זיהום צולב וכיצד להתמודד עמו?

זיהום צולב זהו תהליך שבו עוברים מיקרואורגניזמים מזיקים ממקום אחד למקום אחר, בין אם זה בין אנשים, ציוד ובין אם בתוך הגוף. זיהום צולב יכול לגרום להמון סיבוכים והסיכון גדל במקרים של חוסר היגיינה, ציוד רפואי לא מעוקר, חיידקים שעוברים דרך שיעול והתעטשות, מגע אנושי, חפצים מזוהמים, מצעים מלוכלכים ועוד. אחת הדרכים למנוע זיהום צולב היא על ידי שטיפת ידיים מרובה ויצירת סביבה סטרילית ונקייה, בין אם מדובר בשמירה על ניקיון משטחי העבודה ובין אם על הציוד. 

הסיכון של זיהום צולב

זיהום צולב יכול להתרחש בכל מקום, והוא נפוץ בתחומי הרפואה והמזון. היות וקיומו עלול לסכן את הבריאות, כדאי לעשות כל מה שאפשר על מנת לצמצם את הסיכון ולשמור על הסביבה כמה שיותר נקייה. מלבד פיתוח הרגלי עבודה נכונים, שטיפת ידיים מתמדת ושמירה על ניקיון והיגיינה של הציוד והמשטחים, אפשר להשתמש גם במוצרים ייעודיים שפותחו כדי להפוך את הסביבה לכמה שיותר סטרילית ללא הרבה מאמצים, אחד המוצרים הללו הוא ציפוי ננו אנטי בקטריאלי של חברת NTSI.

 

מהו ציפוי ננו אני בקטריאלי?

זיהומים כתוצאה מהתרבות חיידקים ובקטריות והעברתם ממקום למקום יכולים לגרום להמון בעיות. הבעיה באה לידי ביטוי במיוחד בענפי הרפואה והמזון. לכן לסטריליות של המשטחים יש חשיבות עצומה. כאן ציפויים אנטי בקטריאליים נכנסים לתמונה, והם מבוססים על הטכנולוגיות המתקדמות בעולם בתחום, במטרה לספק מענה מקצועי, איכותי וחסר פשרות. ציפויי ננו מבית NTSI הוכחו מדעית כיעילים למטרה זו בזכות תכונות האנטי בקטריאליות פאסיביות המסייעות למנוע את התרבותם של מיקרו אורגניזמים על משטחים מטופלים. 

זיהום צולב וכיצד להתמודד עמו?

איזה סוגים של ציפוי ננו אנטי בקטריאלי ישנם?

הטכנולוגיה עליה המוצרים מבוססים מחסלת ומונעת את המיקרו אורגניזמים המזיקים ביעילות רבה, כאשר ישנם סוגים שונים של מוצרים בסדרה, ביניהם:

  • ציפוי ננו אנטי בקטריאלי לבדים במקום לייצר בד עמיד יותר בפני כתמים או שחיקה ציפוי ננו בקטריאלי מציע פתרון כולל. הציפוי מכיל מולקולות ננו שמרוססות על הבד ויוצרות שכבת הגנה בלתי נראית. השכבה חזקה, גמישה אך אינה פוגעת בטקסטורת הבד ואינה מורגשת במגע. לאחר הטיפול הבד מקבל תכונות של דחיית נוזלים, הוא יהיה מוגן מפני מכתימים ויהיה קל יותר לניקוי ותחזוקה. 
  • ציפוי ננו אנטי בקטריאלי למתכות ציפוי ננו אנטי בקטריאלי למתכות ניתן ליישם על כל משטחי המתכת במידה וקיים חשש לזיהום צולב ובין היתר על ידיות, מכשור רפואי, עגלות רהיטים, מעקות מיטה, כפתורי לחיצה, משטחי עבודה ועוד. ההגנה מתבצעת באמצעות מולקולות זכוכית בלתי נראות, שמגנות על המשטח מבלאי, חלודה ונזקים סביבתיים אחרים. הציפוי נשמר גם בעת חשיפה לחום גבוה מכיוון שיכול להתפשט ולהתכווץ עם המשטח ללא בעיות.   
  • ציפוי ננו אנטי בקטריאלי לפלסטיקציפוי ננו אנטי בקטריאלי אפשר ליישם על כל משטח פלסטיק במידה וקיים חשש לזיהום צולב. שכבת ההגנה הופכת את הפלסטיק לסטרילי ועמיד הרבה יותר בפני פגעי בני האדם והסביבה מבלי לפגוע בתכונות הייחודיות שלו. לאחר יישום הציפוי על המשטח הוא הופך להרבה יותר פשוט לתחזוקה וניתן לנקות אותו על ידי שימוש במים בלבד. 
  • ציפוי ננו אנטי בקטריאלי לזכוכית וקרמיקהזכוכית וקרמיקה אלו חומרי גלם שיש להם המון יישומים כמו למשל חלונות, חיפויים, מעקות, מראות, ריצוף, משטחי עבודה, עדשות, תאים סולריים ועוד. לכן אם קיים חשש לזיהום צולב מומלץ ליישם על משטחים אלו ציפוי ננו אנטי בקטריאלי שמגן על המשטחים ומעניק להם תכונות נוספות של עמידות גבוהה ותחזוקה קלה.

לסיכום, אפשר בהחלט להתמודד עם החשש לזיהום צולב בקלות ולשמור על סביבת העבודה כמה שיותר נקיה וסטרילית באמצעות המוצרים הייעודיים והמתקדמים של NTSI. 

מצא את החנות הקרובה אליך