סילר לקרמיקה

אל תיתנו לכל העבודה וההשקעה שלכם בפרויקט להישחק ולהיפגע והגנו על אריחי הקרמיקה בעזרת סילר ייעודי ומקצועי למטרה זו בדיוק. סילר לקרמיקה מהווה את הגימור האופטימאלי, הן ויזואלית והן טכנית, לריצוף וחיפוי מקרמיקה ופורצלן. יישום סילר הוא תהליך יחסית פשוט, אך כדי לקהל את התוצאות הטובות ביותר מהותי להשתמש בחומר המתאים ביותר למשימה ולתנאים הרלוונטיים לאריחים המותקנים. נפרט אודות הנושא, מה הסילר עושה וכיצד תשתמשו בו.

סילר לקרמיקהמהותו של סילר לאריחי קרמיקה

סילר (Sealer), כפי שניתן להבין מתרגום שם המוצר הזה לעברית, הוא למעשה חומר האוטם ומגן על השכבה החיצונית שעליה הוא מיושם, במקרה זה על גבי שטח הפנים של אריחי קרמיקה לסוגיהם. על פי רוב בתעשייה, סילר לאריחים יגיע בצורה נוזלית שאותה מיישמים באמצעות מריחה, ריסוס או רולר. קיימים סוגים שונים של סילרים לפי סוג היישום, תנאי ההתקנה והשימוש של האריחים (למשל חוץ או פנים, ריצוף או חיפוי קיר וכיוצא באלו), גוון וסוג ההגנה שרוצים להשיג.

סילר לקרמיקה מיושם על גבי השכבה החיצונית והנקבובית של האריח, כאשר עם סיום תהליך ייבוש וקיבוע החומר כל אריח מקבל הגנה מעולה מפני שלל נזקים וסיכונים פוטנציאליים, שנפרט מהם מיד. באופן כללי, ניתן לבצע חלוקה לסילרים המתייבשים במלואם על השכבה החיצונית של האריח וסילרים החודרים לתוך השכבות הפנימיות של האריח ומגבירים את ההגנה עליו.

כמו כן, יש חשיבות ומשמעות לסוג האריחים בהם נעשה שימוש, לתנאי ההתקנה והשימוש ולהגנה הרלוונטית עבורכם. כך למשל ניתן ליישם סילר עדין כדי לתת תוספת הגנה לשחיקה של אריחים ושל הרובה המיושמת בין האריחים עצמם, ולהבדיל ניתן ליישם סילר “כבד” יותר המיועד לספק הגנה מסיבית ומשמעותית מפני שחיקה של חומרים או סביבת שימוש אגרסיבית (למשל סביבה תעשייתית, מסחרית או ימית)

סילר לקרמיקה

מפני מה הסילר מגן?

השימוש בסילרים מקצועיים לאריחי קרמיקה מיועד כדי לספק לאריחים הגנה, לשמור על איכותם ועל הנראות שלהם לאורך שנים ולספק למשתמשי הקצה הגנה מפני סיכונים שונים. בהתאם לסוג הסילר הנבחר והתנאים הרלוונטיים לפרויקט שלכם, אלו הדברים המרכזיים שמפניהם סילר איכותי יספק הגנה:

  • מונע שחיקה של האריחים – משימוש יומיומי רגיל וגם משימושים אגרסיביים יותר
  • הגנה מפני נוזלים וכתמים – מים, שמנים ועוד מגוון עצום של נוזלים
  • הגנה מבנית ממלחים או חומצות
  • הגנה מתהליכי קרבונציה, חמצון ושאר תהליכי שחיקה כימיים

מגוון הסילרים לאריחי קרמיקה בקטלוג חברת NTSI רחב מאוד וכולל סילרים פשוטים ליישום בסביבות מגורים ועד לסילרים תעשייתיים מתקדמים ליישום גם בסביבות האגרסיביות ביותר.

האם סילר קרמיקה משנה משהו במראה או תחושת האריחים?

זוהי כמובן שאלה חשובה מאוד והיא ממחישה עד כמה חשוב לעבוד רק עם הסילר המתאים לתנאים ולתוצאות הרצויות לכם וכמובן שרק עם ספק איכותי ואמין בעל ניסיון מוכח בתחום. בחירת סילר לא נכונה ויישום לא נכון עשויים לפגוע במראה או בעמידות האריחים שלכם או לספק תוצאה שלא עונה לדרישות התפעוליות שלכם.

בהקשר להשפעת הסילר על הוויזואליות או המרקם של אריחי קרמיקה ופורצלן, ישנם מוצרים ייעודיים המספקים בדיוק את התוצאות הדרושות לכם, גם תפעולית-טכנית וגם אסתטית-ויזואלית.

כך למשל ישנם סילרים שקופים לחלוטין ואשר אינם משפיעים כלל על גוון האריחים המקורי, ישנם סילרים המחזקים את גוון האריח המקורי ומקנים לו מראה עשיר יותר וישנם גם אפשרויות ליישם סילר קרמיקה מגוון המוסיף גוון מסוים ומוגדר לאריחים ואפילו קיים חומר איטום והגנה המקנה לריצוף מראה רטוב ומבריק באופן תמידי. כך שבפניכם עומדות שלל אפשרויות להתאמה אישית מושלמת.

רוצים לשמוע עוד על סילר לקרמיקה ולקבל הצעה מקצועית ומותאמת אישית לחומרים האופטימאליים ליישום הרלוונטי עבורכם? פנו למקצועני חברת NTSI ואתם בדרך הבטוחה לאריחים מוגנים ועמידים!

מצא את החנות הקרובה אליך