עבודות איטום: כל השיטות הקיימות

עבודות איטום, כנגזר משמן, משמשות כדי לאטום משטחים וחללים מפני חדירת וחלחול של חומרים מסוגים שונים. ישנם סוגים שונים של איטומים ושלל שיטות, ועל כן עבודות אלו יכולות להיות רלוונטיות עבורכם בדרכים שונות ומגוונות. 

ריכזנו לכם כמה מהשיטות הקיימות והנפוצות ביותר. 

איטום גג

איטום גג זו אחת משיטות האיטום הנפוצות ביותר שיש, כאשר עבודה זו נחלקת לכמה וכמה סוגים. הטכניקות והחומרים לאיטום גגות מאפשרים לאטום גגות של בתים פרטיים, מבנים מסחריים, לאטום סככות ומחסנים ועוד. עבודות האיטום מתבצעות על ידי חומרי גלם שונים בהתאם לאופי האיטום הדרוש, כאשר ישנם לא מעט מוצרי איטום לבחור מהם כמו למשל זפת חמה או קרה, יריעות ביטומניות, פוליאוריטן, איטום באמצעות חומרים אקריליים ועוד. 

איטום קירות 

איטום קירות נחלק לשני סוגים עיקריים: איטום קירות פנימיים ואיטום קירות חיצוניים. עבודות אלו חשובות להפליא מכיוון שהן מונעות חדירה של מים או לחות אל פנים המבנה ומגנות עליו מפני פגיעה בטווח הארוך והקצר. כמו כן פעולות איטום של הקירות הופכות את הבידוד התרמי לטוב ואיכותי יותר. לאיטום ובידוד איכותיים יש יתרונות חשובים ובעיקר בכוחם להשפיע על איכות חייהם של הדיירים במבנה. החומרים שמשמשים לאיטום קירות מגוונים, כאשר ניתן ליישם אותם במריחה על הקיר או על ידי התזה. טכניקות יישום האיטום השונות משתנות בהתאם לסוג המבנה ואופי העבודה, כאשר ניתן לבצע איטום באמצעות התקנת פיגומים או אפילו על ידי סנפלינג. 

איטום מאגרי מים

עבודות איטום ניתן לבצע כאשר רוצים להבטיח שלא יחדרו מים למבנה. אולם בד בבד, ישנן עבודות איטום שמבצעים כדי להבטיח שהמים יישארו דווקא, כמו שקורה בבריכות, מאגרי מים, מכלי מים ועוד. איטום של מכלי מים מבטיח שהמים לא יחלחלו אך גם שלא יתערבבו או יפגעו בסביבתם, שלא יחלחלו מזהמים או חיידקים מהסביבה החיצונית לתוך המים ולהיפך ועוד. איטום מאגרי מים מתבצע בטכניקות שונות החל בחומרי איטום ייעודיים שעמידים תחת מים ועד יריעות ביטומניות. 

איטום משטחים

סוג נוסף של עבודת איטום הוא איטום משטחים. סוג זה מתאים בעיקר למשטחים של מטבחים או חדרי אמבטיה, ובאמצעותו ניתן להבטיח שמשטחים המיוצרים מחומרים נקבוביים יגלו עמידות גבוהה יותר לאורך זמן ולא יצברו כתמים, עובש או חיידקים. כאן חומרי האיטום מתפקדים כמעין חומר ציפוי, ועליהם להיות מותאמים למגע עם בני אדם או עם אוכל. 

איטום צנרת 

עוד קטגוריה תחת עבודות איטום היא איטום צנרת מים. איטום צנרת מים מתבצע כאשר ישנן תקלות כמו נזילות, או בין נקודות חיבור בין שני צינורות, בין צינורות לבין הכלים הסניטריים ופתחי הניקוז וכדומה. כאשר הצנרת אטומה כמו שצריך המים שיגיעו אל הברז יהיו כמה שיותר בריאים והפסולת תוזרם החוצה דרך הניקוז בצורה יעילה וחלקה ביותר, ותוכלו למנוע בעיות אשר יידרשו תיקון של צנרת המים.

כמובן שעבור כל עבודת איטום חשוב לבחור באנשי המקצוע המתאימים, בטכניקות העבודה הרלוונטיות ובחומרי האיטום הטובים והאיכותיים ביותר.

 

מצא את החנות הקרובה אליך