמש אתכם אם אתם רוצים להסיר גרפיטי, לכות, כתמים של טושים וצבעים, סילרים ודבקים, ציפויים מסוגים שונים ועוד.

יחד עם זאת, ישנם סוגים שונים של מסירי צבע ועליכם לבחור את הסוג המתאים ביותר לאופי היישום. 

מהו מסיר צבע?

מסיר צבע הוא חומר ייעודי אשר מסיר שכבות של צבע, לכה או ציפויים מהמשטח, תוך ניקוי שלו. לרוב השימוש בו יהיה מהיר יותר בהשוואה לליטוש המשטח, הוא מאפשר לכם גישה לאזורים שונים ואינו יוצר אבק. מסירי צבע יכולים להתאים לשימוש אישי או מסחרי וממש כמו שמם, הם מסירים צבעים מסוגים שונים ממשטחים מגוונים. 

מדוע צריך מסיר צבע?

השימוש במסיר צבע מתאים למטרות אסתטיות, כמו למשל אם יש לכם כתמי גרפיטי או כתמים של טושים וצבעים על הקיר ותרצו להסיר אותם. אך הוא מתאים גם לעבודות שיפוץ ו-DIY, כאשר מעוניינים לצבוע מחדש משטחים קיימים. 

אם לא מסירים את שכבות הצבע, הלכה או הציפוי של המשטח, שכבת הצבע החדשה לא תדבק אליו בצורה טובה, מה שיגרום לתוצאה פחות איכותית ולכך שהצבע החדש פשוט יתרומם ויתקלף. 

כיצד הוא עובד בפועל?

מסירי צבע פועלים על ידי פירוק הצבע, הציפוי או הלכה מעל פני השטח, כך שניתן לגרד, לקלף או לנגב אותם בקלות. ברוב המקרים יש ליישם את החומר על חלק קטן בכל פעם, במקום על כל המשטח בפעם אחת, כאשר מומלץ להקפיד ליישם שכבה אחידה ועבה על פני השטח, לתת לחומר לעבוד עד ששכבות הצבע מתחילות לבעבע או להתקלף, או להתרומם, ואז להסיר את הצבע בעדינות עם שפכטל מפלסטיק, תוך שאתם מקפידים שלא לשרוט את המשטח.

אם שכבות הצבע לא יורדות, כדאי ליישם שכבה נוספת, ותמיד לעבוד עם ציוד מגן כמו כפפות ומשקפי מגן ולדאוג שהעור שלכם מכוסה. 

איך בוחרים מבין המוצרים הקיימים?

ישנו מבחר גדול של מסירי צבע בשוק, כדי לבחור את הסוג המתאים ביותר עבור הצרכים שלכם עליכם לבדוק את הרכב החומרים, ישנם לא מעט מסירי צבע שכוללים כימיקליים וממסים ולכן עליכם לבדוק היטב ממה המוצר שלכם מורכב לפני שאתם בוחרים בו. 

מעבר להרכב החומרים מסיר הצבע שלכם צריך להתאים גם ליישום, וגם לסוג המשטח שממנו מסירים את הצבע, כאשר תמיד כדאי לקרוא בעיון את ההוראות של היצרן כדי להבין מהי טכניקת הסרת הצבע והאם היא מתאימה לכם. כמו כן גם למותג שמייצר את החומר יש חשיבות. 

בעוד שרוב מסירי הצבע כוללים כימיקלים וממיסים חזקים אשר עשויים להזיק לעור, לעיניים ולמערכת הנשימה, רכישת מסיר צבע שאינו רעיל, בטוח לשימוש ולא מסוכן זו ללא ספק החלטה טובה. 

מדוע מסיר חומרים אקולוגי מבית ntsi הוא הבחירה הטובה ביותר?

מסיר חומרים אקולוגי מבית ntsi מגיע במרקם ג’ל ומספק מענה מקצועי, עוצמתי ופשוט לשימוש על מגוון רחב של צבעים, דבקים, ציפויים, אמולסיות ועוד. הוא חוסך לכם את הצורך בליטוש ומציע פתרון בטוח וידידותי לשימוש, עבורכם ועבור הסביבה. החומר פועל במהירות ללא מאמץ פיזי או מכני ויכול להתמודד גם עם חומרים עקשניים במיוחד. 

מסיר חומרים אקולוגי מציע לכם לא מעט יתרונות: הוא מסיר לכות, גרפיטי, צבעים, טושים, סילרים, דבקים, ציפויים פוליאורתנים ורובה אפוקסית. הוא ידידותי למשתמש ולסביבה. הוא אינו אלקלי, אינו מכיל מתילן כלוריד ואינו דליק. הוא מגיע במרקם ג’ל עם אפס פחת ומתאים גם לשימוש על משטחים אנכיים. וניתן ליישם אותו על מגוון משטחים החל באבן, דרך מתכות ועד עץ באמצעות ניגוב, מריחה, קרצוף או טבילה!

 

מצא את החנות הקרובה אליך