מהי מדה מתפלסת?

בענף הבנייה משתמשים בחומרי גלם מסוגים שונים עבור מטרות מגוונות, אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר שישנם הוא מדה מתפלסת. לאלו מכם שעדיין לא מכירים, זהו חומר גרגרי שמערבבים עם מים ומשתמשים בו על מנת לפלס משטחים, לפני חיפוי או ריצוף. עם השנים היא הפכה למעין תחליף לבטון, בעיקר בזכות האפשרות לפלס אותה, כך גם אפשר לוודא שהאריחים או החיפוי שמונחים על המשטח יהיו כמה שיותר ישרים, והרצפה תהיה בטוחה לשימוש.

מדה מתפלסת – מצע מאוד פופולרי לשימוש

מדה מתפלסת נחשבת למצע מאוד פופולרי ולכן השימוש בה הולך ונעשה נרחב יותר לאורך השנים. אם בעבר הייתה משמשת בעיקר כמצע לאריחים וחיפויים, כיום היא משמשת כמצע לפני חיפוי הרצפה בבטון, גרניט, שיש, שטיחים מקיר לקיר, קרמיקה, PVC, פרקט ועוד. המדה מגיעה כתערובת גרגרית שיש לערבב אותה עם מים, לאחר המגע עם המים היא מתייבשת ואז מתקשה. תכונותיה המיוחדות מאפשרות ליישר ולאזן אותה בקלות לאחר שיוצקים אותה, ועל כן לא צריך להשתמש במכשירים מיוחדים, כמו שקורה בבטון או במשטחים אחרים למשל. כיום אפשר אפילו להשתמש בה כריצוף בפני עצמו, כמובן שבסוג מסוים שלה שנחשב לעמיד יותר מפני התבלות ושחיקה.

מה היתרונות?

אז כמו שציינו קודם, אחת התכונות הפופולריות ביותר של מדה מתפלסת זו תכונת הפילוס שלה, אך מעבר לכך יש לחומר זה תכונות נוספות שהופכות את הבחירה בו לאטרקטיבית, כמו למשל האפשרות ליישם משטח דק ממש אשר אינו תופס נפח, ההכנה הקלה של התערובת, הייבוש המהיר אשר בזכותו אפשר להמשיך את עבודות הבנייה ללא עיכובים מיותרים, מידת העמידות הגבוהה שנשמרת לאורך זמן והאפשרות להתאמה אישית ומדויקת לצרכי הבנייה.

כיצד מיישמים מדה מתפלסת?

למדה המתפלסת יש המון יתרונות, אחד מהם הוא האפשרות להשיג מידת התאמה גבוהה לצרכי הבנייה. הסיבה לכך היא שישנם סוגים שונים שלה אשר מתאימים כתשתיות שונות ולמטרות שונות, החל במדה שמתאימה לסוגים שונים של חיפויים, בטון מוחלק, חימום תת רצפתי ועד מדה שמיושמת במבני תעשייה ומחסנים כרצפה בפני עצמה. למרות שזהו חומר מאוד נוח ליישום, כן חשוב להיעזר באנשי המקצוע המתאימים למטרה זו כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, שתואמות למטרת היישום. קחו בחשבון שמדה מתפלסת זהו חומר שדורש מיומנות, כלומר צריך ידע וניסיון כדי לעבוד אתו על מנת לפלס את המשטח כמו שצריך לפני יישום חיפוי או ריצוף מכל סוג, לכן כדאי לעבוד עם חברה בעלת ניסיון ומוניטין.

מהי מדה מתפלסת?

תחזוקה של מדה מתפלסת

מדה מתפלסת זהו חומר מאוד עמיד לכשעצמו, ויש לו תכונות מעולות שהופכות אותו למתאים עבור מגוון רחב של יישומים. יחד עם זאת, כדי להגן על החומר מפני שחיקה ולשמור אותו עמיד יותר לאורך השנים, אפשר להשתמש בחומרים ייעודיים שיהפכו את התחזוקה לקלה יותר, כמו למשל הארד פורמולה לבטון. מדובר באימפרגנציה לבטון אשר מקשיחה, מצופפת, מחזקת ומגנה עליו מפני שחיקה באמצעות תהליך של קריסטליזציה בתוך הבטון. החומר מאוד קל ליישום ומעלה את הברק של הבטון, ומלבד בטון, ניתן ליישם אותו גם על מדה מתפלסת על בסיס צמנט, כדי להשיג את התוצאות הרצויות.

 

מצא את החנות הקרובה אליך