ציפוי חלונות

החלונות הם הקשר שלנו לעולם החיצון, בין אם בבית ובין אם בעבודה. הם מכניסים אור ואוויר לחלל, ומשפיעים המון על האווירה בבית, על הטמפרטורה ועל הנוחות. כשיש להם תפקיד כל כך חשוב, כדאי לשמור על החלונות כמה שיותר מתוחזקים ונקיים, מה שמשפיע גם על הנראות שלהם וגם על אורח חייהם.

אם החלונות נמצאים באזורים חשופים לרוחות חזקות ואבק או שהם קרובים למפלס הקרקע, תדירות הניקיון ועלויות התחזוקה יהיו גבוהות יותר. כאן האפשרות של ציפוי חלונות נכנסת לתמונה, והמטרה היא לשמור על החלונות במצב טוב לאורך זמן ולמזער את מידת התחזוקה הנדרשת. מהו בדיוק ציפוי חלונות? באילו מקרים הוא מתאים? ואיך מיישמים? לפניכם כל הפרטים.

רגע לפני שמתחילים, מה דורשת תחזוקת חלונות שגרתית?

חלונות חשופים לפגעי מזג אוויר, אבק, מים, לחות, שמש חזקה. לא פעם יתפתחו עליהם סימנים של עובש או זיהומים כאלו ואחרים. כאשר מדובר בזכוכית, כל לכלוך הכי קטן גלוי מאוד לעין, בין אם זה לכלוך שמגיע מבחוץ ובין אם אלו טביעות ידיים. לכן חלונות צריך לנקות בתדירות גבוהה, קל וחומר כאשר הם נמצאים במתחם ולו דרישות סטריליות והיגיינה.

מעבר לכך הזכוכית שמרכיבה את החלון היא חומר שביר, מה שהופך אותה לפחות עמידה בתנאים מסוימים. באמצעות ציפוי חלונות ניתן לשפר את העמידות של הזכוכית, מבלי לפגוע בתכונות המאפיינות אותה, אלא להיפך, לשדרג אותן, ולהפוך את הזכוכית לבקטריוסטטית ולקלה לניקוי ותחזוקה.

כיצד מצפים חלונות?

אם רוצים להפוך את החלונות לעמידים וקלים לניקוי ותחזוקה, ציפוי ננומטרי להגנה על זכוכית וקרמיקה יהיה בחירה מעולה. אפשר לבחור גם בציפוי אנטי בקטריאלי וליישם אותו על כך משטח בו יש חשש לזיהום, או בכל מקרה בו רוצים למנוע את הפוטנציאל לזיהום אפשרי.

ציפוי ננומטרי זהו מוצר שפותח במיוחד במטרה להגן על משטחי זכוכית והוא מציע מגוון רחב של אפשרויות טיפול בזכוכית, תוך ששומר על תכונות החוזק, העמידות, השקיפות והאטימות של הזכוכית, אך מצד שני גם משדרג אותן והופך את הזכוכית לעמידה הרבה יותר. המוצר מתאים ליישום על כל משטחי הזכוכית, וניתן לעשות זאת פשוט על ידי ריסוס ופיזור החומר עם מטלית מיקרופייבר.

מה היתרונות של ציפוי חלונות?

יישום ציפוי על חלונות זכוכית מוביל להמון יתרונות: הציפוי סופר הידרופובי כך שעמיד בפני מים ולחות, הוא קל לניקוי, מפחית עומס בקטריות והצטברות אבנית, אינו משאיר כתמים, אינו משנה את הטקסטורה או את הגוון של החלון, הוא עמיד בקרינת UV ונזקי סביבה, אקולוגי ומאושר למגע עם מזון. ישנם כמה וכמה מוצרים בסדרה אשר יכולים להתאים לציפוי חלונות. כל מוצר מציע יתרונות אחרים, והיתרון הגדול מכולם הוא שהציפוי בלתי נראה בעליל, כלומר החלונות שלכם יהיו חזקים ועמידים הרבה יותר, אך יראו בדיוק אותו הדבר, ללא שינוי.

על אילו חלונות ניתן ליישם את הציפוי?

ציפוי חלונות מתאים לסוגים שונים של חלונות אפשר ליישם אותו על חלונות בקירות מסך, ויטרינות, על החלונות בבית. ניתן ליישם את הציפוי גם בתעשיות שונות, בעיקר את הציפוי האנטי בקטריאלי אשר מקנה הגנה אנטי בקטריאלית לחלונות. באופן כללי החומר מתאים ליישום על כל משטחי הזכוכית באשר הם. מעבר לכך, הציפוי מעניק לחלון עמידות גבוהה יותר כך שיהיה הרבה יותר קשה לזכוכית להתנפץ.

לסיכום לציפוי זכוכית יש המון יתרונות, הוא עומד בכל התקנים הנדרשים, פשוט ליישום אקולוגי ולכן יהיה הבחירה הטובה עבור החלונות שלכם.

מצא את החנות הקרובה אליך