שאלות ותשובות – ציפוי ננו לקרמיקה

על מנת לקבל תוצאות מייטביות וחיי קיים אופטימאליים, על התשתית טרום היישום להיות נקייה לחלוטין מכל שומן, אבק, לכלוך ואבנית. המצב הרצוי הוא בו מולקולות Sio2 חודרות לנקבוביות שעל פני הפתח ונקשרות לתשתית.
ככל שהתשתית חדשה ונקייה יותר כך תפקוד וחיי הקיים של הציפוי יהיו טובים וארוכים יותר.
ציפוי המיושם על תשתית מלוכלכת יוסר עם הסרת הלכלוך.
ניקיון התשתית טרום היישום הנו שלב חיוני וחשוב בתהליך.

יש להשתמש בחומרי ניקיון ייעודיים לתשתית אשר יסירו כל לכלוך, אבנית וגורמים מזהמים אחרים ואשר אינם משאירים שכבת ווקסהגנה על גבי התשתית. יש לוודא הסרה מלאה של שאריות חומרי הניקיון על ידי שטיפת התשתית במים רבים. רצוי להשתמש בחומרים שפועלים להסרה של לכלוך עמוק.

עמידות השכבה על גבי התשתית תלויה בסוג הציפוי, סוג התשתית, אופן התחזוקה, תנאי הסביבה והשחיקה.
ציפויים ביישומים מקצועיים יתפקדו לאורך שנים. ציפויי סדרת STD ביישום עצמי (‘עשה זאת בעצמך’) יתפקדו לפחות חצי שנה ואף יותר במידה והושמו בצמוד להנחיות.
הציפוי יכול להיות עמיד בפני שחיקה רק בהתאם לעמידות התשתית עצמה בפני שחיקה. תנאי סביבה ותחזוקה נאותה יאריכו את חיי הקיים של הציפוי. ציפוי NTSI למקלחונים עמידים יותר מציפויים סטנדרטים באופן משמעותי.
יש לקרוא על עמידות השכבה בדף מוצר. תמיד ניתן לחדש את הציפוי במידת הצורך.

במדינת ישראל הקרקע מכילה כמויות נכבדות של סידן ומגנזיום אשר הופכים את המים למים “קשים” ומייצרים אבנית. האבנית המצטברת יוצרת פגמים אסטטיים בכלים הסניטריים ובמקלחונים. הציפוי משנה את מקדם החיכוך של פני השטח ומקנה תכונות הידרופוביות לתשתית, כתוצאה מכך פחות מים ‘נתפסים’ על התשתית וכתוצאה מכך פחות אבנית מצטברת.
מולקולות Sio2 ‘יושבות’ בתוך נקבוביות התשתית מונעות מהאבנית לחדור לתוכן והופכות את האבנית לקלה להסרה.
הציפוי לא מונע לחלוטין הופעה של אבנית אך משפר באופן משמעותי את ההתמודדות עם התופעה.

ניתן להשתמש בחומרי ניקיון בטווח PH 2-12, לרוב ניתן לנקות תשתית במים בלבד. במידה ונותרו טיפות/לכלוך על התשתית יש להסירם.

הגבלת אחריות: המידע המובא באתר בנוגע לאופן יישום המוצרים ושימושם ניתנים על ידי חברת אן.טי.אס.איי בתום לב ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר, בתנאי אחסון וטיפול נאותים, בתנאים רגילים. שוני בין חומרים, תשתיות, תנאי הסביבה, מגבלות השטח אינם מאפשרים להסיק מהמידע באתר, המלצות, ייעוץ או התאמת מוצר למטרה מסוימת, אפשרות מסחור או ליצור כל אחריות משפטית כלשהי. יש להתעדכן בדפי המוצר הטכניים העדכניים.
שאלות ותשובות -ציפוי ננו לקרמיקה
מצא את החנות הקרובה אליך
נגישות