סילר לבריקים

במקומות רבים נעשה שימוש בלבנים לחיפוי קירות, בין אם אלו קירות פנימיים ובין אם קירות חיצוניים. ללבנים אלו קוראים בעגה המקצועית “בריקים”. מכיוון שלבנים הן חומר טבעי הן סופגות נוזלים לתוכן כמו מים, שמנים, מלחים וחומרים ממסים, מה שיכול לפגוע בהן לאורך השנים. באמצעות יישום סילר לבריקים ניתן להגן על המשטח מפני חדירת נוזלים ולהקנות לו תכונות הידרופוביות (דוחות מים). בכך, למנוע את הפגיעה בתשתית המינראלית של הבריקים, להגדיל את עמידותם לאורך השנים ולהפחית נזקים אפשריים במידה משמעותית.

סילר לבריקים

אילו סילרים מתאימים לבריקים?

אם ברצונכם להגן על בריקים ננוסיל – סילר ננו שקוף יהיה הבחירה הטבעית ביותר. מדובר בסילר על בסיס מים רב תכליתי ומאוד פשוט ליישום שמתאים לסוגים שונים של תשתיות סופגות, כמו גם לבריקים. מכיוון שזהו חומר רב תכליתי וחסר ריח, ניתן להשתמש בו גם בסביבות פעילות ועל חומרים נוספים כמו גרניט, שיש, אבן ובטון. ביחס לסילרים אחרים, שטח הכיסוי של ננוסיל גדול פי 5 והוא אינו משפיע על הגוון כך שאפשר ליישם אותו בכל מקום, פנים וחוץ ולקבל את התוצאות הרצויות מבלי להשפיע על הנראות. אנחנו אוהבים להמליץ על סילר זה שכן קל מאוד יחסית ליישם אותו על בריקים שכן בריקים הם בולטים ואינם מהווים משטח חלק, ננוסיל לא משאיר סימנים וקשה מאוד לפשל ביישום.

רגע לפני שמיישמים סילר על בריקים חשוב לדעת

סילר מיישמים בהתאם לרמת הספיגה של התשתית, מצבה, שיטת היישום הנבחרת וסוג הסילר שנבחר למשימה. כדי להבין באיזו כמות להשתמש על מנת להשיג את התוצאה הרצויה, רצוי לעשות ניסיון על מקטע בפינה נסתרת, או לחלופין על בריקים עודפים. באמצעות ניסיון תוכלו לבדוק כיצד הסילר משפיע על האבן, בכמה חומר עליכם להשתמש ומהי שיטת היישום המועדפת עליכם. הניסיון הקודם חשוב כי הוא ימנע עוגמת נפש וליטוש של כל המשטח, במידה והתוצאה לא תהיה לרוחכם.

סילר לבריקים

יישום הסילר

לעיתים ניתן ליישם סילר ישירות על המשטח ללא ליטוש של שכבת הסילר הקודמת ובמקרים אחרים, כן יהיה צורך בליטוש מקדים מכיוון שהסילר הקיים כבר אינו יעיל. כדי לבדוק זאת יש לשפוך מעט מים על המשטח ולראות כיצד הוא מגיב.

יישום הסילר מתבצע בשלבים הבאים:

  • ניקוי המשטח – הסרת לכלוך, אבק, מזהמים ועוד באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים.
  • שטיפת חומרי הניקיון מהתשתית – לא להשתמש בווקס או חומר עם שכבת הגנה.
  • ייבוש התשתית – יש לייבש את התשתית באופן מוחלט כי לחות תפריע לחומר לחדור.
  • הגנה על התשתיות מסביב – במיוחד כאשר עובדים עם סילר על בסיס אלכוהול.
  • יישום החומר – בהתאם להוראות היצרן ועד ידי הציוד המתאים.

יש לציין שבאפשרותכם ליישם את הסילר באופן עצמאי, ללא בעל מקצוע כל עוד אתם נצמדים להוראות היצרן. יחד עם זאת לעיתים בעל מקצוע מיומן יחסוך לכם את הטרחה, כמו גם את עוגמת הנפש האפשרית, בכך שמנוסה ולכן יכול להימנע מטעויות שונות לאורך תהליך היישום.

לסיכום סילר לבריקים יכול לשמור על החיפוי לאורך זמן בתנאי חוץ ופנים ולהפוך את האבן לעמידה יותר בפני נוזלים. כדאי שלא להתפשר על חומר בסטנדרטים גבוהים של איכות על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

מצא את החנות הקרובה אליך