שאלות ותשובות – ציפוי ננו לטקסטיל

הציפוי לא משנה את מאפייני הנשימה של הבד, כלומר מעבר של אוויר ולחות יתאפשרו באותה המידה.

לציפוי אישורים למגע עם מזון ועם העור ואינו מסוכן למגע או שימוש.

מהניסיון העשיר שנצבר עד כה ניתן לומר כי הציפוי לא משנה את גוון הבד. אנו ממליצים תמיד לבצע את הציפוי בפינה נסתרת ולוודא שאין שינוי גוון.

הציפוי הופך את הבד/הטקסטיל להידרופובי (דוחה נוזלים) ולכן מעניק הגנה טובה מפני הכתמה. חומר מכתים שיישאר זמן רב על הטקסטיל עלול ליצור כתם ולחדור לטקסטיל. לכן אנו ממליצים מיד עם החשיפה של הבד עם חומר ההכתמה לספוג את הנוזל המכתים. הסרה של נוזלים צריכה להתבצע בהספגה של החומר המכתים מעל פני שטח הבד באמצעות נייר סופג, מגבון וכדומה. אין להפעיל לחץ מכאני על החומר המכתים לתוך סיבי הבד.

תלוי בסוג הטקסטיל, תלוי עבור איזה שימוש. ישנם סוגים רבים של טקסטיל (תערובות שונות, חומרים טבעיים, סינטטיים וכדומה), כמו כן ישנם יישומים שונים ומגוונים (ספות, שטיחים, ריפוד ברכב, וילונות ועוד). ככל שסיבי הטקסטיל יהיו פחות חשופים לשחיקה כך תוחלת החיים של הציפוי תהיה ארוכה יותר.  תמיד ניתן לחדש את הציפוי.

תלוי בסוג הבד. ישנם מוצרי טקסטיל שסופגים יותר וישנם שסופגים פחות. מומלץ להתחיל עם כמות מינימאלית של 30-40ml ל- 1 מ”ר בשכבה ראשונה ולבחון את התנהגות הבד (את רמת דחיית הנוזלים) עם מים. במידה והבד סופג מעט מים יש לבצע שכבה נוספת, עד לקבלת תוצאה מלאה.

תוצאה חלקית יכולה להיגרם ממספר סיבות: בד או מוצר טקסטיל ישן או מלוכלך. במצב זה סיבי הטקסטיל שחוקים ו/או לכלוך טמון בעומק הסיבים ולכן המולקולות של שכבת ההגנה מתקשים להיתפס לסיב עצמו. יש ליישם שכבבת הגנה שנייה ובמידת הצורך שכבה שלישית.

הגבלת אחריות: המידע המובא באתר הנוגע  ליישום המוצרים והשימוש בהם ניתנים על ידי חברת NTSI בתום לב ועל בסיס הידע והניסיון המצטבר, בתנאים רגילים, בתנאי אחסון וטיפול נאותים. שוני בין חומרים, תשתיות, תנאי הסביבה, מגבלות השטח אינם מאפשרים להסיק מהמידע באתר, המלצות, ייעוץ או התאמת מוצר למטרה מסוימת, אפשרות מסחור או ליצור כל אחריות משפטית כלשהי. יש להתעדכן בדפי המוצר הטכניים העדכניים.
שאלות ותשובות -ציפוי ננו לטקסטיל
מצא את החנות הקרובה אליך
נגישות