מהו דבק אפוקסי ושימושו?

בין אם אתם עובדים עם עץ, מתכת, פיברגלס או פלסטיק, דבק אפוקסי יהיה בחירה מעולה כאשר אתם צריכים הדבקה חזקה. לאחר שתלמדו כיצד לבחור את שרף האפוקסי המתאים ביותר לחומר שאתו אתם עובדים, תוכלו להשתמש בו בצורה נכונה ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הפרויקט שלכם.

מה זה דבק אפוקסי?

אפוקסי הוא דבק דו רכיבי שנוצר כאשר מערבבים שרף אפוקסי עם חומר מקשיח. שני החומרים מאוחסנים בשני מכלים נפרדים והם מתערבבים יחדיו בעת ההדבקה בפועל. כדי שהתוצאה תהיה מיטבית חשוב לשמור על יחסים של 1:1 בין החומר המקשיח לשרף, כאשר הדבק זקוק למספר שעות כדי להגיע לחוזק מרבי. אפוקסי הוא בחירה מושלמת עבור פרויקטים שונים של DIY, הוא טוב למילוי פערים, הוא דבק מאוד תכליתי וחזק במיוחד, וניתן לשייף אותו, לקדוח בו וגם לצבוע אותו, מה שהופך אותו לאופטימלי עבור מגוון רחב של שימושים.

למה דבק אפוקסי משמש?

דבק אפוקסי הוא הבחירה המושלמת עבור מגוון רחב של משימות, ביניהן:

  • מתכות – דבק אפוקסי 5 דקות למתכות וסגסוגות, הוא תחליף מצוין לריתוך, הברגה או הלחמה של מתכות. הוא אידיאלי לתיקון מכשירי חשמל ביתיים, מכונות וצינורות, הוא אינו מוליך חשמל ולכן הוא אידיאלי לאיטום רכיבים חשמליים וניתן לאבטח באמצעותו ברגים ומסמרים למתכת.
  • עץ – בזכות הצמיגות הגבוהה שלו, דבק אפוקסי טוב מאוד גם עבודה עם עץ. באמצעות מרק אפוקסי לעץ אפשר למלא סדקים, חורים ושברים בעץ, הוא לא יתכווץ והוא עמיד בפני מים כך שיהיה מושלם גם לתנאי חוץ.
  • מלט – אם יש לכם סדקים בבטון, או במדרגות האבן בגינה, תוכלו לתקן אותם בקלות באמצעות דבק אפוקסי, כמובן שעליכם לבחור לשם כך את הסוג הנכון. אפוקסי למילוי ותיקון בטון צריך להיות בעל עמידות גבוהה מפני מים ופגיעות ובמקרה הזה לא תצטרכו להוסיף לו גוונים. דבק אפוקסי רב תכליתי חזק ועוצמתי יהיה מעולה למטרה זו.
  • פלסטיק – רוב משקי הבית עשירים במוצרי פלסטיק והרבה פעמים מוצרים אלו זקוקים לתיקון, לכן זה טוב לשמור דבק אפוקסי ייעודי למוצרי פלסטיק למטרה זו. גם כאן דבק אפוקסי רב תכליתי ייתן מענה אופטימלי, הוא עמיד ברוב הכימיקליים, אינו משנה גוון, ניתן לשיוף, צביעה וקדיחה ועוד.
  • סביבות מימיות – ישנם דבקים אפוקסיים שמעולים לשימוש בסביבות מימיות כמו למשל בסירות או במשטחים שנחשפים להרבה מים. סוג זה של אפוקסי מאוד חזק ורב תכליתי, אפשר להשתמש בו על משטחים מסוגים שונים כמו פיברגלס, בטון, מתכת, קרמיקה, זכוכית, עץ ו- PVC.

מהו דבק אפוקסי ושימושו?

כיצד משתמשים בדבק אפוקסי?

באופן כללי מומלץ לעבוד על פי הנחיות היצרן שמגיעות יחד עם הדבק. אבל לרוב שיטת העבודה תהיה זהה יחסית: יהיה עליכם לשייף קודם את המשטחים ולנקות אותם מאבק, לכלוך ושומן. לאחר מכן יש לגזור את הקצוות של המזרק וללחוץ עליו.

דבק אפוקסי מורכב משני מכלים ולכן יש לו בוכנה כפולה, יש לדחוף אותה כדי להוציא כמות שווה של השרף והחומר המקשיח ומומלץ לעשות זאת על מגש ייעודי. אם אין לכם, עשו זאת בכלי מפלסטיק כמו צלחת חד פעמית. את שני הרכיבים יש לערבב עד שנוצרת תערובת אחת אחידה, ובה משתמשים כדי להדביק את החלקים, כאשר מומלץ להתחיל עם כמות קטנה.

זמן ההדבקה והייבוש משתנים ממוצר למוצר ומיצרן ליצרן לכן קראו את ההוראות שעל האריזה. בסיום נגבו עודפים של אפוקסי.

מצא את החנות הקרובה אליך